ZPRÁVY

Kamery plní účel, chválí si v Hanušovicích

22. července 2015, 11:00, jak
Hanušovice - Instalace čtyř kamer do nejrušnějších míst Hanušovic přinesla podle všeho kýžený efekt. Ve městě ubylo drobných krádeží i případů vandalismu. Monitorovací systém provozuje vloni zřízená městská policie.

 „Kamery působí spíše preventivně, ale několik pachatelů se už díky videozáznamu podařilo dopadnout,“ řekla Týdnu starostka Hanušovic Ivana Vokurková. Město nechalo přístroje instalovat například před školu, na vlakové nádraží a poblíž kulturáku. Na jejich pořízení získaly Hanušovice dotaci. Lidem přítomnost monitorovacího systému v ulicích města nevadí. „Nevidím v tom problém. Ve větších městech jsou kamery na každém rohu,“ vyjádřil se pro náš týdeník třiačtyřicetiletý Karel z Hanušovic.

Vysoká cena za pocit bezpečí

Pivovarské město investovalo do zvýšení bezpečnosti nemalé finanční prostředky. Jen zřízení městské policie přišlo radnici na zhruba jeden milión korun. Monitorovací systém vloni zavedla také Libina, i tam jsou s jeho přínosem spokojeni. Postřelmov šel jinou cestou a pronajal si strážníky ze sousedního Zábřeha. Za službu platí tamní městské policii více než čtyři sta tisíc korun ročně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.7.2015 11:18
Titulek: Mobilní kamery budou i na zahrádkách
Autor: NJU
82
a v zahrádkářské kolonii.
Reagovat
Datum: 24.7.2015 10:33
Titulek: Opačnou cestou jde Zábřeh,
Autor: Karel
122
ze tří kamer jsou funkční jen dvě,přednádraží je mimo provoz.Náměstí Osvobození je snímáno tak že to budí dojem že kamera je opilá,snímá záběr nakřivo.A tento článek podává též vysvětlení proč nejsou vidět strážníci v ulicích.Původně jsem si myslel že se jim líbí na nové služebně,pod svícnem je tma.Nyní jsem to pochopil,oni jsou více v Postřelmově, vždyť 400 tisíc je slušný zárobek.
Reagovat
Datum: 27.7.2015 19:45
Titulek: Neviditelní strážníci
Autor: dana
145
Nevím k jakému účelu jsou strážníci prospěšní zátím jsem je neviděla v terénu .Asi jsou platní pouze jako ochranka na úřadě proti hlučným Rómům.
Reagovat
Datum: 28.7.2015 11:08
Titulek: Re: Neviditelní strážníci
Autor: karla
71
Sdílím Váš názor v Hanušovicích jsou strážníci k ničemu ,v obci se nic neděje tak se ani nepotřebují ukazovat,pro mládež a lidi se nic nedělá .Veřejné akce typu muzika v parku byla měst .úřadem zrušena ..Kdo může se z města stěhuje,naopak přibývají romové...
Reagovat
Datum: 28.7.2015 13:53
Titulek: Re: Neviditelní strážníci
Autor: anonym
71
Strážníci by měli být před Penny nebo nádražím a svou přítomností chránit slušné lidi od cikánů.Město Hanušovice upadá a chátrá,radní chod města nezajímá . Loučná je vesnice ale běžte se tam podívat tam vesnice žije a vzkvétá.Víkendy jsou plné atrakcí lidi se nenudí,cikáni tam nejsou.
Reagovat
Datum: 30.11.2015 13:06
Titulek: Re: Neviditelní strážníci
Autor: Byss
23
Do Loučné nepřijede štáb filmařů vyhledávajíci atrakce. Do Hanušovic už jsou objednaní. Leštějí si čočky.
Reagovat
Datum: 2.1.2017 14:54
Titulek: Strážnící v Hanušovicích !!!!!
Autor: Není třeba
27
Dobrý den.
Sice už nežiju v Hanušovicích ,ale pořád tam jezdím nejsem ani dospělí ale to co se tam děje je přes všechny meze!
Cikánů je tam čím dál víc a Chlapící v uniformách MP sem tam projedou svojí fábií Hanušovice.
A myslím že sami mají strach vůbec někam večer jít samosřejmě problém je tu jeden a to že oni sou jen 2 a cikánů v Hanušovicích je už strašně moc člověk se tam večer bojí vůbec někam jít například 2Týdny zpátky jsem byl v Penny a byl tam takový debilní cikán a když sem šel kolem něj tak cosi mluvil sprostě tak sem se na něj podíval a on hned co je nečum čur*** tě zabiju !! je fakt že je asi ze mě už rasista jen skrze Hanušovice tak sem jen v duši řekl že je škoda že tahle rasa nevymřela!.....
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.