KULTURA

Kino Retro zve na Revival a na pivo s Mirkem Krobotem

15. července 2013, 11:51, téma ZÁBŘEH, redakce
Zábřeh – Rockerskou komedii režisérky Alice Nellis Revival, jež nedávno získala na filmovém festivalu v Karlových Varech cenu diváků a která má nakročeno stát se letním filmovým hitem, uvede zábřežské kino Retro poprvé ve středu 17. července. Do Zábřeha ho přiveze představitel jedné z hlavních rolí a absolvent zdejšího gymnázia Miroslav Krobot.
„Cítím se jako drsný Zábřežák, i když jsem do pěti let žil ve Vyšehoří. Rodiče měli chatu u Drozdovské pily. Do tohoto kraje se často vracím. V Jedlí mám chalupu, kterou už třicet let opravuji,“ popsal svůj vztah k Zábřehu a jeho okolí při loňské návštěvě města Miroslav Krobot.
Do povědomí veřejnosti se jako herec zapsal před několika lety. Diváci si ho zamilovali například jako jednoho z řidičů ve filmu Účastníci zájezdu, zejména však v roli osamělého výpravčího Aloise Nebela ve stejnojmenném filmu. V Revivalu hraje jednoho z kamarádů, jejichž rocková skupina se před mnoha lety rozpadla, a kteří se rozhodli pokusit se o velkolepý návrat na scénu.

„Účast Miroslava Krobota na premiéře je potvrzená. Beseda s ním se tentokrát uskuteční netradičně pod otevřeným nebem, a to po filmu na dvorečku kina Retro. Chybět nebude nabídka občerstvení v podobě piva z kolštejnského pivovaru, které bude točit sládek Jiří Maks, a grilovaných domácích klobásek,“ prozradila vedoucí kina Věra Smrčková. Součástí akce s názvem Na pivo s Mirkem Krobotem bude koncert revivalové kapely Parní Lucie, který vypukne ve 20 hodin v nedalekém amfiteátru před zámkem na Masarykově náměstí.

Zábřežskou premiéru filmu Revival uvede kino Retro 17. července od 18 hodin. Připomenutím hereckého umění Miroslava Krobota bude rovněž projekce filmu Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka, kterou Zábřežská kulturní připravuje na 14. srpna do amfiteátru před zámkem.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert populární zpěvačky Lenky Nové a úspěšného klavíristy Petra Maláska. Společný recitál se uskuteční v úterý 13. listopadu v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve které kapele se proslavila zpěvačka Lenka Nová?

A) Laura a její tygři
B) Tichá dohoda
C) Hudba Praha

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října, vyhráli Vladimír Frank z Hrabišína, Františka Tonová z Rudy nad Moravou, Olga Šalamounová z Rapotína, Petra Brachtlová z Libiny a Miroslav Zbíral z Bohuslavic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.