ZPRAVODAJSTVÍ

Jsou postižení, ale umí se bavit! Sejdou se poosmé v Olšanech

13. listopadu 2019, 10:31, BH
Jsou postižení, ale umí se bavit! Sejdou se poosmé v Olšanech Olšany – Srdíčka se stanou symbolem osmého večera pro Domov Paprsek v Olšanech. Benefiční akce pro osoby se zdravotním znevýhodněním s mentálním a kombinovaným postižením se uskuteční 22. listopadu 2019. Večer má neopakovatelnou atmosféru jak pro návštěvníky, tak i vystupující hudebníky. S prvními tóny se plní parket nadšených tanečníků, a to běžně nezažijete.

„Právě obrovská srdečnost panuje po celý společenský večer. Proto i letošní srdíčková symbolika je více než příhodná,“ uvedla za pořadatele Renata Baslerová z Místní akční skupiny Horní Pomoraví.

Program odstartuje v 16 hodin bubny jambee v podání uživatelů Domova Paprsek. Kromě hudby k tanci čeká letos na návštěvníky také vystoupení ze Základní školy v Olšanech a oňová a laserová show Postr-Poi.

Součástí akce je bohatá tombola, do které přispívají dárci z celého regionu. „Sponzorů není nikdo dost – radost udělá všechno, největší však to, co se dá sníst. Kontaktní místo pro případné donátory je v kanceláři MAS Horní Pomoraví v Hanušovicích. Ideálně do pondělí 18. listopadu, abychom vše stihli zkompletovat,“ upřesnila Baslerová.

Akci pořádá Aktivní Pomoraví z. s. ve spolupráci s Domovem Paprsek a MAS Horní Pomoraví. Od začátku je její hlavní ideou připravit společenskou událost s tancem a zábavou, kde se setkají jak postižení z různých zařízení v kraji, tak i místní obyvatelé. Vstupné na Společenský večer je dobrovolné. Tradičně probíhá celý večer v sále OP Papírny v Olšanech. Vybraná částka vždy putuje ve prospěch Domova Paprsek. Olšanské zařízení pro osoby se zdravotním znevýhodněním poskytuje sociální péči osobám s mentálním a kombinovaným postižením. Funguje rezidenčně s celoročním pobytem v obci Olšany v regionu okresu Šumperk, kapacita domova činí 65 osob.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.