Junioři Asperu neuspěli v baráži

29. dubna 2008, 09:58, simi
Junioři Asperu neuspěli v baráži Bohumín - S jednogólovým náskokem po domácí výhře 3:2 odjížděli šumperští juniorští florbalisté do Ostravy, kde je čekalo odvetné barážové utkání s Bohumínem v boji o postup do druhé ligy.
V doslova zapařené FatPipe aréně byl od začátku k vidění hodně rozdílný florbal, lišící se oproti šumperskému klání důslednější hrou Bohumína a nervozitou na florbalkách Asperu. Výsledkem úvodního tlaku domácích však bylo pouze jednobrankové vedení. Poté se rozehrál i Šumperk, který dvakrát potrestal vyloučení důrazných domácích nejprve Vlkem a posléze krásnou střelou Mrázka. Změna stran se však bohužel konala za stavu 2:2, když se na bohumínské straně prosadil Worek.

Ve druhé třetině se opakoval stejný scénář. Florbalovější Šumperk sráželo moře individuálních chyb a i když se Asper dostal dvakrát do vedení zásluhou Matěje a Tempíra, Bohumín vždy dokázal po chybách šumperských vyrovnat.

Třetí třetina tak začínala za stavu 4:4. Na začátku této poslední části hry byl lepším týmem Šumperk a znovu se ujal vedení po pěkné střele Vlka. Při vedení 5:4 však nastaly klíčové momenty utkání, které spočívaly v nemohoucnosti Asperu odskočit na rozdíl dvou branek, nevyužité šanci Trávníčka a zejména obrovské příležitosti při samostatném úniku Šímy, ty měly skončit gólem. Byly zde však i jiné šance, bohužel bez gólového vyjádření. Ke slovu se ale dostal i Bohumín a narozdíl od šumperských byl úspěšnější. Nejprve se domácí prosadili střelou při přesilovce a vyrovnali na 5:5 a vzápětí se, ač tísněn, dokázal znovu prosadit útočník Bohumína a střelou, kdy stál zády k brance, překonal šumperského brankáře Hořavu. Stav 6:5 směroval utkání do prodloužení, avšak nervozita a chyby na straně Šumperka v kombinaci s nadšeně bojujícím Bohumínem znamenal další gól v brance Asperu. Do konce ještě zbývalo něco přes minutu času,a tak šumperští vrhli všechno do útoku, ale zde opět narazili na obranu Bohumína. Do odkryté obrany Asperu se navíc ještě jednou vřítili s rychlým kontrem bohumínští hráči a dali tak výsledku konečnou podobu.

Junioři Asperu se tak musejí smířit s velmi krutou porážkou 8:5 a s dalším rokem, který budou muset strávit ve třetí lize.

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).