SPORT

Kanibalové kousali v poháru, vyřadili je až slavní Draci

8. října 2014, 16:00, Petr Fišer
Kanibalové kousali v poháru, vyřadili je až slavní Draci Šumperk - Draci Brno? To je v baseballu stejný pojem jako pražská Sparta ve fotbale. Možnost zahrát si s republikovým gigantem dostali šumperští Kanibalové. Pohárové utkání na temenickém stadiónu bylo prošpikované celou řadou zajímavých okolností a v žádném ohledu nenudilo.

 Šumperk patřil ještě před třemi lety do skupiny stálic, které usilují o body v Českomoravské lize. Jenže pak jako když utne, ze soutěžní scény se vypařil jako pára nad hrncem. „Postupně došlo k samovolnému rozpadu. Někteří kluci začali pracovat, ti mladší zase dojíždět na vysoké školy. Času nezbývalo jako dřív. A protože z nižších věkových kategorií mužské áčko nikdo nedoplňoval, nedalo by se to dohromady,“ vysvětloval dlouholetý týmový člen Jan Karger. „I teď máme problém sejít se na dva zápasy v roce, natož aby se jezdilo někam pravidelně každý víkend,“ podotkl s tím, že šumperský fénix z baseballového popela hned tak nepovstane.
Výjimku představuje Český pohár, doprovodná soutěž, do níž se může přihlásit každý zaregistrovaný klub. Kanibalům se po loňském vypadnutí se silnou Technikou Brno letos podařilo přejít přes první kolo a kvalifikovat se mezi osmičku nejlepších. Na jejich zápasovém štítu skončila favorizovaná Třebíč, která musela strávit nečekanou porážku 5:7. „Měli jsme tam několik pěkných odpalů, na nadhozu nás držela dvojice Zelený – Diblík. Z naší strany to bylo povedené utkání,“ pochvaloval si Karger.
Šumperská parta před pohárovým startem absolvovala jediný společný trénink. Kolik na něj dorazilo hráčů? „Byli jsme tři,“ přiznal bez okolků rozesmátý pohodář. „Jeden kamarád se k baseballu vrátil po dvanácti letech,“ přidal bez váhání další úsměvný příběh v narážce na parťáka Hillera. Přesto se ve svátečním duelu s Brnem žádná ostuda neodehrála.

Český pohár
CANNIBALS ŠUMPERK – DRACI BRNO 0:12


Jihomoravané přijeli do Temenice ve velmi silném složení. Nechyběla ani klubová legenda Pavel Budský. „Vzhledem k tomu, že do poháru přihlásili i béčko, mohli u nás nasadit jen borce z prvního mužstva,“ potvrdil Jan Karger nejvyšší kvalitu na straně špičkového protivníka. „Skoro v každé směně jsme měli běžce na třetí metě a je moc velká škoda, že se nám ho ani v jednom případě nepodařilo dopravit až domů. I tak si myslím, že jsme uhráli hodně solidní výsledek. Draci jsou prostě Draci. V úvodním kole smetli svého soupeře 16:1, a to se Blansko pohybuje na rozmezí extraligy a první ligy!“ upozorňoval hrdě.

Šumperský baseball, to jsou v dnešní době hlavně mládežnické celky. A také nové vedení. Funkce předsedy se ujal Tomáš Cahlík, jako hospodář mu bude pomáhat Michal Zelený.
CANNIBALS ŠUMPERK: Cahlík, Zelený, Karabina, Mikuška, Kurečka, Hiller, Huf, Karger, Kamler, Krivošej, Šulc.


Parta, která si užila speciální pohárovou řežbu s brněnskými Draky. A to nejen před, ale i po skončení velkého utkání.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.