KULTURA

Kamelot přiveze svižný folk, ale také pokus o světový rekord

30. března 2009, 09:34, rejdakce, zábřežská kulturní
Kamelot přiveze svižný folk, ale také pokus o světový rekord Zábřeh - Legendární folková skupina Kamelot z Brna, která patří ke stálicím české hudební scény, zahraje v rámci svého megaturné „O 106“ také v Zábřehu. Koncert, na němž zazní kromě největších hitů i písně z nového jubilejního alba „Mořská sůl“, bude zároveň pokusem o světový rekord. Členové kapely Kamelot se totiž rozhodli udělat něco, o co se v hudebním světě ještě nikdo nepokusil. Odehrát během 106 dnů nejméně 100 koncertů a vytvořit tak světový rekord v počtu vystoupení během jedné koncertní šňůry!
„Bude to nesmírně náročné, ale zatím se na každý další koncert těšíme,“ říká kapelník Roman Horký. Turné „O 106“ začalo 2. března a skončí 14. června. V Zábřehu se 6. dubna uskuteční již 36. koncertní vystoupení v řadě! Celé turné pečlivě monitoruje agentura Dobrý den z Pelhřimova, která má Českou knihu rekordů pod svými křídly.
Kamelot vznikl v roce 1982, když se dva hudební nadšenci, Roman Horký a Radek "Bůček" Michal, rozhodli dobýt svět. Jejich počáteční tvorba je zařadila do škatulky folk a country, kterou však brzy překročili a vytvořili vlastní žánr, jenž nazývají pop-tramp. Autorem všech textů a skladatelem hudby je zpěvák a lídr skupiny Roman Horký, v současné době jediný člen původního Kamelotu, který ve svých skladbách navazuje na tradici takzvané trampské písně.
Členové skupiny Kamelot se v rámci svého turné rozhodli věnovat část svého honoráře Fondu ohrožených dětí a pomoci tak dobré věci. Při každém vystoupení mají navíc návštěvníci možnost přispět do zapečetěné kasičky libovolnou částkou. Na zábřežském koncertu, který začíná v 19 hodin, vystoupí jako předkapela skupina Pozdní sběr hrající osobitý folk-country-rock. Vstupenky stojí v předprodeji 150 korun a lze je zakoupit v infocentru kulturního domu a kavárně kina v Zábřehu, prodejně Darka v Mohelnici a informačním centru ve Štítech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.