ZPRAVODAJSTVÍ

Kachna jménem KAJÍNEK

23. května 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mírov - Pořádně naštvaní jsou v těchto dnech zastupitelé a vedení obecního úřadu v Mírově. V médiích se totiž minulý týden objevily zprávy o tom, že obec chystá takzvanou Kajínkovu odbočku, naučenou stezku, která má mapovat útěk dvounásobného vraha z mírovské věznice před sedmnácti lety. Vesnice prý chce na trestanci vydělat a nalákat turisty. Podle starosty Mírova jde o novinářskou kachnu.

 „Potom, co se objevily v médiích za zprávy, se o Kajínkovi nechci vůbec bavit. Informace byly překroucené, žádnou Kajínkovu odbočku nechystáme,“ tvrdí rozzlobeně starosta Mírova Lubomír Pejchal.
Na několika českých zpravodajských serverech vyšly články o tom, že obec chce na popularitě nájemného vraha vydělat, a chystá proto u příležitosti jeho omilostnění naučnou stezku. „Ve skutečnosti náš projekt, který vznikal mnoho let ve spolupráci s Lesy ČR, popisuje okolní přírodu a jeho trasa se asi na dvaceti metrech kryje s úsekem, kudy před lety prchal Kajínek. To je veškerá souvislost,“ vysvětluje Pejchal.

Nájemní vrah na svobodě


Kajínek proslul v roce 2000 kaskadérským útěkem z nejpřísnější české kárnice. Po dopadení byl převezen do jiné věznice, na Mírov se ale v roce 2015 vrátil, letos na jaře ho vězeňská stráž přemístila do basy v Rýnovicích.
Kajínkovi slíbil udělit milost prezident Miloš Zeman. Na svobodu by se měl nejznámější český vězeň dostat co nevidět.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).