KULTURA

„Kdo miluje hudbu, nemůže být úplně nešťastný,“ říká Ľudovít Kašuba

30. května 2018, 10:00, Ondřej Polák
„Kdo miluje hudbu, nemůže být úplně nešťastný,“ říká Ľudovít Kašuba Šumperk – První červnovou neděli si mohou fanoušci pěkných melodií a dobré zábavy zpříjemnit v Domě kultury Šumperk, kde se uskuteční tříhodinové taneční odpoledne ve společnosti sympaťáka Ľudovíta Kašuby a jeho kapely. Hvězdy televize Šlágr zahrají známé písně Natália, Dávno, Jambo Bambo nebo Láska moja, aj hviezdy sa ťa boja.

 Slovenský zpěvák a skladatel z Nové Bani absolvoval hudební školu obor klavír a již od mládí se pohyboval mezi muzikanty. „Můj otec byl kytaristou v kapele. Když u nás cvičili, motal jsem se okolo. Všechno jsem nasával a zůstalo mi to dodnes," vypráví Ľudovít Kašuba.
Krátce na to si oblíbil i kytaru. „Když se mi začaly líbit holky, tak to bez kytary nešlo. První akordy mě učil otec. Po letech jsem zvládl navíc ještě harmoniku a saxofon. Vždycky jsem při hraní zároveň zpíval," dodává.Foto: archiv

Kašubovci slaví úspěchy nejen u diváků česko-slovenské televize Šlágr, ale také v Německu, Polsku nebo Švýcarsku.

V současné době vystupuje na různých akcích sám nebo s doprovodnou kapelou Kašubovci. „Hraji vše od lidových písní po populární hudbu. V Šumperku uvedu většinou vlastní skladby, některé jsem napsal jen já sám, u jiných je spoluautorem můj otec," popisuje Ĺudovít Kašuba.
Jeho příjemný hlas očaroval diváky nejen u nás a na Slovensku, ale úspěchy slaví také v Německu, Polsku nebo Švýcarsku. Úzce spolupracuje i s televizní stanicí Šlágr.
„Hudba prý léčí, a tak mi dělá největší radost, když mé písně dokážou na koncertě vyčarovat aspoň jeden úsměv na rtech. Ten, kdo miluje hudbu, nemůže být nikdy úplně nešťastný. Mým přáním je, aby se na koncertech lidé cítili příjemně a odnesli si z nich jen ty nejlepší zážitky," dodává Kašuba.
Jeho vystoupení se uskuteční v neděli 3. června od tří hodin odpoledne ve velkém sále Domu kultury. Vstupenka s místenkou stojí 170 korun.

  
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.