SPORT

Kdo zastaví rozjetý Rapotín? Fotbalistům Bohdíkova se to nepovedlo

4. září 2019, 11:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Kdo zastaví rozjetý Rapotín? Fotbalistům Bohdíkova se to nepovedlo Bohdíkov – Nepovedlo se to ani Bohdíkovu. V I. A třídě se stále hledá mužstvo, které zastaví rozjetý Rapotín. Fotbaloví svěřenci trenéra Jáněho dovedli do vítězného konce páté utkání v řadě a i nadále se vyhřívají na výsluní. Tabulkovém, bodovém i herním.

I. A TŘÍDA A
BOHDÍKOV - RAPOTÍN
0:3 (0:1)


Domácí tým nechtěl padnout bez boje. Do sobotního utkání vstoupil aktivněji, počáteční nadšení mu ale dlouho nevydrželo. Vyhaslo hned v osmé minutě. Březina zatáhl míč, obešel obránce, vystřelil a z příznivého odrazu vytěžil maximum nepokrytý Libor Havlas – 0:1.

Uklidněný Rapotín uměl těžit z výhody, která pramenila z rychle získaného vedení. Při možnostech Boška, Březiny a Kocourka nebyl daleko od pokoření další gólové mety. Zvláště Březinova příležitost po druhé změně stavu doslova volala. I když obešel i gólmana, balón do sítě nedopravil. Chtělo to větší razanci.

Hostitelé se směrem dopředu trápili. Stejně jako v předchozím domácím utkání proti Lesnici byli na štíru s výrobou zajímavějších ofenzivních situací. Výjimku představovala hlavička Vojtěcha Vinklera ze čtyřicáté minuty. Další pokusy, nejčastěji podnikané přes rychlonohého štírka Petra Šárníka, končily na pevném defenzivním štítu pozorné rapotínské obrany.

Začátek druhé půle nezastihl soutěžního lídra v optimálním rozpoložení. Chybami a nepřesnostmi v kombinaci nechtěně přispěl k tomu, že se snaživý protivník objevil ve třech solidních pozicích. Bohdíkovu se ale vyrovnat nepovedlo. Buď nemířil přesně, nebo nenašel recept na překonání Lukáše Hajtmara. Ten musel zasahovat pouze výjimečně.

Častější brankářské permanenci čelil zaměstnanější Martin Gruntorád. Nejlepší zákrok předvedl po hodině hry, kdy leopardím skokem vytáhl na rohový kop nebezpečné zakončení Michala Kocourka.
Ráz celého střetnutí mohla změnit sedmdesátá minuta. A v ní klíčový moment v podobě promrhané tutovky Petra Šárníka, jenž osudově selhal po předchozí útočné práci Jaroslava Klemsy. O chvíli později se k zahrávání trestného kopu postavil Kocourek a střídající David Scheuter zvýšil na 0:2. Bezmocného Gruntoráda přehodil horní částí těla. K tomu, aby vymetl šibenici, potřeboval jen několik vteřin strávených na trávníku.

Nevýrazný Bohdíkov mlel z posledního. Novou naději mohl vyvolat Diviš, na Hajtmara si ale nepřišel. On ani nikdo ze spoluhráčů. Bylo to trápení. Dvě minuty před vypršením základní hrací doby znásobila narůstající frustraci lahůdka v podání Martina Březiny. Po vysunutí od Vejchody oblafl Gruntoráda hokejovým blafákem a triumfálně zasunul balón do prázdné klece. „Radost z cenného vítězství nám trochu pokazil Vejchodův blikanec. Červenou kartu vyfasoval naprosto zbytečně. Bylo cítit, že se hraje malé okresní derby. Vyhecované utkání provázela nervozita na obou stranách,“ vypozoroval Jáněho asistent Milan Stratil.

BRANKY

8. Havlas, 74. D. Scheuter, 88. Březina. Diváci: 200.

BOHDÍKOV

M. Gruntorád – M. Vinkler, Pavel Šárník, Zugar, J. Klemsa, Petr Šárník, Losenický, V. Vinkler, Víšek, Vokurka, L. Reichl. Střídali: 59. Diviš, 74. P. Janků, 81. Hlavatý.

RAPOTÍN

L. Hajtmar – B. Hudec, Juráš, Cejpek, Havlas – D. Jurka, Simon, Boško, Šebela – Březina, Michal Kocourek. Střídali: 62. Svačinka, 71. D. Scheuter, 79. Vejchoda, 81. J. Svoboda.Foto: Petr Fišer

Víkendové derby se nehrálo v rukavičkách. Bohdíkovský Jaroslav Klemsa by mohl vyprávět. Po nevybíravém zákroku od Vejchody skončil na nosítkách.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.