KULTURA

Jubilejní 10. ročník Hudby bez hranic vyvrcholí plejádou hitů Miroslava Žbirky

9. června 2014, 10:00, Ondřej Polák
Jubilejní 10. ročník Hudby bez hranic vyvrcholí plejádou hitů Miroslava Žbirky Dolní Studénky - Koncert slovenského hitmakera Miroslava Žbirky bude jedním z hlavních lákadel jubilejního 10. ročníku festivalu Hudba bez hranic, který se uskuteční od pátku 13. do neděle 15. června v Dolních Studénkách, ale i jiných místech na Šumpersku.

Miroslav Žbirka vystoupí s doprovodnou kapelou na pódiu kulturního areálu v Dolních Studénkách tuto neděli od 19 hodin, o hodinu dříve zahájí slavnostní večer regionální skupiny Obzzor a VKV. Ovšem v nabitém programu festivalu najdou hudební fanoušci další atraktivní jména, například Tomáše Savku či Leonu Machálkovou.

„Festival Hudba bez hranic vznikal jako přehlídka dechových hudeb a mažoretek, ale v programu dostávají prostor i jiné hudební žánry jako pop, jazz, swing, ska, punk nebo rock. Letos jsme pozvali dohromady dvě desítky kapel a skupin mažoretek ze čtyř zemí,“ spočítal organizační ředitel festivalu Radim Sršeň.

Přehlídku načne v pátek 13. června koncert v sále šumperského divadla, kde od půl osmé vystoupí Dechový orchestr Základní umělecké školy Zábřeh s Leonou Machálkovou a dalšími hosty.

V sobotu o půl desáté dopoledne projdou dechové hudby s mažoretkami centrem Šumperka a následně budou koncertovat „na točáku“ a v parku „u sovy“ před vlastivědným muzeem.

V Dolních Studénkách zahájí sobotní program průvod obcí ve 14.15 hodin, na který naváže vystoupení jednotlivých účastníků festivalu v tamním kulturním areálu. Tradiční sobotní taneční zábava se letos odehraje pod taktovkou Moravia Big Bandu, který si během večera pozve na jeviště přední české swingové zpěváky Jana Smigmatora, Dashu a Tomáše Savku. O půl jedenácté večer pak noční oblohu nad Studénkami prozáří slavnostní ohňostroj.

Nedělní odpoledne bude věnováno satelitním koncertům v členských obcích Místní akční skupiny Šumperský venkov – Bludově a Rapotíně – a večer program festivalu vyrcholí opět v Dolních Studénkách koncertem Miroslava Žbirky.

„Každý rok se počet návštěvníků festivalu zvyšuje, což nám dělá samozřejmě radost. Loni přišlo na všechny festivalové akce více jak pět tisíc návštěvníků. Přesto věříme, že se nám letos podaří tuto hranici překonat,“ doufá umělecký ředitel přehlídky Lubomír Vepřek. Zahraniční hosté letošního ročníku přijedou ze Slovinska, Slovenska a Polska. „Celkově se na festivalu představí bezmála pět stovek účastníků,“ dodal Radim Sršeň.

Vstup na všechny akce festivalu je zdarma, pouze za lístek na koncert Miroslava Žbirky zaplatí návštěvníci sympatických 150 korun. Podrobný program festivalu spolu s informacemi o jednotlivých souborech jsou umístěny na stránkách festivalu hudbabezhranic.cz.


Foto: archiv

Legenda československé popmusic Miroslav Žbirka rozezpívá v neděli Dolní Studénky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.