KULTURA

„Kdo miluje hudbu, nemůže být úplně nešťastný,“ říká Ľudovít Kašuba

30. května 2018, 10:00, Ondřej Polák
„Kdo miluje hudbu, nemůže být úplně nešťastný,“ říká Ľudovít Kašuba Šumperk – První červnovou neděli si mohou fanoušci pěkných melodií a dobré zábavy zpříjemnit v Domě kultury Šumperk, kde se uskuteční tříhodinové taneční odpoledne ve společnosti sympaťáka Ľudovíta Kašuby a jeho kapely. Hvězdy televize Šlágr zahrají známé písně Natália, Dávno, Jambo Bambo nebo Láska moja, aj hviezdy sa ťa boja.

 Slovenský zpěvák a skladatel z Nové Bani absolvoval hudební školu obor klavír a již od mládí se pohyboval mezi muzikanty. „Můj otec byl kytaristou v kapele. Když u nás cvičili, motal jsem se okolo. Všechno jsem nasával a zůstalo mi to dodnes," vypráví Ľudovít Kašuba.
Krátce na to si oblíbil i kytaru. „Když se mi začaly líbit holky, tak to bez kytary nešlo. První akordy mě učil otec. Po letech jsem zvládl navíc ještě harmoniku a saxofon. Vždycky jsem při hraní zároveň zpíval," dodává.Foto: archiv

Kašubovci slaví úspěchy nejen u diváků česko-slovenské televize Šlágr, ale také v Německu, Polsku nebo Švýcarsku.

V současné době vystupuje na různých akcích sám nebo s doprovodnou kapelou Kašubovci. „Hraji vše od lidových písní po populární hudbu. V Šumperku uvedu většinou vlastní skladby, některé jsem napsal jen já sám, u jiných je spoluautorem můj otec," popisuje Ĺudovít Kašuba.
Jeho příjemný hlas očaroval diváky nejen u nás a na Slovensku, ale úspěchy slaví také v Německu, Polsku nebo Švýcarsku. Úzce spolupracuje i s televizní stanicí Šlágr.
„Hudba prý léčí, a tak mi dělá největší radost, když mé písně dokážou na koncertě vyčarovat aspoň jeden úsměv na rtech. Ten, kdo miluje hudbu, nemůže být nikdy úplně nešťastný. Mým přáním je, aby se na koncertech lidé cítili příjemně a odnesli si z nich jen ty nejlepší zážitky," dodává Kašuba.
Jeho vystoupení se uskuteční v neděli 3. června od tří hodin odpoledne ve velkém sále Domu kultury. Vstupenka s místenkou stojí 170 korun.

  
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).