SPORT

Kadani nepomohly ani chomutovské posily, penaltové drama ukončil šumperský Staněk

18. prosince 2013, 06:57, téma HOKEJ, Petr Fišer
Kadani nepomohly ani chomutovské posily, penaltové drama ukončil šumperský Staněk Šumperk - Když už nic, utrápená hokejová partie mezi Šumperkem a Kadaní měla alespoň dramatické rozuzlení. Pozápasové samostatné nájezdy, v nichž byl ve hře bonusový bod, se důkladně natáhly. Rozhodla až osmá série!

Milimetrově přesná střelecká práce domácího útočníka Aleše Staňka zpečetila desátou porážku Severočechů v řadě. Před zájezdem, jehož cílem byl Tyršův stadion, se z plného bodového zisku naposledy radovali v domácím utkání s Berounem. To se psal šestnáctý listopadový den.

Kadaňské vedení využilo reprezentační přestávky a do dračí „arény“ přivezlo řadu hráčů, kteří zároveň figurují i na soupisce družebního Chomutova. Hokejistů, na jejichž helmě bylo dobře viditelné logo Tipsport extraligy, se po šumperském ledě proháněl vydatný počet.

Přesto toho posílení hosté na Moravě moc nepředvedli. Hlavně směrem dopředu. Jejich hlavní devízou, na níž založili všechno podstatné, byla důsledná defenziva. „Musím říct, že bránili opravdu výborně. Ve čtyřech stáli na modré čáře, dostat se do třetiny nebo pak do prostoru před bránou nebylo vůbec jednoduché. Navíc jim velmi dobře zachytal gólman,“ hlásil bezprostředně po zápase trenér Šumperka Radek Kučera. „Kluci to odmakali, odbojovali a nakonec i vydřeli. Vzhledem k vývoji a průběhu nejsou dva body špatné, ale samozřejmě jsme chtěli všechny tři. Šance na to, abychom v základní hrací době přidali druhý gól, jsme určitě měli,“ tvrdil přesvědčeně domácí kouč.

Před prostřední třetinou sáhl ke změně, na křídlo prvního útoku posunul vítkovickou výpomoc Lukáše Kucseru. Mladému útočníkovi uvolnil místo Jiří Půhoný. „Chtěli jsme to trochu oživit, o nic jiného nešlo,“ vysvětloval záměr svého tahu kormidelník Salithu.

Při naprosto otevřeném penaltovém thrilleru určuje najíždějící exekutory podle vlastní intuice. „Mimo jiné záleží i na tom, jestli musíme dát, nebo naopak můžeme rozhodnout. Snažím se vybírat vhodné typy hráčů, kteří by za dané situace mohli být úspěšní. Dnes je potřeba smeknout hlavně před brankářem Štůralou, který vylapal Kadani spoustu nájezdů. Klobouk dolů! Na druhém bodu se podílel velkou měrou.“

Foto: Petr Fišer

Šumperku znovu vypomáhal vítkovický útočník Lukáš Kucsera.


 Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).