ZPRAVODAJSTVÍ

Kachna jménem KAJÍNEK

23. května 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mírov - Pořádně naštvaní jsou v těchto dnech zastupitelé a vedení obecního úřadu v Mírově. V médiích se totiž minulý týden objevily zprávy o tom, že obec chystá takzvanou Kajínkovu odbočku, naučenou stezku, která má mapovat útěk dvounásobného vraha z mírovské věznice před sedmnácti lety. Vesnice prý chce na trestanci vydělat a nalákat turisty. Podle starosty Mírova jde o novinářskou kachnu.

 „Potom, co se objevily v médiích za zprávy, se o Kajínkovi nechci vůbec bavit. Informace byly překroucené, žádnou Kajínkovu odbočku nechystáme,“ tvrdí rozzlobeně starosta Mírova Lubomír Pejchal.
Na několika českých zpravodajských serverech vyšly články o tom, že obec chce na popularitě nájemného vraha vydělat, a chystá proto u příležitosti jeho omilostnění naučnou stezku. „Ve skutečnosti náš projekt, který vznikal mnoho let ve spolupráci s Lesy ČR, popisuje okolní přírodu a jeho trasa se asi na dvaceti metrech kryje s úsekem, kudy před lety prchal Kajínek. To je veškerá souvislost,“ vysvětluje Pejchal.

Nájemní vrah na svobodě


Kajínek proslul v roce 2000 kaskadérským útěkem z nejpřísnější české kárnice. Po dopadení byl převezen do jiné věznice, na Mírov se ale v roce 2015 vrátil, letos na jaře ho vězeňská stráž přemístila do basy v Rýnovicích.
Kajínkovi slíbil udělit milost prezident Miloš Zeman. Na svobodu by se měl nejznámější český vězeň dostat co nevidět.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.