KULTURA

„Kdo miluje hudbu, nemůže být úplně nešťastný,“ říká Ľudovít Kašuba

30. května 2018, 10:00, Ondřej Polák
„Kdo miluje hudbu, nemůže být úplně nešťastný,“ říká Ľudovít Kašuba Šumperk – První červnovou neděli si mohou fanoušci pěkných melodií a dobré zábavy zpříjemnit v Domě kultury Šumperk, kde se uskuteční tříhodinové taneční odpoledne ve společnosti sympaťáka Ľudovíta Kašuby a jeho kapely. Hvězdy televize Šlágr zahrají známé písně Natália, Dávno, Jambo Bambo nebo Láska moja, aj hviezdy sa ťa boja.

 Slovenský zpěvák a skladatel z Nové Bani absolvoval hudební školu obor klavír a již od mládí se pohyboval mezi muzikanty. „Můj otec byl kytaristou v kapele. Když u nás cvičili, motal jsem se okolo. Všechno jsem nasával a zůstalo mi to dodnes," vypráví Ľudovít Kašuba.
Krátce na to si oblíbil i kytaru. „Když se mi začaly líbit holky, tak to bez kytary nešlo. První akordy mě učil otec. Po letech jsem zvládl navíc ještě harmoniku a saxofon. Vždycky jsem při hraní zároveň zpíval," dodává.Foto: archiv

Kašubovci slaví úspěchy nejen u diváků česko-slovenské televize Šlágr, ale také v Německu, Polsku nebo Švýcarsku.

V současné době vystupuje na různých akcích sám nebo s doprovodnou kapelou Kašubovci. „Hraji vše od lidových písní po populární hudbu. V Šumperku uvedu většinou vlastní skladby, některé jsem napsal jen já sám, u jiných je spoluautorem můj otec," popisuje Ĺudovít Kašuba.
Jeho příjemný hlas očaroval diváky nejen u nás a na Slovensku, ale úspěchy slaví také v Německu, Polsku nebo Švýcarsku. Úzce spolupracuje i s televizní stanicí Šlágr.
„Hudba prý léčí, a tak mi dělá největší radost, když mé písně dokážou na koncertě vyčarovat aspoň jeden úsměv na rtech. Ten, kdo miluje hudbu, nemůže být nikdy úplně nešťastný. Mým přáním je, aby se na koncertech lidé cítili příjemně a odnesli si z nich jen ty nejlepší zážitky," dodává Kašuba.
Jeho vystoupení se uskuteční v neděli 3. června od tří hodin odpoledne ve velkém sále Domu kultury. Vstupenka s místenkou stojí 170 korun.

  
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.