KULTURA

Kapela Nightwork s Vojtou Dykem na zábřežském Sedmapůl FestuFOTO

28. června 2011, 13:20, téma KULTURNÍ ŽIVOT, jug
Kapela Nightwork s Vojtou Dykem na zábřežském Sedmapůl Festu Šumperk - O pestrý hudební maraton, jehož magnetem se stala skupina Nightwork s Vojtou Dykem, se poslední červnovou sobotu v Zábřehu postarali organizátoři Sedmapůl Festu. Přitažlivé prostředí koupaliště a přející počasí se postaraly o působivou kulisu.

Z bohaté celodenní hudební nabídky si každý návštěvník mohl spolehlivě vybrat. Mnohé zaujal písničkář Xindl X, který své poctivé vystoupení trochu přitvrdil. S příchodem desáté hodiny se prostor před pódiem zaplnil do posledního místečka. Nastupuje kapela Nightwork a s ní přicházejí usměvavý Jan Maxián (zpěv, klávesy), soustředěný Ondřej Sluka (bicí), za ním zvolna Jakub Antl (baskytara); další kroky patří Františku Soukupovi (zpěv, klávesy, produkce) a k mikrofonu míří Jakub Prachař (zpěv, kytara). Nakonec se za bouřlivého potlesku objevuje zářící hvězda večera - Vojta Dyk, všestranný umělec, vyhraněný herec, působivý zpěvák, příjemný bavič, skromný člověk s vytříbeným smyslem pro všudypřítomný humor.

Záhy sroste pódium s publikem. Zábřežskou noc sytí známé hity - pověstné Globální oteplování - Já jsem gay, miloučká, až roztomilá Včelka Mája, nebo sborově notované Tepláky či křehká Andělská dívka… Členové skupiny jsou jako vždy ve formě. Zejména Vojta Dyk. Když to nikdo nečeká, střemhlav seskočí a vrhne se přímo ke svým burácejícím fanynkám, které nestačí natahovat své něžné ručky na jedinečný pozdrav…

„Zábřeh…Zábřeh…,“ opakovaně skanduje Vojta a směje se jako vánoční stromeček. Své publikum do poslední chvíle hýčká, oddává se mu a velebí ho. Blíží se půlnoc, když se členové kapely neradi loučí se svými věrnými diváky a posluchači.

Program Sedmapůl Festu však ještě zdaleka nekončí...

FOTOGALERIE KAPELA NIGHTWORK S VOJTOU DYKEM NA ZÁBŘEŽSKÉM SEDMAPŮL FESTU
 
 
 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.