KULTURA

Katapult zahraje v Šumperku poprvé v nové sestavě

6. listopadu 2012, 14:28, redakce
Katapult zahraje v Šumperku poprvé v nové sestavě Šumperk – Fanoušci pravověrného bigbítu se v pátek 9. listopadu dočkají vystoupení tuzemské ikony – skupiny Katapult. Olda Říha představí v Šumperku kapelu v novém, omlazeném složení a zazpívá všechny slavné fláky jako například Já nesnídám sám, Hlupák váhá, Někdy příště nebo Blues.

Bigbítové trio slibuje šumperským fanouškům energií a emocemi nabitý koncert, a to od první až do poslední minuty. „Bude v tom spousta energie a nasazení, zazní řada starých hitů. Žádný fanoušek dobré a od srdce hrané muziky by si nás neměl nechat ujít,“ zdůraznil rockový kmet Olda Říha.

Katapult navíc zařadil do koncertního programu dvě zcela nové písně, které vyšly v květnu na albu Made in rock´n´roll. Balada Oči, kterou zpívá bubeník Ondřej Timpl, a klasický hardrockový flák Made in Rock se staly okamžitě velkými hity.

Mnohaletou kariéru Katapultu v roce 2009 přerušilo úmrtí baskytaristy Jiřího Šindeláře. Z původní sestavy Katapultu zůstal Říha sám, neboť v roce 2007 nečekaně zemřel bubeník Anatoli „Tolja" Kohout, který v kapele s přestávkami působil už od jejího založení.

Skupina Katapult vznikla v roce 1975. Fanoušky bezmezně milovaná a četnými kritiky až nenáviděná skupina, o které se před lety psalo, že svým jednoduchým rockem „rozdělila národ“, po celou svou více než třicetisedmiletou kariéru nikdy neopustila klasický rockový styl postavený na bluesových základech a intuitivní hudbě.

Katapult má za sebou více než sedm tisíc koncertů. Kapela získala sedm zlatých desek a jednu platinovou a dva Zlaté slavíky. Českou akademií populární hudby byla kapela v roce 2009 uvedena do Síně slávy.

Koncert v DK Šumperk začíná v pátek 9. listopadu v 19.30 hodin.
Vstupenky jsou stále v prodeji za 220 korun.
Online rezervace je možné vyřídit na stránkách www.dksumperk.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).