KULTURA

Kdo přijde do kina v prvorepublikovém, dostane pohár vína

21. října 2015, 08:00, Jan Kratochvíl
Kdo přijde do kina v prvorepublikovém, dostane pohár vína Šumperk - Zní to jako aprílový žert, ale je to pravda. Na šumperském festivalu Džemfest bude už tuto sobotu k vidění film s Vlastou Burianem v hlavní roli, který jste nikdy předtím nemohli vidět. Komedie vznikla v roce 1927, má název Milenky starého kriminálníka a vedle Buriana v ní hraje Jindřich Plachta a tehdejší hvězda evropského formátu Anny Ondráková.

 „Filmový pás byl slepen po kouscích z torza několika dochovaných kopií. Snímek byl léta rekonstruován a nyní konečně dostaneme příležitost vidět svým způsobem novou komedii s Vlastou Burianem,“ uvedl pořadatel Ondřej Polák.
Milenky starého kriminálníka promítne festival v rámci ČEZ filmové scény v sobotu 24. října v kině Oko od 19.30 hodin. A protože Džemfest je především hudební přehlídka, také filmová projekce se neobejde bez výrazné muzikální stopy. Neozvučený černobílý film doprovodí improvizací dva brilantní klavíristé, pocházející ze Šumperka, Zdeněk Dočekal a Jan Horníček.
„Jsem rád, že projekci opatří hudbou právě tito dva skvělí muzikanti. Komediální příběh s Vlastou Burianem tak dostane další umělecký rozměr, který umocní dobovou atmosféru filmu,“ míní Kamil Navrátil, ředitel kina Oko, které slavnostní večer spolupořádá.
Lístky na Milenky starého kriminálníka jsou v prodeji v pokladně kina Oko nebo na stránkách kinosumperk.cz. Cena je sto korun, majitelé vstupenky na hlavní hudební večer Džemfestu zaplatí o třicet korun méně.
Pohár vína zdarma získá každý, kdo se projekce zúčastní oblečen v prvorepublikovém stylu.

Objevena nová komedie s Vlastou Burianem! Premiéru uvede v sobotu 24. října ČEZ filmová scéna Džemfestu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.