KULTURA

Kdo přijde do kina v prvorepublikovém, dostane pohár vína

21. října 2015, 08:00, Jan Kratochvíl
Kdo přijde do kina v prvorepublikovém, dostane pohár vína Šumperk - Zní to jako aprílový žert, ale je to pravda. Na šumperském festivalu Džemfest bude už tuto sobotu k vidění film s Vlastou Burianem v hlavní roli, který jste nikdy předtím nemohli vidět. Komedie vznikla v roce 1927, má název Milenky starého kriminálníka a vedle Buriana v ní hraje Jindřich Plachta a tehdejší hvězda evropského formátu Anny Ondráková.

 „Filmový pás byl slepen po kouscích z torza několika dochovaných kopií. Snímek byl léta rekonstruován a nyní konečně dostaneme příležitost vidět svým způsobem novou komedii s Vlastou Burianem,“ uvedl pořadatel Ondřej Polák.
Milenky starého kriminálníka promítne festival v rámci ČEZ filmové scény v sobotu 24. října v kině Oko od 19.30 hodin. A protože Džemfest je především hudební přehlídka, také filmová projekce se neobejde bez výrazné muzikální stopy. Neozvučený černobílý film doprovodí improvizací dva brilantní klavíristé, pocházející ze Šumperka, Zdeněk Dočekal a Jan Horníček.
„Jsem rád, že projekci opatří hudbou právě tito dva skvělí muzikanti. Komediální příběh s Vlastou Burianem tak dostane další umělecký rozměr, který umocní dobovou atmosféru filmu,“ míní Kamil Navrátil, ředitel kina Oko, které slavnostní večer spolupořádá.
Lístky na Milenky starého kriminálníka jsou v prodeji v pokladně kina Oko nebo na stránkách kinosumperk.cz. Cena je sto korun, majitelé vstupenky na hlavní hudební večer Džemfestu zaplatí o třicet korun méně.
Pohár vína zdarma získá každý, kdo se projekce zúčastní oblečen v prvorepublikovém stylu.

Objevena nová komedie s Vlastou Burianem! Premiéru uvede v sobotu 24. října ČEZ filmová scéna Džemfestu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.