SPORT

Karel Kupec - mistr ČR

15. října 2008, 05:27, rejdakce
Karel Kupec - mistr ČR V Sedlčanech se konalo poslední klání letošní autokrosové sezóny a ve hře byl ještě titul mistra ČR v nejsilněji obsazené kubatuře junior buggy. A byl to dramatický závod, neboť na titul mohlo ještě dosáhnout 5 jezdců, včetně obou bratří Kupců ze sobotínského racing klubu.
Nejblíže k titulu měl Karel Kupec, který i po smolném závodě ve Velkém Meziříčí, kde pro poruchu řazení odstoupil z prvního místa, zůstal průběžně ve vedení seriálu. Karel Kupec potřeboval, aby získal titul, dojet nejhůř na sedmém místě.
 
Od začátku vše vycházelo dobře, vyhrál měřený trénink o propastných 7 desetin před druhým jezdcem a potom i obě svoje rozjížďky. Do první řady se postavil společně s bratrem Radomírem. Po startu se seřadili v pořadí Pospíšilík, Kupec K. a Kupec R. a vše vypadalo velmi nadějně. Bohužel byl závod zastaven po kotrmelci P. Kramářové a start se opakoval.
 

V nově odstartovaném závodě však došlo po startu ke strkanici v první řadě a Karel Kupec zůstal stát na mezi. Naštěstí neměl poškozený stroj a mohl pokračovat, i když až na posledním místě. Nespoléhal však na momentální situaci na trati, která zaručovala zisk titulu a propracoval se na 7. příčku, která byla jistotou při jakémkoliv výsledku na špici závodu.
 


Jeho bratr Radomír po kolizi propadl bohužel až na třetí místo, které mu na zisk vicemistra nestačilo. Díky tomu obsadil i celkově třetí místo v republikovém šampionátu. I tak zanechali letos bratři Kupcovi nesmazatelnou stopu, když vyhráli 6 z 8 závodů. V racer buggy do 250 ccm suveréně zvítězil Milan Vaněk, kterému titul mistra unikl jen díky tomu, že tento závod se pro malý počet jezdců nezapočítával do celkového hodnocení.

 

Na závěr ještě fakt, že Karel Kupec se díky zisku titulu stal sportovcem, který dokázal vybojovat titul ve dvou odlišných sportech, když si v roce 2007 dokázal dojet pro titul mistra ČR ve sjezdovém lyžování ve slalomu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.10.2008 07:52
Titulek: gratulace
Autor: Birkof
76
182
Tak a teď rychle na lyže
Reagovat