SPORT

Když je tenis BÍLÝM SPORTEM… Turnaj mívá výbornou úroveň, pochvaluje si kvalitu speciálního RETRO Cupu František Jurečka

11. října 2017, 16:00, Petr Fišer
Když je tenis BÍLÝM SPORTEM… Turnaj mívá výbornou úroveň, pochvaluje si kvalitu speciálního RETRO Cupu František Jurečka Šumperk - V dávné minulosti nic jiného nepřipadalo v úvahu. Tenisté po celém světě nastupovali ke svým zápasům v úborech stejné barvy a stále populárnější odvětví bylo právem nazýváno bílým sportem. Na časy, které s novými trendy zanesl prach, každoročně vzpomínají v Šumperku. Na ojedinělém RETRO Cupu pokaždé vládne pohodová atmosféra.

 S nápadem uspořádat nevšední akci přišel tenisový nadšenec Vladimír Pumm. „Kluci začínali na zadních malých kurtech s dřevěnými pálkami pro dětský tenis. Po třech nebo čtyřech letech padla myšlenka, že by se všechno mohlo udělat v trochu jiném stylu. Na klasickém velkém hřišti a zabalené do retro kabátu. Scházíme se každý rok v pravidelném termínu a vždycky si užijeme spoustu srandy,“ nechal nahlédnout pod pokličku jeden z pořadatelů a zároveň i aktivních účastníků František Jurečka.
Podmínky jsou jasně dané. Kdo nemá bílé oblečení a historickou raketu vyrobenou ze dřeva, mezi vyvolené se nikdy nedostane. „Turnajová pravidla se dodržují tvrdě, nekompromisně a striktně. Každé sebemenší porušení se trestá pokutou. Bílé jsou i tenisáky, které se objednávají přes internet. Není to žádná levná záležitost. Jedna plechovka značkových míčků stojí 250 korun,“ prozradil Jurečka.
I když jde v první řadě o úsměvnou recesi, během speciálního víkendového dne se svádí regulérní sportovní boje. Hraje se naplno a s maximálním nasazením. „Kolikrát až nestačím koukat, co je mnohdy k vidění. Polovina hráčů ovládá dřevěnou raketu opravdu nadstandardně a turnaj díky tomu mívá výbornou úroveň. Přitom to není vůbec nic jednoduchého. Protože se s ní nedá liftovat, musíte sázet výhradně na přímé údery. Je těžší, má menší hlavu, jistota servisu není ani zdaleka taková jako se současným neporovnatelným vybavením. Kdo pamatuje doby před třiceti lety, dobře ví, o čem mluvím. Letos byli nejlepší Laďa Čech a Zdeněk Navrátil,“ odhalil složení vítězné dvojice František Jurečka.
Zkušeného matadora zná v tenisovém Šumperku snad každý. Ať už zasáhne do jakéhokoliv „mače“, o jeho přítomnosti na dvorci okamžitě vědí i v nedaleké nemocnici. Nerad prohrává, s chutí a často hodně hlasitě komentuje a prožívá většinu výměn. „Výběrčí daní“ a provozovatel restaurace sídlící přímo v areálu proslul i jako organizátor nejrůznějších turnajů. Od května až do října se jich pod jeho organizátorskými křídly odehraje kolem deseti. Soupeří se v singlech, deblech i mixech. „Před několika lety jsem založil tradici, něco na způsob oslavy mých narozenin. Na čtyřhry k nám při této příležitosti jezdí známí a kamarádi z celé republiky a dokonce i několik cizinců. Jednou nás bylo osmaosmdesát,“ pochlubil se s úsměvem na tváři zatím nepřekonaným účastnickým rekordem.
Foto: Martin Pumm

Na turnaji se představila řada známých tváří včetně kapitánky smíšeného tenisového družstva ze Šumperka Markéty Arbeitové. Po boku svého spoluhráče se „prostřílela“ až ke třetímu místu. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.10.2017 09:46
Titulek: Bez titulku
Autor: Jarda
69
Také si na tenis rád zajdu, ale zázemí a "restaurace" (sortiment, prostředí atd.)ve srovnání s ostatními kluby je katastrofa.
Reagovat
Datum: 14.10.2017 18:21
Titulek: Souhlas
Autor: JK
68
Hospoda a záchody jsou hrozný.
Reagovat
Datum: 15.10.2017 18:25
Titulek: hospoda na tenisu
Autor: Pepa
55
Tam se zastavil cas.Za komancu tam byla televize,kde se sledovaly sportovni zapasy,ted ne!
Reagovat
Datum: 15.10.2017 20:15
Titulek: Bez titulku
Autor: Vlasta
48
Hospodu má pronajatou Jurečka od Sokolů a tenis provozuje myslim sama Obec Sokolská a o areal se skoro nestará. Je to ostuda Šumperka!! Za komára to melo jinou úroveň.
Reagovat
Datum: 16.10.2017 08:21
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Božena
46
Souhlasím, kdyby tam denně od vidím do nevidím nedřel pan Čech, areál by brzy vzal za své. Kde je ligový tenis, který se tu hrával? Naši - Šumperští borci dokonce vyhrávali mistrovství republiky! Dnes sokol plně jde na ruku rekreantům a výchova dětí a mládeže je nevím kde... Škoda.
Reagovat
Datum: 16.10.2017 14:17
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jarda
souhlas
42
nesouhlas
20
Vyměnit hlavního "sokola" !!!!
Reagovat