SPORT

Jubilejní Memoriál Petry Urbáškové

29. května 2014, 12:59, redakce
Šumperk - Gymnastický klub (GK) Šumperk pořádal 10. května s vydatnou pomocí města Šumperka a dalších partnerů Memoriál Petry Urbáškové – závod ve sportovní gymnastice dívek. Právě jednadvacet let od tragického úmrtí šumperské reprezentantky, vedlo pořadatele k velkolepému uspořádání jubilejního 20. ročníku.

Pozvání mezi čestné hosty přijaly mimo jiné i dlouholetá trenérka šumperské gymnastiky paní Ludmila Hrubá a bývalá trenérka a rozhodčí Zdena Dokoupilová.

Oproti klasickému ženskému čtyřboji byla soutěž z důvodu nedostačující kapacity školní tělocvičny ochuzena o cvičení na přeskoku a prostná se cvičila pouze na páse, což některým závodnicím navyklým na prostor dvanáct krát dvanáct metrů dělalo značné potíže. Závod s mezinárodní účastí byl rozdělen do tří věkových kategorií s možností vytvoření družstev složených z nejlepších gymnastek z každé z nich. Oddílů, které měly zmíněné zastoupení, bylo nakonec pět. Nejvyšším součtem bodů zvítězilo družstvo TJ Prostějov ve složení Pivoňková, Ponížilová a Holcová. Nejlepší šumperské závodnice Julie Hvižďová, Veronika Veselá a Bára Fricová získaly před početným domácím publikem stříbrné medaile a bronz putoval do Moravské Ostravy zásluhou Piskové, Marešová a Schneiderové.

První kategorie předepisovala děvčatům narozeným v roce 2006 a později povinné prvky na všech nářadích. Nejlépe z GK zvládla cvičení Julie Hvižďová, která se i po pádu z kladiny umístila na pěkném šestém místě. Do první desítky se dostala i Adriana Vavrečková na osmém místě. Další umístění šumperských: 13. Žandová, 14. Friedlová, 17. Diňová, 19. Pražáková, 22. Suchanová, 27. Krobotová a 28. Peterková.

Nejpočetnější zastoupení měla druhá kategorie (ročník narození 2005 – 2002), kde měřilo síly 36 závodnic. V této konkurenci zazářila vynikající prostějovská gymnastka Dominika Ponížilová, která předvedla kvalitní sestavu na kladině, jejíž obtížností předčila mnohé starší závodnice. Domácí žákyně se ale nenechaly zahanbit a po solidních výkonech sekundovaly Ponížilové na stupních vítězů. Veronika Veselá na stříbrné pozici a Eva Kubíčková na bronzové. Ostatní šumperská umístění: 5. Kněžková, 8. Stejskalová, 11. Urbanová, 12. Pavlů, 13. Poštulková, 24. Osladilová a 34. Keprtová.

Sloučená kategorie juniorek a žen nabídla divákům vyrovnanější výkony. Obě zástupkyně GK Bára Fricová a Tereza Vařeková po celý závod útočily na medailové příčky a Fricová si nakonec vybojovala stříbro. Vařekovou nezdar na bradlech odsunul na páté místo. Kolektiv GK Šumperk děkuje všem svým příznivcům za podporu a těší se na další ročník tohoto závodu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).