ZPRAVODAJSTVÍ

„Každá práce celého člověka vyhledává.“ J. A. Komenský

18. prosince 2019, 14:00, redakce, placená reklama
„Každá práce celého člověka vyhledává.“ J. A. Komenský Předvánoční čas je obdobím setkávání s přáteli i dobou ohlédnutí za končícím rokem. Střední škola železniční, technická a služeb, Šumperk pravidelně pod rozsvíceným vánočním stromem pořádá Den otevřených dveří a Den zaměstnavatelů.

Desítky žáků regionálních základních škol a jejich učitelé i letos přihlíželi práci budoucích obráběčů, prodavačů, kadeřníků, elektrikářů, truhlářů a dalších učňů. V tělocvičně školy se společně s dvacítkou oborů prezentovaly největší regionální společnosti, které se podílejí na výchově a vzdělávání našich žáků. „Škola si za poslední léta získala své pevné místo nejen mezi zaměstnavateli,“ jak při zahájení uvedl krajský zastupitel, zastupitel města a člen školské rady Martin Janíček. „Ale především mezi rodiči a žáky základních škol, o čemž svědčí i růst počtu žáků. V prvních ročnících jsme letos přivítali 237 žáků, před čtyřmi léty to bylo 197 žáků,“ podotkl zastupitel Janíček. Škola se může v tomto roce pochlubit certifikáty Ověřená firma a Škola doporučená zaměstnavateli. Díky úspěšným absolventům jsme získali již poněkolikáté Ocenění Hospodářské komory ČR.

Smysluplná práce pro sebe i ve prospěch druhých, samostatnost při práci i spolupráce, sebehodnocení a zodpovědnost za vykonanou činnost, tyto hodnoty stojí za rekonstrukcí školních prostor. Za finanční podpory zřizovatele Olomouckého kraje a za materiální podpory Vápenky Vitošov Ltd. se daří žákům a učitelům dokončit opravu haly pro výuku stavebních oborů v Rapotíně. Halu návštěvníci Dne otevřených dveří školy neviděli, ale skutečnost, že naši žáci práci opravdu umí, mohli spatřit v podobě rekonstruovaného sociálního zařízení v budově školy.


Naši žáci mohou být na svou práci hrdi, sami vidí, že jejich práce užitečná a slouží nejen jim samotným.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.