KULTURA

Keltové táhnou na Šumperk

28. února 2018, 12:00, Ondřej Polák
Keltové táhnou na Šumperk Šumperk - Milovníci keltské hudby, tance a whisky by neměli první březnový pátek chybět v Domě kultury Šumperk. Uskuteční se zde totiž druhý ročník Keltského večera, na kterém zahrají kapely Isara, Vintage Wine a Happy to Meet. Kromě neotřelých hudebních vystoupení návštěvníci uvidí ukázky tradičních tanců v podání souboru Démáirt.

 „Máme irskou hudbu příliš rádi na to, abychom u ní jen seděli,“ říkají členové originálního tanečního souboru, který patří mezi nejlepší svého druhu v Česku. Démáirt se často účastní mezinárodních soutěží, ze kterých si pravidelně přiváží přední umístění.
Dalším účinkujícím v komponovaném keltském programu bude kapela Isara, která se žánrově pohybuje na rozmezí folk rocku a world music. „Skupina se věnuje především vlastním úpravám lidové hudby z Irska, Skotska a Anglie, ovšem vždy s českými texty,“ představuje soubor produkční DK Michaela Horáková a dodává: „Kapela má v repertoáru převážně balady a písně s příběhem.“

Keltské hvězdy ze Šumperka

Před dvaceti lety vznikla v Šumperku kapela Happy to Meet, která si okamžitě získala přízeň odborných kritiků i laické veřejnosti. Například na prestižním festivalu Zahrada získala první místo v soutěži kapel. Dodnes jsou šumperští muzikanti ozdobou mnoha letních festivalů, kde publikum strhnou k tanci svým energií nabitým pojetím irského rocku. Proto právě jejich koncert bude jedním z vrcholů Keltského večera.

100 druhů whisky

Tečku za energií nabitým programem napíše pravý Celtic thrash folk ve skotských sukních v podání kapely Vintage Wine. „Hudebníci mísí rockovou dravost s melodikou a energií irské a skotské muziky. Za šest let existence se stihli zúčastnit nepřeberného množství festivalů a zajímavých akcí,“ doplnila Horáková.
Návštěvníci akce se mohou těšit nejen na hudbu a tanec, ale také na ochutnávku více než 100 druhů kvalitní skotské whisky. Druhý ročník Keltského večera vypukne v pátek 2. března v sedm hodin večer ve velkém sále Domu kultury. Vstupné činí 150 korun.


Foto: archiv

Kapela Happy To Meet je ozdobou mnoha letních festivalů, kde publikum strhává k tanci svým energií nabitým pojetím irského rocku.


 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.