KULTURA

Kamelot přiveze svižný folk, ale také pokus o světový rekord

30. března 2009, 09:34, rejdakce, zábřežská kulturní
Kamelot přiveze svižný folk, ale také pokus o světový rekord Zábřeh - Legendární folková skupina Kamelot z Brna, která patří ke stálicím české hudební scény, zahraje v rámci svého megaturné „O 106“ také v Zábřehu. Koncert, na němž zazní kromě největších hitů i písně z nového jubilejního alba „Mořská sůl“, bude zároveň pokusem o světový rekord. Členové kapely Kamelot se totiž rozhodli udělat něco, o co se v hudebním světě ještě nikdo nepokusil. Odehrát během 106 dnů nejméně 100 koncertů a vytvořit tak světový rekord v počtu vystoupení během jedné koncertní šňůry!
„Bude to nesmírně náročné, ale zatím se na každý další koncert těšíme,“ říká kapelník Roman Horký. Turné „O 106“ začalo 2. března a skončí 14. června. V Zábřehu se 6. dubna uskuteční již 36. koncertní vystoupení v řadě! Celé turné pečlivě monitoruje agentura Dobrý den z Pelhřimova, která má Českou knihu rekordů pod svými křídly.
Kamelot vznikl v roce 1982, když se dva hudební nadšenci, Roman Horký a Radek "Bůček" Michal, rozhodli dobýt svět. Jejich počáteční tvorba je zařadila do škatulky folk a country, kterou však brzy překročili a vytvořili vlastní žánr, jenž nazývají pop-tramp. Autorem všech textů a skladatelem hudby je zpěvák a lídr skupiny Roman Horký, v současné době jediný člen původního Kamelotu, který ve svých skladbách navazuje na tradici takzvané trampské písně.
Členové skupiny Kamelot se v rámci svého turné rozhodli věnovat část svého honoráře Fondu ohrožených dětí a pomoci tak dobré věci. Při každém vystoupení mají navíc návštěvníci možnost přispět do zapečetěné kasičky libovolnou částkou. Na zábřežském koncertu, který začíná v 19 hodin, vystoupí jako předkapela skupina Pozdní sběr hrající osobitý folk-country-rock. Vstupenky stojí v předprodeji 150 korun a lze je zakoupit v infocentru kulturního domu a kavárně kina v Zábřehu, prodejně Darka v Mohelnici a informačním centru ve Štítech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.