SPORT

Kabinu hokejového Šumperka zasáhlo menší zemětřesení, změn není málo

13. června 2018, 10:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Kabinu hokejového Šumperka zasáhlo menší zemětřesení, změn není málo Šumperk – Kádr šumperského hokejového týmu zasáhlo docela slušné zemětřesení. Na prvním tréninku v rámci letní přípravy na suchu se trenérským lodivodům Zavadilovi a Novosadovi hlásilo jen osm známých tváří z minulého ročníku.

 Na odchodu jsou Jiří Půhoný (Dvůr Králové) a Vladimír Cink (Litomyšl). Nejistá je budoucnost dalších produktivních opor Michala Vymazala a Jakuba Schejbala. „Někteří hráči se k týmu připojí později, s dalšími klub stále jedná a naopak, někteří u trenérů neuspějí a do ligových bojů v dresu Šumperka nezasáhnou,“ stálo v oficiálním prohlášení na klubovém webu.
Na dlouhém seznamu se objevila řada nových jmen. O post brankářské jedničky se hodlá ucházet osmadvacetiletý Matej Kristín. Na rodném Slovensku už stačil hájit barvy Dubnice, Zvolena, Detvy, Senice, Dukly Trenčín a Nových Zámků. Jedno sezónní období strávil ve Francii.
Kromě slovenského gólmana mluví jiným jazykem i 190 centimetrů vysoký obránce z ruského Voskresensku Nikolai Tolokonnikov a útočník v perspektivních letech Luka Petelin. Kočovník z Mariboru si stačil vyzkoušet ligovou soutěž nejen ve Slovinsku, ale i ve Švédsku, na Slovensku a také v Třebíči a Přerově.

Početnou hodonínskou kolonii by na Tyršově stadiónu mohli vytvořit čtyři přeběhlíci od konkurenčních Drtičů. Mužstvo ze Slovácka prochází značnou obměnou a na novou sezónu se připravuje bez několika stálic. V Šumperku zabojuje o šanci kvarteto Ondřej Haloda, Marek Haloda, Jakub Kužílek, Michal Romančík. Na papíře se jeví nejzajímavěji statistiky posledně jmenovaného. Šikovný forvard patřil s bilancí jednoho kanadského bodu na utkání k největším tahounům plodné ofenzívy Hodonína.
„Zejména obranné řady mají vysokou kvalitu už nyní,“ liboval si ředitel Draků Vladimír Velčovský. Na mysli měl bezpochyby i dva comebacky „ztracených synů“ – odchovance Tomáše Drtila (naposledy Havířov) a vytáhlého beka Michaela Janotu, s nímž se po postupu do první ligy rozloučili v Porubě.
Příležitost prodrat se do mužského áčka dostanou hladoví navrátilci, kteří se hokejové abecedě učili na stařičkém stadiónu ležícím na okraji okresního města. Pod hlavičkou Mladých Draků lze rozvíjet hokejový talent pouze do kategorie starších dorostenců, a tak jsou rozeseti po celé republice. Jedná se o gólmany Venouše a Faltuse, obránce Moučku, Habrmana a Kalába a útočníky Horkého, Haluzu, Blechu a Šípa. Michal Horký se v týmu Karlových Varů řadil k nejlepším hráčům extraligové juniorky.

Až pro přípravu na ledě budou k dispozici veterán Karel Plášek, už zmiňovaný Slovák Romančík a také další „Šumperák“ Ludvík Rutar. Nadějný zadák s výtečnými tělesnými parametry (190 cm, 80 kg) je pravidelnou součástí mládežnických reprezentací. V pouhých devatenácti letech se může pochlubit šesti extraligovými starty za hlavní mužstvo nedaleké Olomouce.

LETNÍ PŘÍPRAVA

BRANKÁŘI: Matej Kristín, Ondřej Haloda, Dalibor Venouš, Jan Faltus.
OBRÁNCI: Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Tomáš Drtil, Michael Janota, Marek Haloda, Jakub Kužílek, Jan Moučka, Jaroslav Habrman, Michal Kaláb, Nikolai Tolokonnikov.
ÚTOČNÍCI: Daniel Vachutka, Lukáš Králík, Milan Ostřanský, Daniel Hroch, Jakub Müller, Luka Petelin, Michal Horký, David Haluza, Denis Blecha, Martin Urban, Libor Šíp.
PŘÍPRAVA NA LEDĚ: Ludvík Rutar, Karel Plášek, Michal Romančík.

 

O brankářský post, který v předchozí sezóně zastával Vlastimil Lakosil, se uchází Matej Kristín.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.6.2018 11:48
Titulek: Další odchody:
Autor: Jenda Benda
15
Lakosil (G) - SC Csíkszereda (ROM) - Erste liga (HUN)
Ďurkáč (D) - Svenstaviks HK - Division 2 (SWE)
Reagovat

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.