KULTURA

Keltové táhnou na Šumperk

28. února 2018, 12:00, Ondřej Polák
Keltové táhnou na Šumperk Šumperk - Milovníci keltské hudby, tance a whisky by neměli první březnový pátek chybět v Domě kultury Šumperk. Uskuteční se zde totiž druhý ročník Keltského večera, na kterém zahrají kapely Isara, Vintage Wine a Happy to Meet. Kromě neotřelých hudebních vystoupení návštěvníci uvidí ukázky tradičních tanců v podání souboru Démáirt.

 „Máme irskou hudbu příliš rádi na to, abychom u ní jen seděli,“ říkají členové originálního tanečního souboru, který patří mezi nejlepší svého druhu v Česku. Démáirt se často účastní mezinárodních soutěží, ze kterých si pravidelně přiváží přední umístění.
Dalším účinkujícím v komponovaném keltském programu bude kapela Isara, která se žánrově pohybuje na rozmezí folk rocku a world music. „Skupina se věnuje především vlastním úpravám lidové hudby z Irska, Skotska a Anglie, ovšem vždy s českými texty,“ představuje soubor produkční DK Michaela Horáková a dodává: „Kapela má v repertoáru převážně balady a písně s příběhem.“

Keltské hvězdy ze Šumperka

Před dvaceti lety vznikla v Šumperku kapela Happy to Meet, která si okamžitě získala přízeň odborných kritiků i laické veřejnosti. Například na prestižním festivalu Zahrada získala první místo v soutěži kapel. Dodnes jsou šumperští muzikanti ozdobou mnoha letních festivalů, kde publikum strhnou k tanci svým energií nabitým pojetím irského rocku. Proto právě jejich koncert bude jedním z vrcholů Keltského večera.

100 druhů whisky

Tečku za energií nabitým programem napíše pravý Celtic thrash folk ve skotských sukních v podání kapely Vintage Wine. „Hudebníci mísí rockovou dravost s melodikou a energií irské a skotské muziky. Za šest let existence se stihli zúčastnit nepřeberného množství festivalů a zajímavých akcí,“ doplnila Horáková.
Návštěvníci akce se mohou těšit nejen na hudbu a tanec, ale také na ochutnávku více než 100 druhů kvalitní skotské whisky. Druhý ročník Keltského večera vypukne v pátek 2. března v sedm hodin večer ve velkém sále Domu kultury. Vstupné činí 150 korun.


Foto: archiv

Kapela Happy To Meet je ozdobou mnoha letních festivalů, kde publikum strhává k tanci svým energií nabitým pojetím irského rocku.


 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.