KULTURA

Když bariéry nejsou překážkou

2. března 2009, 11:47, rejdakce
Šumperk - Městská knihovna Šumperk pořádá v době od 5. března do 23. dubna 2009 cyklus pořadů pod společným názvem Když bariéry nejsou překážkou.

Výstava JAKUB HŘÍBEK

Obrázky z let 2004 – 2008

Zahájení výstavy 5.3. v 16 hod. , výstava potrvá do 23.4.2009

  • JAKUB HŘÍBEK se narodil s ochrnutými dolními i horními končetinami. Od narození je v péči sociálních zařízení. Nyní žije v Ústavu sociální péče Olšany. Dobře čte a píše na počítači hůlkou drženou v ústech. Stejně drží štětec nebo tužku a maluje své obrázky. Rád maluje temperovými barvami. V roce 2003 předložil svoje obrázky k posouzení Celosvětovému sdružení malířů malujících ústy a nohama. V březnu roku 2004 mu bylo uděleno stipendium.

Na zahájení výstavy vystoupí:
  • LUKÁŠ REINER - zpěv. Lukáš sám o sobě napsal: „Těžké tělesné postižení, inteligentní. Chodím do 6. A na Scholu Vivu, baví mě PC a TV, asistenta mám Martina Schrolla ve škole, doma ne.“

  • DAVID KLIMEŠ – přednes vlastních textů. David je rodák ze Šumperka. Jeho diagnóza je dětská mozková obrna, kvadruspastická forma. Vzhledem k těžkému tělesnému postižení je žákem ústavní školy při Kociance v Brně. Letos vychází z deváté třídy a rozhoduje se, zda bude studovat na střední obchodní škole. Rád píše povídky, které odráží jeho niterné pocity, zážitky a zkušenosti z osobního života.TEREZA BOUČKOVÁ

Autorské čtení z knihy ROK KOHOUTA.

Tereza Boučková bude číst z autobiografického románu věnovaného problematice adopce.
Středa 18. března v 18.30 hod. Vstupné 45 Kč.
Rezervace a prodej vstupenek: knihovna, půjčovna pro dospělé tel. 583214588

Cyklus Když bariéry nejsou překážkou pokračuje i v dubnu:

  • Čtvrtek 2. dubna v 17.00 hod.

JIŘÍ MÁRA – NOVÝ ZÉLAND

Cestopisná přednáška o putování táty se synem na invalidním vozíku po Novém Zélandu doplněná projekcí fotografií.

  • Čtvrtek 23. dubna v 10,00 a 13,30 hod.

PETRA BRAUNOVÁ

Autorské čtení z románu POZOROVATELKA. Jde o příběh dívky upoutané na invalidní vozík po prodělané mozkové obrně. Kniha je fikcí, avšak spoluautorkou je dívka, která v podobné situaci je a raduje se ze života jako všichni ostatní.

  • Čtvrtek 23. dubna v 16,00 hod.

DOBROČINNÁ DRAŽBA VÝTVARNÝCH DĚL

ve prospěch Ústavu sociální péče pro děti a mládež v Olšanech u Šumperka. Dražbu moderuje Olga Kaštická.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.