KULTURA

Jubilejní 10. ročník Losinského kulturního léta

26. června 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Jubilejní 10. ročník Losinského kulturního léta Velké Losiny - Letos je tomu již 10 let, co se divákům poprvé otevřely brány zámku ve Velkých Losinách v rámci festivalu Losinské kulturní léto.
Za tuto dobu se vystřídalo v nádherném prostředí renesančního nádvoří 72 divadelních a hudebních souborů. Někteří se na festival vracejí pravidelně a stali se nedílnou součástí letní scény. Okouzlující prostředí a skvělí diváci vždy vytvoří velmi příjemnou atmosféru, která nadchne všechny účinkující, kteří se na losinský zámek rádi vracejí. Jsme velmi rádi, že se festival stal neodmyslitelnou součástí letní kulturní scény - a to nejen v regionálním, ale také v krajském měřítku. Více než 80 představení navštívilo téměř 30 tisíc diváků, což je pro nás obrovská odměna a důkaz toho, že naše práce má smysl a diváci ji oceňují.

"Významného ocenění se festivalu dostalo také v roce 2009, kdy jsme obdrželi Cenu Olomouckého kraje za kulturu v kategorii Výjimečný počin roku v oblasti profesionálního divadla. Díky tomuto úspěchu se festival zařadil do společnosti nejvýznamnějších kulturních projektů Olomouckého kraje. "

Nemalou zásluhu na tom mají také partneři festivalu, bez kterých by nebylo možné akci v takovémto rozsahu vůbec pořádat. Za to bych jim chtěl touto cestou velmi poděkovat a věřím, že nám zachovají svoji přízeň i v dalších letech. Rád bych také poděkoval celému realizačnímu týmu, který se celých deset let podílel na bezchybném průběhu a který festivalem přes léto žil. Zvláštní poděkování patří Aničce Pařízkové a manželům Fialovým, kastelánům na zámku Velké Losiny, kteří pro nás vždy velmi ochotně a trpělivě vytvářeli skvělé podmínky.

Letošní jubilejní ročník začíná 3. července a opět nabídne kvalitní program, který je koncipován tak, aby si téměř každý mohl najít to své. Nebudou chybět komedie, které jsou pro diváky velmi přitažlivé a pro krásné letní večery téměř ideální. Jsem rád, že se podařilo získat představení Manželský trojúhelník v hlavních rolích s Pavlem Liškou, Josefem Poláškem a Martinem Zbrožkem. Také skvělá komedie Nebyla to pátá, byla to devátá v hlavních rolích s Rudolfem Hrušínským a Janou Švandovou jistě přiláká na losinský zámek mnoho obdivovatelů těchto umělců. Velmi se těším také na krásné představení Balada pro banditu v podání divadla Šumperk, které v nádherném prostředí zámku získá zcela jiný rozměr. Jako každý rok přijede také Ořechovské divadlo, tentokrát s hudební komedií Paroháči, aneb červené kalhoty. Jak sám autor Vlastimil Peška tuto hru nazval, jedná se o třeskutou frašku, plnou humoru a pěkných písniček. Divadelní část uzavírá představení Limonádový Joe  v podání Hoffmannova divadla z Uherského Hradiště. Děj vychází z velmi úspěšného stejnojmenného filmu.

Hudební část festivalu nabídne koncert Pavla Dobeše, který před třemi lety sklidil velký úspěch, a večer věnovaný ohnivému flamencu, nazvaný Andalůská noc flamenca. Také tento žánr si získal své věrné fanoušky a letos uvedeme již 6. večer věnovaný tomuto strhujícímu žánru. Opět se divákům představí kytarista Petr Vít, spolu s ním tanečník a zpěvák Mateo el Gallito, španělská tanečnice Virginie Delgado, Monica Vítová, houslista Cyril Kubiš a flamencová skupina Aires del Sur.

Vstupenky budou k prodeji na obvyklých místech, tzn. na informačním centru v Šumperku v budově Vlastivědného muzea, na pokladně zámku a prodejně Zdekup ve Velkých Losinách.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.