KULTURA

Katapult zahraje v Šumperku poprvé v nové sestavě

6. listopadu 2012, 14:28, redakce
Katapult zahraje v Šumperku poprvé v nové sestavě Šumperk – Fanoušci pravověrného bigbítu se v pátek 9. listopadu dočkají vystoupení tuzemské ikony – skupiny Katapult. Olda Říha představí v Šumperku kapelu v novém, omlazeném složení a zazpívá všechny slavné fláky jako například Já nesnídám sám, Hlupák váhá, Někdy příště nebo Blues.

Bigbítové trio slibuje šumperským fanouškům energií a emocemi nabitý koncert, a to od první až do poslední minuty. „Bude v tom spousta energie a nasazení, zazní řada starých hitů. Žádný fanoušek dobré a od srdce hrané muziky by si nás neměl nechat ujít,“ zdůraznil rockový kmet Olda Říha.

Katapult navíc zařadil do koncertního programu dvě zcela nové písně, které vyšly v květnu na albu Made in rock´n´roll. Balada Oči, kterou zpívá bubeník Ondřej Timpl, a klasický hardrockový flák Made in Rock se staly okamžitě velkými hity.

Mnohaletou kariéru Katapultu v roce 2009 přerušilo úmrtí baskytaristy Jiřího Šindeláře. Z původní sestavy Katapultu zůstal Říha sám, neboť v roce 2007 nečekaně zemřel bubeník Anatoli „Tolja" Kohout, který v kapele s přestávkami působil už od jejího založení.

Skupina Katapult vznikla v roce 1975. Fanoušky bezmezně milovaná a četnými kritiky až nenáviděná skupina, o které se před lety psalo, že svým jednoduchým rockem „rozdělila národ“, po celou svou více než třicetisedmiletou kariéru nikdy neopustila klasický rockový styl postavený na bluesových základech a intuitivní hudbě.

Katapult má za sebou více než sedm tisíc koncertů. Kapela získala sedm zlatých desek a jednu platinovou a dva Zlaté slavíky. Českou akademií populární hudby byla kapela v roce 2009 uvedena do Síně slávy.

Koncert v DK Šumperk začíná v pátek 9. listopadu v 19.30 hodin.
Vstupenky jsou stále v prodeji za 220 korun.
Online rezervace je možné vyřídit na stránkách www.dksumperk.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.