ZPRÁVY

K Pradědu míří desítky dobrodruhů

13. února 2013, 17:25, ar
Okres – Nejextrémnější závod v České republice s názvem Horská výzva 2013 odstartoval ve středu 13. února v Trutnově. Více než tři desítky sportovců se vydaly na stovky kilometrů dlouhý pochod, který končí až v Karlově Studánce. Akce má účastníkům nabídnout hlavně pot, slzy a vyčerpání. Přídavkem pak nevšední zážitky a adrenalin.
„Jedná se o první ročník této akce. Účast je celkem slušná, závod klade na soutěžící obrovské psychické a fyzické nároky. Předpokládám, že nejlepší by se mohli do cíle dostat už na začátku víkendu,“ prozradil organizátor soutěže Pavel Zitta.

Všichni z přihlášených dobrodruhů mají na zvládnutí pochodu jen 96 hodin. Musí projít všemi kontrolními body, mezi které patří například vysílač na Pradědu. Vynechání byť jediného stanoviště znamená diskvalifikaci. „Na trati, která měří vzdušnou čarou zhruba sto osmdesát kilometrů, naleznou závodníci také čtyři místa, kde se budou moci občerstvit, odpočinout si v teple nebo přespat ve spacácích,“ dodává Zitta.

Horská výzva odstartovala jen několik dnů poté, co v Jeseníkách skončil jiný extrémní závod. Armádní Winter survival stejně jako v minulých letech vyhráli čeští vojáci, kteří za sebou nechali i profesionální jednotku horských myslivců z Německa a favority z Rakouska.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.2.2013 08:15
Titulek: Dopředu lituji účastníky
Autor: Jarda
36
kteří se stali pokusnými králíky dalšího experimentu nezodpovědného střelce, jenž se loni zviditelnil a nesmazatelně zaryl do paměti milovníků bílé stopy zpackanou premiérou, potažmo derniérou Jesenické 40.
Reagovat
Datum: 14.2.2013 09:02
Titulek: Re: Dopředu lituji účastníky
Autor: Hary
34
Copak jsi zorganizoval ty?? Kritizovat umí každý!!!! V klidu sedni zas na gauč a zapni si Tv!!
Reagovat
Datum: 14.2.2013 10:37
Titulek: Re: Dopředu lituji účastníky
Autor: aNONYM
95
Věř nebo ne, ale běžkařům obvykle hodně vadí, když část závodu vede po asfaltu. Ničí to totiž lyže. A pár lopat sněhu, což byla veškerá snaha organizátorů o nápravu, to nespraví. Těch kiksů tam bylo ještě víc. Kritika je určitě oprávněná.
Reagovat
Datum: 14.2.2013 13:39
Titulek: Re: Dopředu lituji účastníky
Autor: petr x
39
Jméno "pořadatele" je synonymem pro zpackané letní i zimní aktivity. Je ale obdivuhodné, jak dokáže medializovat věci, za jejichž úroveň by se styděl i pořadatel hasičského bálu v Dolní Lhotě...
Reagovat
Datum: 15.2.2013 10:20
Titulek: Re: Dopředu lituji účastníky
Autor: Rosťa
53
Jarda má pravdu, tento organizátor je schopen poslat stádo"dobrodruhů" pěšky po lyžařských stopách
Reagovat
Datum: 15.2.2013 10:31
Titulek: Re: Dopředu lituji účastníky
Autor: Vojta
59
...a realita je ještě mnohem horší, než se čekalo...
Reagovat
Datum: 15.2.2013 21:29
Titulek: ... ale Frogr jede ...
Autor: Lenon
51
Opět velká mediální bublina pana pořadatele... Závod v tomto momentě je již jen pro dvě dvojice... ostatní přispěli startovným (4000,-), a checkpoint mají uzavřený...
Smutné je, že na tenhle typ podnikání přispíváme formou grantů i z veřejných peněz.
Reagovat
Datum: 15.2.2013 23:15
Titulek: Re: ... ale Frogr jede ...
Autor: petr x
21
111
Měl jsem možnost nakouknout do zázemí pořádání tohoto omylu - nenechal bych si od něj organizovat ani šachový turnaj zaměstnanců školní jídelny...sportovní hodnota výkonů je obrovská, pořadatelská je na úrovni...Pavky Zitty...je mi líto sponzorů, že do toho vrazili byť jen kačku.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.