KULTURA

Kino ozdobí třpyt šperků

9. prosince 2015, 08:00, Roman Tyčka
Kino ozdobí třpyt šperků Zábřeh - Sklíčka, střípky, kamínky, drahé kameny, korálky a další titěrnosti – z toho všeho vytváří originální šperky šumperská výtvarnice Petra Kašparová. Její dílo nyní mohou obdivovat návštěvníci prodejní výstavy v kině Retro v Zábřeze.

 „Navlékání korálků“ uchvátilo šumperskou výtvarnici přibližně před sedmi lety. První zdařilé pokusy ji téměř okamžitě odvedly od umělecké fotografie k tvorbě šperků, které dýchají vytříbenou barevností a osobitým designem.
Petra Kašparová používá k výrobě šperků především sklo doplněné polodrahokamy, okrajově i několika drobnostmi z polymeru. „Inspirací je mi často samotný materiál, hlavně rozmanitě zpracované sklo či struktura a energie přírodního kamene, fascinující hra světla a jeho různé nálady. A také lidé, pocity, situace, to vše se může přetavit do konkrétního tvaru," popisuje svou uměleckou činnost Petra Kašparová, která pro výstavu v zábřežském kině připravila novou kolekci s názvem Jsou oči střípky sklíček barevných.

Šperky budou na prodej

„Výstavu zahájíme vernisáží na sále kina ve čtvrtek 10. prosince v 17 hodin. Koho zajímá, jak a z čeho šperky vznikají a co všechno se v nich odráží, si jistě nenechá ujít povídání se zajímavou výtvarnicí, které svět šperků doslova učaroval. Několik drobnějších kousků si mohou zájemci také zakoupit přímo na vernisáži. Besedu oživí vystoupení skupiny scénického tance Intro z Postřelmova, která je čerstvým držitelem Ceny města tance v Jablonci nad Nisou,“ zve na akci vedoucí biografu Věra Smrčková.


Foto: archiv

Šumperská výtvarnice Petra Kašparová připravila pro výstavu v kině Retro zcela novou kolekci šperků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.