SPORT

Každé utkání nebudeme vyhrávat 8:1, varoval kormidelník hokejové posádky Martin Janeček

23. ledna 2020, 21:00, Petr Fišer
Každé utkání nebudeme vyhrávat 8:1, varoval kormidelník hokejové posádky Martin Janeček Šumperk – Po víkendovém kole kralovali tabulce druhé ligy o třiadvacet bodů. Přesto musí počítat s tím, že je nejnáročnější část publika nikdy šetřit nebude. Hokejisté Šumperka prohrávali s Valašským Meziříčím 1:2 a na začátku třetí třetiny dostali fantastickou příležitost k vyrovnání. Dlouhá početní převaha pět na tři se jim ale zpočátku vůbec nedařila, a tak kromě dobře bránícího protivníka museli překonávat i nepříjemný „fanouškovský“ pískot. S každou další promrhanou vteřinou nabíral na intenzitě.

Stačila pohotová dorážka Adama Kofroně a všechno bylo jinak. Negativní atmosféru vytvářenou nejméně spokojenými diváky okamžitě vystřídalo gólové bouření spojené s rychlým vyčištěním negativního vzduchu. Jako by se mávlo kouzelným proutkem. „Jestli někdo čeká, že budeme každé utkání vyhrávat hladce 8:1, tak se plete. Už jsem to říkal na začátku sezóny: všechny mančafty se na nás poctivě chystají a chtějí nám to co nejvíce znepříjemňovat,“ zopakoval Martin Janeček. „Valašské Meziříčí má velmi dobré mužstvo. Je stabilní, kompaktní, výborně bruslící a kvalitně takticky připravené. V tomto složení hraje dlouhodobě. Za posledních pět let u nich došlo jen ke kosmetickým úpravám a změnám. Byl to pro nás strašně těžký zápas,“ ocenil hosty z Valašska trenér Draků a pokračoval: „V podstatě nás ničím nepřekvapili. Hráli na brejky a po jedné naší chybě vyrovnali. Potom jsme dalším průběhem trochu prohučeli, a pokud bychom prohrávali větším rozdílem, nemohli bychom se divit. Naštěstí jsme zase měli výborného gólmana a taky hráče, co se dobře a poctivě vraceli.“

Ač to bude znít možná trochu podivně, Janeček stav 1:2 uvítal. „Před třetí třetinou nastala situace, která je z našeho pohledu potřebná a užitečná. Zvláště v play-off se nám zkušenosti nabrané z podobných situací a momentů můžou hodit. Protože jsme prohrávali, byli jsme pod tlakem a výsledek jsme museli otáčet. Hráče jsem nabádal k trpělivosti a maximální zodpovědnosti. Kdyby chtěli dosáhnout otočky ve skóre během dvou minut, byla by to sebevražda. Trošku nám pomohly fauly a vyloučení na straně soupeře. Přesilovku jsme využili a za výkon ze třetí části jsme si podle mě vyhrát zasloužili.“

Draci si v následujících kolech střihnou sérii venkovních duelů. Postupně se představí v Kopřivnici, Hodoníně a Žďáru nad Sázavou. Doma si znovu zahrají až 8. února proti Moravským Budějovicím. Ve středečním utkání na kopřivnickém ledě by se do jejich sestavy měl vrátit uzdravený marod Tomáš Drtil.

Všechny hokejové kluby z České republiky můžou obchodovat na hráčském trhu do posledního lednového dne. Na Tyršově stadiónu se žádná zásadní škatulata neočekávají. „Uvidíme. Nechci nic předčasně zavírat ani naopak tvrdit, že k něčemu dojde. Abychom do toho šli, muselo by pro nás vyplavat něco hodně zajímavého. Rád bych dál pracoval s týmem, který jsme si vybrali už během léta. Zatím to vypadá tak, že jsme si vybrali správně. Zároveň si dobře uvědomujeme, že klíčovou částí sezóny bude až play-off,“ řekl Martin Janeček.


Foto: Petr Fišer

Trenér Draků Martin Janeček si dobře uvědomuje, že málokteré střetnutí bude bezproblémovou procházkou růžovou zahradou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.1.2020 20:53
Titulek: Bez titulku
Autor: Acojako
souhlas
5
nesouhlas
11
Nechtějte hrát další rok 2. ligu, na to nemusíte být profi team. A že klíčové je play-off, to už si po těch letech uvědomují i největší paka v okolí.
Reagovat
Datum: 28.1.2020 21:54
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Boby Orr
Šumperk postoupit nechce Velčovský to řekl jasně, na I. ligu nemají prachy. Teď budou všechno je prohrávat. Možná radnice 5 mil. přihodí. Ale nepředbíhejme.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.