SPORT

Kdo, kde a s kým? JE JASNO!

3. července 2019, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Kdo, kde a s kým? JE JASNO! Morava – Jsou zpátky. Fotbalové kluby z Loučné a Vikýřovic se vrátily na krajskou úroveň. Po úspěšně zvládnutém maratónu v okresním přeboru se staly součástí I. B třídy. S definitivní platností to stvrdil čtvrteční losovací aktiv v Olomouci.

 DIVIZE

Na Moravě se bude nově soupeřit ve třech čtrnáctičlenných skupinách. Šumperk byl zařazen do prostředního éčka, kde se ocitl ve společnosti oddílů z jihu Moravy, Hané a Valašska. Jako dobrý test na mistrovské boje mu poslouží zapojení do hlavní fáze Českého poháru. Pokud na konci července přeskočí v předkole kroměřížskou překážku, zahraje si na Tyršově stadiónu proti druholigovým Vítkovicím. Trenérem ostravského klubu je leštinský rodák Jiří Balcárek.
OBSAZENÍ: Hulín, Hodonín, Slavičín, Hranice, Kozlovice, Strání, Bzenec, Vsetín, Nové Sady, HFK Olomouc, Šumperk, Přerov, Všechovice, Skaštice.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Krajský přebor se po jednoroční anabázi vrací k variantě se šestnácti účastníky. Hráči Mohelnice, Zábřeha a Velkých Losin tak budou muset spořádat větší zápasovou porci než v předešlém ročníku a nemine je náročnější program.
OBSAZENÍ: Želatovice, Jeseník, Černovír, Mohelnice, Litovel, Velké Losiny, Lutín, Ústí, Lipová, Dolany, Kralice na Hané, Bohuňovice, Medlov, Šternberk, Zábřeh, Opatovice.

I. A TŘÍDA A

Početně totožné zastoupení bude mít šumperský region v I. A třídě. Kvarteto týmů se mimo jiné může těšit na atraktivní konfrontace s ambiciózní Olešnicí, která vyhlíží další postup. Historická premiéra čeká na Lesnici.
OBSAZENÍ: Chválkovice, Rapotín, Troubelice, Bohdíkov, Bělkovice, Haňovice, Náměšť na Hané, Olešnice, Česká Ves, Hlubočky, Paseka, Maletín, Lesnice, Chomoutov.

I. B TŘÍDA B

Třeština se dobrovolně odporoučela do okresního přeboru a Zvole do stejné soutěže sestoupila. Nebýt nezadržitelného pádu Leštiny, fotbalisté Loštic by v obležení hanáckých protivníků osiřeli.
OBSAZENÍ: Jesenec, Moravský Beroun, Haná Prostějov, Velký Týnec, Dub nad Moravou, Leština, Slatinice, Kožušany, Smržice, Loštice, Doloplazy, Velká Bystřice, Šternberk B, Hněvotín.

I. B TŘÍDA C

Severní skupinu zasáhl slušný průvan. Lesnické mistry a dvojici Černých Petrů (Staré Město a Dubicko) nahradilo trio nováčků Loučná, Vikýřovice, Bernartice.
OBSAZENÍ: Jindřichov, Písečná, Postřelmov, Ruda nad Moravou, Zlaté Hory, Loučná nad Desnou, Žulová, Štíty, Vikýřovice, Bernartice, Sudkov, Libina, Bludov, Nový Malín.


Foto: Petr Fišer

Fotbaloví labužníci nepřijdou o třaskavé derby mezi Loučnou a Vikýřovicemi ani v nadcházející sezóně. Jen k němu dojde v jiném soutěžním poschodí.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.7.2019 07:40
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
Krajský přebor měl 16 účastníků už letos a v nové sezoně tak tento počet setrvá!!!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.