SPORT

Kanibalové povstali z popela. V poháru odstavili olomoucké Skokany a mohli vyzvat baseballové velikány

25. dubna 2018, 15:30, Petr Fišer
Kanibalové povstali z popela. V poháru odstavili olomoucké Skokany a mohli vyzvat baseballové velikány Šumperk – Šumperští Cannibals povstali z popela. Stejně jako před rokem naskočili do kolotoče s názvem Český baseballový pohár. Pro speciální příležitost poskládaný tým překročil práh prvního kola a stopku mu vystavil až slavný klub z Brna.

 Mužská soutěž se v Šumperku nehraje sedm let. Oddílové vedení muselo sáhnout k odhlášení Českomoravské ligy z jednoduché příčiny. „Spousta kluků odešla na vysoké školy a většina z nich se ve městech, kde studovala, rozhodla zůstat a začala tam pracovat,“ odkryl karty jeden z členů úspěšného týmu TOMÁŠ CAHLÍK.
Kanibalové se rozutekli po celé republice a oblíbený dres si přetahují přes hlavu už pouze s vidinou pohárových setkání. „Kvůli dlouhodobé soutěži by do Šumperka každý víkend nejezdili. Takhle si dopředu naplánují návštěvy u rodičů, známých a kamarádů a mimo to si zahrají baseball,“ pokračoval Cahlík.

I když se v sestavě objevují jedinci, kteří baseballovou pálku několik let nedrželi, kvalita šumperským zápasům nechybí. Na vlastní kůži ji pocítili olomoučtí Skokani, kteří měli s plněním dopředu přidělené role favorita velké problémy. „Nad mužstvem z oblastní ligy jsme vedli od začátku. Jedna směna na pálce nám vyšla tak dobře, že jsme v ní zaznamenali jedenáct bodů a zajistili si tím rozhodující náskok. Udrželi jsme ho až do konce. Zápas skončil po sedmé směně takzvaným rozdílem,“ vrátil se do víru dění Tomáš Cahlík. Společně s ostatními týmovými parťáky slavil zaslouženou výhru 25:15.
Pokud v Českém poháru vyřadíte úvodního protivníka, můžete se těšit na soupeře nejtěžšího kalibru. Kanibalové mohli mluvit o štěstí. Pohárový los jim přiřkl Draky Brno, což je stejné, jako by se před divizní fotbalisty postavila pražská Sparta. „Jsem rád, že se do obou utkání zapojili mladí hráči, pro které to byla premiéra v mužské kategorii. Je to příslib do budoucna,“ pochvaloval si klubový patriot, jenž se z pozice trenéra pravidelně věnuje mládeži. „Herní úroveň Draků byla oproti nám úplně někde jinde. Kdyby v takové sestavě chtěli, tak nám dají 40:0 a ani si neškrtneme. Dělali jsme, co jsme mohli, a v rámci možností předvedli docela slušný baseball. Protože jsme byli schopni přidat několik bodů, vynutili jsme si navíc šestou směnu. Asi byli sami překvapení, že se nám to podařilo a zápas se protáhl,“ okomentoval přijatelnou porážku 3:22.

Ve svátečním utkání se přepisovala historie šumperského hřiště. Za celou dobu jeho existence se vůbec poprvé povedl některému z pálkařů ceněný homerun. Až za plot odpálil ideálně trefený míček brněnský dělostřelec Hajtmar.
V Šumperku zastřešují tři mládežnické kategorie a ve společných soutěžích Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje sdružují hráčské naděje do třinácti let. „Základnu se každý rok snažíme rozšiřovat, aby nás bylo víc. Není to jednoduché. Na české poměry jsme malý sport a máme to podobně těžké jako volejbalisté nebo házenkáři. Zájem mladých o sportování všeobecně opadává. Rozhodně ale nic nebalíme. Fungujeme ve spolupráci s městem, a dokud to děti bude v pěkném areálu bavit, není sebemenší důvod končit,“ ujišťoval kouč Tomáš Cahlík. Mladé Kanibaly z trenérských funkcí zdokonalují i Michal Zelený a Marek Polášek.

Cannibals Šumperk – horní řada zleva: Michal Zelený, Konstantin Kavrentzis, Matěj Kamler, Jakub Sitta, Antonín Kurečka, David Hiller, Roman Langer, Radek Kylar, Matěj Krč, Radek Mikuška. Dole: Jan Karger, Tomáš Cahlík, Tomáš Karabina, Tomáš Lang.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.