SPORT

Kdo, kde a s kým? JE JASNO!

3. července 2019, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Kdo, kde a s kým? JE JASNO! Morava – Jsou zpátky. Fotbalové kluby z Loučné a Vikýřovic se vrátily na krajskou úroveň. Po úspěšně zvládnutém maratónu v okresním přeboru se staly součástí I. B třídy. S definitivní platností to stvrdil čtvrteční losovací aktiv v Olomouci.

 DIVIZE

Na Moravě se bude nově soupeřit ve třech čtrnáctičlenných skupinách. Šumperk byl zařazen do prostředního éčka, kde se ocitl ve společnosti oddílů z jihu Moravy, Hané a Valašska. Jako dobrý test na mistrovské boje mu poslouží zapojení do hlavní fáze Českého poháru. Pokud na konci července přeskočí v předkole kroměřížskou překážku, zahraje si na Tyršově stadiónu proti druholigovým Vítkovicím. Trenérem ostravského klubu je leštinský rodák Jiří Balcárek.
OBSAZENÍ: Hulín, Hodonín, Slavičín, Hranice, Kozlovice, Strání, Bzenec, Vsetín, Nové Sady, HFK Olomouc, Šumperk, Přerov, Všechovice, Skaštice.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Krajský přebor se po jednoroční anabázi vrací k variantě se šestnácti účastníky. Hráči Mohelnice, Zábřeha a Velkých Losin tak budou muset spořádat větší zápasovou porci než v předešlém ročníku a nemine je náročnější program.
OBSAZENÍ: Želatovice, Jeseník, Černovír, Mohelnice, Litovel, Velké Losiny, Lutín, Ústí, Lipová, Dolany, Kralice na Hané, Bohuňovice, Medlov, Šternberk, Zábřeh, Opatovice.

I. A TŘÍDA A

Početně totožné zastoupení bude mít šumperský region v I. A třídě. Kvarteto týmů se mimo jiné může těšit na atraktivní konfrontace s ambiciózní Olešnicí, která vyhlíží další postup. Historická premiéra čeká na Lesnici.
OBSAZENÍ: Chválkovice, Rapotín, Troubelice, Bohdíkov, Bělkovice, Haňovice, Náměšť na Hané, Olešnice, Česká Ves, Hlubočky, Paseka, Maletín, Lesnice, Chomoutov.

I. B TŘÍDA B

Třeština se dobrovolně odporoučela do okresního přeboru a Zvole do stejné soutěže sestoupila. Nebýt nezadržitelného pádu Leštiny, fotbalisté Loštic by v obležení hanáckých protivníků osiřeli.
OBSAZENÍ: Jesenec, Moravský Beroun, Haná Prostějov, Velký Týnec, Dub nad Moravou, Leština, Slatinice, Kožušany, Smržice, Loštice, Doloplazy, Velká Bystřice, Šternberk B, Hněvotín.

I. B TŘÍDA C

Severní skupinu zasáhl slušný průvan. Lesnické mistry a dvojici Černých Petrů (Staré Město a Dubicko) nahradilo trio nováčků Loučná, Vikýřovice, Bernartice.
OBSAZENÍ: Jindřichov, Písečná, Postřelmov, Ruda nad Moravou, Zlaté Hory, Loučná nad Desnou, Žulová, Štíty, Vikýřovice, Bernartice, Sudkov, Libina, Bludov, Nový Malín.


Foto: Petr Fišer

Fotbaloví labužníci nepřijdou o třaskavé derby mezi Loučnou a Vikýřovicemi ani v nadcházející sezóně. Jen k němu dojde v jiném soutěžním poschodí.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.7.2019 07:40
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
Krajský přebor měl 16 účastníků už letos a v nové sezoně tak tento počet setrvá!!!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.