KULTURA

Kino ozdobí třpyt šperků

9. prosince 2015, 08:00, Roman Tyčka
Kino ozdobí třpyt šperků Zábřeh - Sklíčka, střípky, kamínky, drahé kameny, korálky a další titěrnosti – z toho všeho vytváří originální šperky šumperská výtvarnice Petra Kašparová. Její dílo nyní mohou obdivovat návštěvníci prodejní výstavy v kině Retro v Zábřeze.

 „Navlékání korálků“ uchvátilo šumperskou výtvarnici přibližně před sedmi lety. První zdařilé pokusy ji téměř okamžitě odvedly od umělecké fotografie k tvorbě šperků, které dýchají vytříbenou barevností a osobitým designem.
Petra Kašparová používá k výrobě šperků především sklo doplněné polodrahokamy, okrajově i několika drobnostmi z polymeru. „Inspirací je mi často samotný materiál, hlavně rozmanitě zpracované sklo či struktura a energie přírodního kamene, fascinující hra světla a jeho různé nálady. A také lidé, pocity, situace, to vše se může přetavit do konkrétního tvaru," popisuje svou uměleckou činnost Petra Kašparová, která pro výstavu v zábřežském kině připravila novou kolekci s názvem Jsou oči střípky sklíček barevných.

Šperky budou na prodej

„Výstavu zahájíme vernisáží na sále kina ve čtvrtek 10. prosince v 17 hodin. Koho zajímá, jak a z čeho šperky vznikají a co všechno se v nich odráží, si jistě nenechá ujít povídání se zajímavou výtvarnicí, které svět šperků doslova učaroval. Několik drobnějších kousků si mohou zájemci také zakoupit přímo na vernisáži. Besedu oživí vystoupení skupiny scénického tance Intro z Postřelmova, která je čerstvým držitelem Ceny města tance v Jablonci nad Nisou,“ zve na akci vedoucí biografu Věra Smrčková.


Foto: archiv

Šumperská výtvarnice Petra Kašparová připravila pro výstavu v kině Retro zcela novou kolekci šperků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.