SPORT

Jubilejní Memoriál Petry Urbáškové

29. května 2014, 12:59, redakce
Šumperk - Gymnastický klub (GK) Šumperk pořádal 10. května s vydatnou pomocí města Šumperka a dalších partnerů Memoriál Petry Urbáškové – závod ve sportovní gymnastice dívek. Právě jednadvacet let od tragického úmrtí šumperské reprezentantky, vedlo pořadatele k velkolepému uspořádání jubilejního 20. ročníku.

Pozvání mezi čestné hosty přijaly mimo jiné i dlouholetá trenérka šumperské gymnastiky paní Ludmila Hrubá a bývalá trenérka a rozhodčí Zdena Dokoupilová.

Oproti klasickému ženskému čtyřboji byla soutěž z důvodu nedostačující kapacity školní tělocvičny ochuzena o cvičení na přeskoku a prostná se cvičila pouze na páse, což některým závodnicím navyklým na prostor dvanáct krát dvanáct metrů dělalo značné potíže. Závod s mezinárodní účastí byl rozdělen do tří věkových kategorií s možností vytvoření družstev složených z nejlepších gymnastek z každé z nich. Oddílů, které měly zmíněné zastoupení, bylo nakonec pět. Nejvyšším součtem bodů zvítězilo družstvo TJ Prostějov ve složení Pivoňková, Ponížilová a Holcová. Nejlepší šumperské závodnice Julie Hvižďová, Veronika Veselá a Bára Fricová získaly před početným domácím publikem stříbrné medaile a bronz putoval do Moravské Ostravy zásluhou Piskové, Marešová a Schneiderové.

První kategorie předepisovala děvčatům narozeným v roce 2006 a později povinné prvky na všech nářadích. Nejlépe z GK zvládla cvičení Julie Hvižďová, která se i po pádu z kladiny umístila na pěkném šestém místě. Do první desítky se dostala i Adriana Vavrečková na osmém místě. Další umístění šumperských: 13. Žandová, 14. Friedlová, 17. Diňová, 19. Pražáková, 22. Suchanová, 27. Krobotová a 28. Peterková.

Nejpočetnější zastoupení měla druhá kategorie (ročník narození 2005 – 2002), kde měřilo síly 36 závodnic. V této konkurenci zazářila vynikající prostějovská gymnastka Dominika Ponížilová, která předvedla kvalitní sestavu na kladině, jejíž obtížností předčila mnohé starší závodnice. Domácí žákyně se ale nenechaly zahanbit a po solidních výkonech sekundovaly Ponížilové na stupních vítězů. Veronika Veselá na stříbrné pozici a Eva Kubíčková na bronzové. Ostatní šumperská umístění: 5. Kněžková, 8. Stejskalová, 11. Urbanová, 12. Pavlů, 13. Poštulková, 24. Osladilová a 34. Keprtová.

Sloučená kategorie juniorek a žen nabídla divákům vyrovnanější výkony. Obě zástupkyně GK Bára Fricová a Tereza Vařeková po celý závod útočily na medailové příčky a Fricová si nakonec vybojovala stříbro. Vařekovou nezdar na bradlech odsunul na páté místo. Kolektiv GK Šumperk děkuje všem svým příznivcům za podporu a těší se na další ročník tohoto závodu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.