KULTURA

Jubilejní 10. ročník Losinského kulturního léta

26. června 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Jubilejní 10. ročník Losinského kulturního léta Velké Losiny - Letos je tomu již 10 let, co se divákům poprvé otevřely brány zámku ve Velkých Losinách v rámci festivalu Losinské kulturní léto.
Za tuto dobu se vystřídalo v nádherném prostředí renesančního nádvoří 72 divadelních a hudebních souborů. Někteří se na festival vracejí pravidelně a stali se nedílnou součástí letní scény. Okouzlující prostředí a skvělí diváci vždy vytvoří velmi příjemnou atmosféru, která nadchne všechny účinkující, kteří se na losinský zámek rádi vracejí. Jsme velmi rádi, že se festival stal neodmyslitelnou součástí letní kulturní scény - a to nejen v regionálním, ale také v krajském měřítku. Více než 80 představení navštívilo téměř 30 tisíc diváků, což je pro nás obrovská odměna a důkaz toho, že naše práce má smysl a diváci ji oceňují.

"Významného ocenění se festivalu dostalo také v roce 2009, kdy jsme obdrželi Cenu Olomouckého kraje za kulturu v kategorii Výjimečný počin roku v oblasti profesionálního divadla. Díky tomuto úspěchu se festival zařadil do společnosti nejvýznamnějších kulturních projektů Olomouckého kraje. "

Nemalou zásluhu na tom mají také partneři festivalu, bez kterých by nebylo možné akci v takovémto rozsahu vůbec pořádat. Za to bych jim chtěl touto cestou velmi poděkovat a věřím, že nám zachovají svoji přízeň i v dalších letech. Rád bych také poděkoval celému realizačnímu týmu, který se celých deset let podílel na bezchybném průběhu a který festivalem přes léto žil. Zvláštní poděkování patří Aničce Pařízkové a manželům Fialovým, kastelánům na zámku Velké Losiny, kteří pro nás vždy velmi ochotně a trpělivě vytvářeli skvělé podmínky.

Letošní jubilejní ročník začíná 3. července a opět nabídne kvalitní program, který je koncipován tak, aby si téměř každý mohl najít to své. Nebudou chybět komedie, které jsou pro diváky velmi přitažlivé a pro krásné letní večery téměř ideální. Jsem rád, že se podařilo získat představení Manželský trojúhelník v hlavních rolích s Pavlem Liškou, Josefem Poláškem a Martinem Zbrožkem. Také skvělá komedie Nebyla to pátá, byla to devátá v hlavních rolích s Rudolfem Hrušínským a Janou Švandovou jistě přiláká na losinský zámek mnoho obdivovatelů těchto umělců. Velmi se těším také na krásné představení Balada pro banditu v podání divadla Šumperk, které v nádherném prostředí zámku získá zcela jiný rozměr. Jako každý rok přijede také Ořechovské divadlo, tentokrát s hudební komedií Paroháči, aneb červené kalhoty. Jak sám autor Vlastimil Peška tuto hru nazval, jedná se o třeskutou frašku, plnou humoru a pěkných písniček. Divadelní část uzavírá představení Limonádový Joe  v podání Hoffmannova divadla z Uherského Hradiště. Děj vychází z velmi úspěšného stejnojmenného filmu.

Hudební část festivalu nabídne koncert Pavla Dobeše, který před třemi lety sklidil velký úspěch, a večer věnovaný ohnivému flamencu, nazvaný Andalůská noc flamenca. Také tento žánr si získal své věrné fanoušky a letos uvedeme již 6. večer věnovaný tomuto strhujícímu žánru. Opět se divákům představí kytarista Petr Vít, spolu s ním tanečník a zpěvák Mateo el Gallito, španělská tanečnice Virginie Delgado, Monica Vítová, houslista Cyril Kubiš a flamencová skupina Aires del Sur.

Vstupenky budou k prodeji na obvyklých místech, tzn. na informačním centru v Šumperku v budově Vlastivědného muzea, na pokladně zámku a prodejně Zdekup ve Velkých Losinách.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.