KULTURA

Kino Retro zve na Revival a na pivo s Mirkem Krobotem

15. července 2013, 11:51, téma ZÁBŘEH, redakce
Zábřeh – Rockerskou komedii režisérky Alice Nellis Revival, jež nedávno získala na filmovém festivalu v Karlových Varech cenu diváků a která má nakročeno stát se letním filmovým hitem, uvede zábřežské kino Retro poprvé ve středu 17. července. Do Zábřeha ho přiveze představitel jedné z hlavních rolí a absolvent zdejšího gymnázia Miroslav Krobot.
„Cítím se jako drsný Zábřežák, i když jsem do pěti let žil ve Vyšehoří. Rodiče měli chatu u Drozdovské pily. Do tohoto kraje se často vracím. V Jedlí mám chalupu, kterou už třicet let opravuji,“ popsal svůj vztah k Zábřehu a jeho okolí při loňské návštěvě města Miroslav Krobot.
Do povědomí veřejnosti se jako herec zapsal před několika lety. Diváci si ho zamilovali například jako jednoho z řidičů ve filmu Účastníci zájezdu, zejména však v roli osamělého výpravčího Aloise Nebela ve stejnojmenném filmu. V Revivalu hraje jednoho z kamarádů, jejichž rocková skupina se před mnoha lety rozpadla, a kteří se rozhodli pokusit se o velkolepý návrat na scénu.

„Účast Miroslava Krobota na premiéře je potvrzená. Beseda s ním se tentokrát uskuteční netradičně pod otevřeným nebem, a to po filmu na dvorečku kina Retro. Chybět nebude nabídka občerstvení v podobě piva z kolštejnského pivovaru, které bude točit sládek Jiří Maks, a grilovaných domácích klobásek,“ prozradila vedoucí kina Věra Smrčková. Součástí akce s názvem Na pivo s Mirkem Krobotem bude koncert revivalové kapely Parní Lucie, který vypukne ve 20 hodin v nedalekém amfiteátru před zámkem na Masarykově náměstí.

Zábřežskou premiéru filmu Revival uvede kino Retro 17. července od 18 hodin. Připomenutím hereckého umění Miroslava Krobota bude rovněž projekce filmu Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka, kterou Zábřežská kulturní připravuje na 14. srpna do amfiteátru před zámkem.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.