SPORT

Kdo bude čelit hokejistům? Číslo 8 nemusí být konečné

21. června 2017, 16:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Kdo bude čelit hokejistům? Číslo 8 nemusí být konečné Morava - Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na svém zasedání schválil předběžný návrh modelu třetí nejvyšší soutěže. Ta se bude hrát ve třech skupinách s rozdílným počtem účastníků. Východní divizi momentálně tvoří jen osm klubů.

 Jaká jsou srovnání s uplynulým ročníkem? Jistotu má Vsetín, který se přes naprosto suverénní prvenství v základní části, vydařené play off a zvládnutou baráž probil do první ligy. O soutěžní hokej přišli skalní fandové Techniky Brno. Vedení Jihomoravanů se rozhodlo prodat druholigovou licenci pražským Letňanům. Moravskoslezská část nejspíš přijde také o áčko Poruby, která projevila zájem působit v polské extralize. Jediným nováčkem je Orlová.
Osm družstev by si to mělo rozdat šestikolově s tím, že vyřazovací dějství si zahraje šest nejlepších týmů. Dva postoupí přímo do semifinále, další čtyři se poperou v nezvykle osekané čtvrtfinálové fázi. Celkový vítěz bude mít právo startu v barážové kvalifikaci, kde narazí na dva nejúspěšnější celky ze dvou českých skupin.
Pokud jde o Moravu, už tak nízké číslo 8 by nemuselo být konečné. Některé oddíly totiž čelí nejrůznějším komplikacím a v krajních případech i existenčním problémům.

ŠUMPERK

Draci se chtějí zapojit do boje o postup a kromě nového trenéra Pavla Hulvy už mají po kupě osmnáctičlenný kádr. Stejně jako loni rozbijí tréninkové stany v Uničově, druhá etapa rekonstrukce zimního stadiónu s opravou střechy se totiž nestihne včas. V plánu je i několikadenní příprava na suchu.

PORUBA

Ambiciózní klub z Ostravy sice usiloval o možnost rozdávat hokejovou radost v sousedním Polsku, nakonec ale setrvá ve druhé lize a znovu bude mít nejvyšší cíle a ambice.

HODONÍN

Drtiči si v minulé sezóně užili semifinálovou sérii se Vsetínem a společně s Porubou by pro Šumperk by mohli představovat jednoho z největších konkurentů. Smlouvu na další rok podepsal kapitán Petr Peš, jenž zvažoval ukončení kariéry. První posilou je útočník Jakub Sajdl, který se na rodnou hroudu vrátil z produktivního angažmá ve Francii.

NOVÝ JIČÍN

Hokej v Novém Jičíně se dostal do sporu s vedením města, které od něj vymáhalo dlužnou částku ve výši 3,8 miliónu korun. Vlajková loď oddílu nadále popluje pod vedením trenérského kapitána Petra Macháčka, jehož nově dosazeným asistentem je Michal Horák. Tradiční účastník soutěže, který úzce spolupracoval s okolními oddíly, by v nadcházejícím ročníku rád operoval s ustálenějším mužstvem a neprotáčel tolik hráčů.

OPAVA

V Opavě to skřípe. Noví jednatelé připustili, že existují tři varianty – druhá liga, krajský přebor nebo zánik mužského hokeje. Slezan už stačil přijít o hlavního trenéra a do zaječích vzalo i několik nespokojených hokejistů. Někdejšímu extraligovému klubu zvoní hrana.

KOPŘIVNICE

Kopřivnice udělala změny na trenérských postech, v dalším ročníku ji povedou Jaroslav Kofroň a hrající asistent Martin Tomášek. Hokejoví představitelé se dohodli na spolupráci se strategickým partnerem Tatra Truck, který se bude podílet na pokrytí rozpočtu ze třiceti procent.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Byli to právě Bobři, kteří Drakům zle zatápěli v infarktovém čtvrtfinále. Také oni vyměnili trenéra, Romana Čechmánka nahradil Jiří Weintritt. Manažer Petr Dvořák usilovně skládá mužstvo, jehož základ budou nadále tvořit brankář Plšek, obránci Nedbálek a Mikel a útočníci Varga, Brunec, Martiník či Studený. Velkou ztrátou je odchod Josefa Fojtíka, který se nechal zlákat nabídkou Poruby stejně jako dnes už exšumperští Kůdela, Janota a Ďurkáč.

ORLOVÁ

Orli si ve finále krajského přeboru poradili s Bohumínem, a i když si podali přihlášku do druhé ligy, zatím není stoprocentně jisté, že se do ní doopravdy zapojí. Podle prezidenta klubu Daniela Marosze je na důstojné působení v soutěži zapotřebí sehnat minimálně 2,5 miliónu korun, přičemž přeborová sezóna přijde na 800 tisíc. Výběr krajských šampiónů by se musel posílit, a ne málo.


Foto: dracisumperk.cz

Novým trenérem Draků je Pavel Hulva. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.