SPORT

Kdo, kde a s kým? JE JASNO!

3. července 2019, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Kdo, kde a s kým? JE JASNO! Morava – Jsou zpátky. Fotbalové kluby z Loučné a Vikýřovic se vrátily na krajskou úroveň. Po úspěšně zvládnutém maratónu v okresním přeboru se staly součástí I. B třídy. S definitivní platností to stvrdil čtvrteční losovací aktiv v Olomouci.

 DIVIZE

Na Moravě se bude nově soupeřit ve třech čtrnáctičlenných skupinách. Šumperk byl zařazen do prostředního éčka, kde se ocitl ve společnosti oddílů z jihu Moravy, Hané a Valašska. Jako dobrý test na mistrovské boje mu poslouží zapojení do hlavní fáze Českého poháru. Pokud na konci července přeskočí v předkole kroměřížskou překážku, zahraje si na Tyršově stadiónu proti druholigovým Vítkovicím. Trenérem ostravského klubu je leštinský rodák Jiří Balcárek.
OBSAZENÍ: Hulín, Hodonín, Slavičín, Hranice, Kozlovice, Strání, Bzenec, Vsetín, Nové Sady, HFK Olomouc, Šumperk, Přerov, Všechovice, Skaštice.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Krajský přebor se po jednoroční anabázi vrací k variantě se šestnácti účastníky. Hráči Mohelnice, Zábřeha a Velkých Losin tak budou muset spořádat větší zápasovou porci než v předešlém ročníku a nemine je náročnější program.
OBSAZENÍ: Želatovice, Jeseník, Černovír, Mohelnice, Litovel, Velké Losiny, Lutín, Ústí, Lipová, Dolany, Kralice na Hané, Bohuňovice, Medlov, Šternberk, Zábřeh, Opatovice.

I. A TŘÍDA A

Početně totožné zastoupení bude mít šumperský region v I. A třídě. Kvarteto týmů se mimo jiné může těšit na atraktivní konfrontace s ambiciózní Olešnicí, která vyhlíží další postup. Historická premiéra čeká na Lesnici.
OBSAZENÍ: Chválkovice, Rapotín, Troubelice, Bohdíkov, Bělkovice, Haňovice, Náměšť na Hané, Olešnice, Česká Ves, Hlubočky, Paseka, Maletín, Lesnice, Chomoutov.

I. B TŘÍDA B

Třeština se dobrovolně odporoučela do okresního přeboru a Zvole do stejné soutěže sestoupila. Nebýt nezadržitelného pádu Leštiny, fotbalisté Loštic by v obležení hanáckých protivníků osiřeli.
OBSAZENÍ: Jesenec, Moravský Beroun, Haná Prostějov, Velký Týnec, Dub nad Moravou, Leština, Slatinice, Kožušany, Smržice, Loštice, Doloplazy, Velká Bystřice, Šternberk B, Hněvotín.

I. B TŘÍDA C

Severní skupinu zasáhl slušný průvan. Lesnické mistry a dvojici Černých Petrů (Staré Město a Dubicko) nahradilo trio nováčků Loučná, Vikýřovice, Bernartice.
OBSAZENÍ: Jindřichov, Písečná, Postřelmov, Ruda nad Moravou, Zlaté Hory, Loučná nad Desnou, Žulová, Štíty, Vikýřovice, Bernartice, Sudkov, Libina, Bludov, Nový Malín.


Foto: Petr Fišer

Fotbaloví labužníci nepřijdou o třaskavé derby mezi Loučnou a Vikýřovicemi ani v nadcházející sezóně. Jen k němu dojde v jiném soutěžním poschodí.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.7.2019 07:40
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
Krajský přebor měl 16 účastníků už letos a v nové sezoně tak tento počet setrvá!!!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.