SPORT

Když je tenis BÍLÝM SPORTEM… Turnaj mívá výbornou úroveň, pochvaluje si kvalitu speciálního RETRO Cupu František Jurečka

11. října 2017, 16:00, Petr Fišer
Když je tenis BÍLÝM SPORTEM… Turnaj mívá výbornou úroveň, pochvaluje si kvalitu speciálního RETRO Cupu František Jurečka Šumperk - V dávné minulosti nic jiného nepřipadalo v úvahu. Tenisté po celém světě nastupovali ke svým zápasům v úborech stejné barvy a stále populárnější odvětví bylo právem nazýváno bílým sportem. Na časy, které s novými trendy zanesl prach, každoročně vzpomínají v Šumperku. Na ojedinělém RETRO Cupu pokaždé vládne pohodová atmosféra.

 S nápadem uspořádat nevšední akci přišel tenisový nadšenec Vladimír Pumm. „Kluci začínali na zadních malých kurtech s dřevěnými pálkami pro dětský tenis. Po třech nebo čtyřech letech padla myšlenka, že by se všechno mohlo udělat v trochu jiném stylu. Na klasickém velkém hřišti a zabalené do retro kabátu. Scházíme se každý rok v pravidelném termínu a vždycky si užijeme spoustu srandy,“ nechal nahlédnout pod pokličku jeden z pořadatelů a zároveň i aktivních účastníků František Jurečka.
Podmínky jsou jasně dané. Kdo nemá bílé oblečení a historickou raketu vyrobenou ze dřeva, mezi vyvolené se nikdy nedostane. „Turnajová pravidla se dodržují tvrdě, nekompromisně a striktně. Každé sebemenší porušení se trestá pokutou. Bílé jsou i tenisáky, které se objednávají přes internet. Není to žádná levná záležitost. Jedna plechovka značkových míčků stojí 250 korun,“ prozradil Jurečka.
I když jde v první řadě o úsměvnou recesi, během speciálního víkendového dne se svádí regulérní sportovní boje. Hraje se naplno a s maximálním nasazením. „Kolikrát až nestačím koukat, co je mnohdy k vidění. Polovina hráčů ovládá dřevěnou raketu opravdu nadstandardně a turnaj díky tomu mívá výbornou úroveň. Přitom to není vůbec nic jednoduchého. Protože se s ní nedá liftovat, musíte sázet výhradně na přímé údery. Je těžší, má menší hlavu, jistota servisu není ani zdaleka taková jako se současným neporovnatelným vybavením. Kdo pamatuje doby před třiceti lety, dobře ví, o čem mluvím. Letos byli nejlepší Laďa Čech a Zdeněk Navrátil,“ odhalil složení vítězné dvojice František Jurečka.
Zkušeného matadora zná v tenisovém Šumperku snad každý. Ať už zasáhne do jakéhokoliv „mače“, o jeho přítomnosti na dvorci okamžitě vědí i v nedaleké nemocnici. Nerad prohrává, s chutí a často hodně hlasitě komentuje a prožívá většinu výměn. „Výběrčí daní“ a provozovatel restaurace sídlící přímo v areálu proslul i jako organizátor nejrůznějších turnajů. Od května až do října se jich pod jeho organizátorskými křídly odehraje kolem deseti. Soupeří se v singlech, deblech i mixech. „Před několika lety jsem založil tradici, něco na způsob oslavy mých narozenin. Na čtyřhry k nám při této příležitosti jezdí známí a kamarádi z celé republiky a dokonce i několik cizinců. Jednou nás bylo osmaosmdesát,“ pochlubil se s úsměvem na tváři zatím nepřekonaným účastnickým rekordem.
Foto: Martin Pumm

Na turnaji se představila řada známých tváří včetně kapitánky smíšeného tenisového družstva ze Šumperka Markéty Arbeitové. Po boku svého spoluhráče se „prostřílela“ až ke třetímu místu. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.10.2017 09:46
Titulek: Bez titulku
Autor: Jarda
43
Také si na tenis rád zajdu, ale zázemí a "restaurace" (sortiment, prostředí atd.)ve srovnání s ostatními kluby je katastrofa.
Reagovat
Datum: 14.10.2017 18:21
Titulek: Souhlas
Autor: JK
40
Hospoda a záchody jsou hrozný.
Reagovat
Datum: 15.10.2017 18:25
Titulek: hospoda na tenisu
Autor: Pepa
33
Tam se zastavil cas.Za komancu tam byla televize,kde se sledovaly sportovni zapasy,ted ne!
Reagovat
Datum: 15.10.2017 20:15
Titulek: Bez titulku
Autor: Vlasta
33
Hospodu má pronajatou Jurečka od Sokolů a tenis provozuje myslim sama Obec Sokolská a o areal se skoro nestará. Je to ostuda Šumperka!! Za komára to melo jinou úroveň.
Reagovat
Datum: 16.10.2017 08:21
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Božena
36
Souhlasím, kdyby tam denně od vidím do nevidím nedřel pan Čech, areál by brzy vzal za své. Kde je ligový tenis, který se tu hrával? Naši - Šumperští borci dokonce vyhrávali mistrovství republiky! Dnes sokol plně jde na ruku rekreantům a výchova dětí a mládeže je nevím kde... Škoda.
Reagovat
Datum: 16.10.2017 14:17
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jarda
26
Vyměnit hlavního "sokola" !!!!
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).