KULTURA

Kdo přijde do kina v prvorepublikovém, dostane pohár vína

21. října 2015, 08:00, Jan Kratochvíl
Kdo přijde do kina v prvorepublikovém, dostane pohár vína Šumperk - Zní to jako aprílový žert, ale je to pravda. Na šumperském festivalu Džemfest bude už tuto sobotu k vidění film s Vlastou Burianem v hlavní roli, který jste nikdy předtím nemohli vidět. Komedie vznikla v roce 1927, má název Milenky starého kriminálníka a vedle Buriana v ní hraje Jindřich Plachta a tehdejší hvězda evropského formátu Anny Ondráková.

 „Filmový pás byl slepen po kouscích z torza několika dochovaných kopií. Snímek byl léta rekonstruován a nyní konečně dostaneme příležitost vidět svým způsobem novou komedii s Vlastou Burianem,“ uvedl pořadatel Ondřej Polák.
Milenky starého kriminálníka promítne festival v rámci ČEZ filmové scény v sobotu 24. října v kině Oko od 19.30 hodin. A protože Džemfest je především hudební přehlídka, také filmová projekce se neobejde bez výrazné muzikální stopy. Neozvučený černobílý film doprovodí improvizací dva brilantní klavíristé, pocházející ze Šumperka, Zdeněk Dočekal a Jan Horníček.
„Jsem rád, že projekci opatří hudbou právě tito dva skvělí muzikanti. Komediální příběh s Vlastou Burianem tak dostane další umělecký rozměr, který umocní dobovou atmosféru filmu,“ míní Kamil Navrátil, ředitel kina Oko, které slavnostní večer spolupořádá.
Lístky na Milenky starého kriminálníka jsou v prodeji v pokladně kina Oko nebo na stránkách kinosumperk.cz. Cena je sto korun, majitelé vstupenky na hlavní hudební večer Džemfestu zaplatí o třicet korun méně.
Pohár vína zdarma získá každý, kdo se projekce zúčastní oblečen v prvorepublikovém stylu.

Objevena nová komedie s Vlastou Burianem! Premiéru uvede v sobotu 24. října ČEZ filmová scéna Džemfestu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.