SPORT

Kapitán hokejových Draků Aleš Holík si pochvaluje: Po letech konečně příjemný los

11. června 2014, 21:15, Petr Fišer
Kapitán hokejových Draků Aleš Holík si pochvaluje: Po letech konečně příjemný los Šumperk - Už se z toho pomalu stává tradice se stále pevnějšími kořeny. Hokejisté Šumperka poosmé za sebou vstoupí na mistrovské bojiště mimo vlastní území. Do nového prvoligového dobrodružství nakročí venkovním zápasem v Benátkách, domácí premiéru obstará o dva dny později středeční duel s Ústím nad Labem. Co na to jejich kapitán? „Je to docela příjemný los,“ prohlásil s nádechem spokojenosti Aleš Holík.

 Do italských Benátek se jezdí na dovolenou, ty české jsou známé hlavně kvůli hokeji. Malé město nad řekou Jizerou těží z úzké spolupráce s extraligovým Libercem a každoročně patří do skupiny nevyzpytatelných protivníků. „Chodí tam 200 lidí, takže nás žádné divácké peklo nečeká. Pokud jde o Ústí, asi nikomu neunikly zprávy o jeho velkých ekonomických problémech. Nakonec se do naší soutěže přihlásili, ale s kým ji budou hrát, to teď těžko odhadovat. Uvidíme,“ nechtěl předbíhat Holík. „Oproti předchozím sezónám, kdy jsme v prvních kolech pravidelně čelili tomu nejtěžšímu, co bylo k mání, je to vítaná změna. Rozjezdy nám v posledních letech moc nevycházely, o to víc se na letošní start musíme soustředit. Body je potřeba sbírat od samého úvodu,“ burcoval v Šumperku velmi populární obránce.

Osobně se hodně těší na obnovené derby s prostějovskými Jestřáby. „Až na Havířov, Třebíč a několik dalších výjimek je atmosféra na většině prvoligových stadiónů špatná až jalová, i proto jejich návrat vítám. Povezou se na vlně postupové euforie a fanoušci si to budou užívat. Naše zápasy budou vyhecované, nebude jim chybět náboj a stoprocentně ani super kulisa. Z tohoto pohledu by to mohlo být ještě o malinko lepší než s Olomoucí. A herně? To si teď netroufám tipovat. I když je Prostějov velmi ambiciózní a dobře finančně zajištěný, Olomouc přece jen patřila do nejvyšších pater tabulky,“ připomněl Aleš Holík, podle nějž se všichni nováčci povedli. „V Prostějově mám spoustu kamarádů, Kladno je dlouholetým extraligovým klubem s obrovskou minulostí, se kterým jsme ještě nikdy nehráli, a Chomutov? Další zajímavý soupeř s obměněným kádrem, novým trenérem a krásným zimákem. Naší nevýhodou je, že to na sever Čech máme strašně daleko, takže strávíme spoustu času v autobuse. A to není nikdy příjemné,“ přemítal nahlas.

Do play-off 10 celků, sestupovat bude jeden

První liga doznala několika změn v herním systému. Do play-off po vzoru elitní soutěže nově zasáhne hned deset týmů. Zrušena byla naopak zdlouhavá baráž, automatický sestup se bude týkat pouze nejhoršího celku po dodatečné nadstavbové části, kterou bude čtyřčlenná skupina o udržení. A to bez možnosti na opravu. „Jednoznačně to kvituji, celá soutěž se tím zatraktivní a rozhodně jí to prospěje. Pořád bude o co hrát,“ pokyvoval hlavou Holík. Jeho mužstvo čeká největší zápřah během prosince, kdy se o důležité body bude zápolit hned desetkrát! „Pořád je to lepší, než mít kolem Vánoc pauzu a pak to všechno honit někdy v únoru. Už nás to několikrát vyvedlo z tempa. Každý hokejista raději hraje, než trénuje. Věřím, že to bude výhodnější i pro fanoušky, na konci roku mají více volna.“

Hokejový Šumperk se v uplynulém období zařadil na dlouhý seznam klubů, které zaznamenaly úbytek diváků na tribunách. „V první řadě to můžeme změnit naším výkonem. Když se budeme pohybovat mezi šestým až osmým místem a ještě k tomu v rámci možností přidáme atraktivní herní pojetí, zase bude plno. Nejdůležitější jsou naše výsledky,“ věděl kapitán dračí posádky a pokračoval: „Samostatnou otázkou je prostředí na stadiónu. Já vím, že to v našem případě není nic jednoduchého, ale vydržet v zimě na zimáku, kde je několik stupňů pod nulou a klepete se tam jako osika, není zrovna úplně lákavé.“

Aleš Holík ve středu oslavil 36. narozeniny. Jak jinak než tréninkem. „Protože mám v pytli kotníky, běhání nahrazuji šlapáním na kole a posilovnou. Do Lanškrouna jezdím hrát dobrou soutěž v in-line hokeji, občas si zahraju tenis. Naposledy jsem vypráskal jednoho novináře,“ pochlubil se pohodář s vydatně vyvinutým smyslem pro humor. Jako by si neuvědomoval, že zajíci se počítají až po celoletním honu.


LOS PRVNÍ LIGY

1. KOLO – pondělí 8. září: Benátky – Šumperk. 2. KOLO – středa 10. září: Šumperk – Ústí n. L. 3. KOLO – sobota 13. září: Havířov – Šumperk. 4. KOLO – středa 17. září: Šumperk – České Budějovice. 5. KOLO – sobota 20. září: Prostějov – Šumperk. 6. KOLO – středa 24. září: Šumperk – Litoměřice. 7. KOLO – sobota 27. září: Jihlava – Šumperk. 8. KOLO – pondělí 29. září: Šumperk – Třebíč. 9. KOLO – středa 1. října: Havlíčkův Brod – Šumperk. 10. KOLO – sobota 4. října: Chomutov – Šumperk. 11. KOLO - středa 8. října: Šumperk – Kladno. 12. KOLO – sobota 11. října: Kadaň – Šumperk. 13. KOLO – pondělí 13. října: Šumperk – Most.


Foto: Petr Fišer
Aleš Holík si rozlosování nové sezóny pochvaluje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.