KULTURA

Kapela Nightwork s Vojtou Dykem na zábřežském Sedmapůl FestuFOTO

28. června 2011, 13:20, téma KULTURNÍ ŽIVOT, jug
Kapela Nightwork s Vojtou Dykem na zábřežském Sedmapůl Festu Šumperk - O pestrý hudební maraton, jehož magnetem se stala skupina Nightwork s Vojtou Dykem, se poslední červnovou sobotu v Zábřehu postarali organizátoři Sedmapůl Festu. Přitažlivé prostředí koupaliště a přející počasí se postaraly o působivou kulisu.

Z bohaté celodenní hudební nabídky si každý návštěvník mohl spolehlivě vybrat. Mnohé zaujal písničkář Xindl X, který své poctivé vystoupení trochu přitvrdil. S příchodem desáté hodiny se prostor před pódiem zaplnil do posledního místečka. Nastupuje kapela Nightwork a s ní přicházejí usměvavý Jan Maxián (zpěv, klávesy), soustředěný Ondřej Sluka (bicí), za ním zvolna Jakub Antl (baskytara); další kroky patří Františku Soukupovi (zpěv, klávesy, produkce) a k mikrofonu míří Jakub Prachař (zpěv, kytara). Nakonec se za bouřlivého potlesku objevuje zářící hvězda večera - Vojta Dyk, všestranný umělec, vyhraněný herec, působivý zpěvák, příjemný bavič, skromný člověk s vytříbeným smyslem pro všudypřítomný humor.

Záhy sroste pódium s publikem. Zábřežskou noc sytí známé hity - pověstné Globální oteplování - Já jsem gay, miloučká, až roztomilá Včelka Mája, nebo sborově notované Tepláky či křehká Andělská dívka… Členové skupiny jsou jako vždy ve formě. Zejména Vojta Dyk. Když to nikdo nečeká, střemhlav seskočí a vrhne se přímo ke svým burácejícím fanynkám, které nestačí natahovat své něžné ručky na jedinečný pozdrav…

„Zábřeh…Zábřeh…,“ opakovaně skanduje Vojta a směje se jako vánoční stromeček. Své publikum do poslední chvíle hýčká, oddává se mu a velebí ho. Blíží se půlnoc, když se členové kapely neradi loučí se svými věrnými diváky a posluchači.

Program Sedmapůl Festu však ještě zdaleka nekončí...

FOTOGALERIE KAPELA NIGHTWORK S VOJTOU DYKEM NA ZÁBŘEŽSKÉM SEDMAPŮL FESTU
 
 
 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).