SPORT

Jsme v očekávání, těší se šumperští házenkáři

11. února 2015, 10:26, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Jsme v očekávání, těší se šumperští házenkáři Šumperk - „Jsme v očekávání,“ hlásí před startem „jarní“ poloviny druhé ligy házenkáři Šumperka. Narození nového přírůstku do sportovní rodinky přitom není na pořadu dne. Všeobecná natěšenost je spojená výhradně s návratem „ztraceného syna“. Za jeho vydatné pomoci by se měla zásadním způsobem zvýšit útočná síla celého mužstva.

 Martin Vobořil - na druholigové poměry elitní spojka – je zpátky. Dobrou zprávou je i skutečnost, že se na něm několikaměsíční studijní pobyt strávený ve Skandinávii házenkářsky neprojevil. „Na síle nic neztratil, pořád mu to lítá výborně. Momentálně je v plném a poctivém tréninkovém zápřahu,“ liboval si kapitán týmu Petr Korec. „Když k tomu připočítáme střídavé starty našeho odchovance Honzy Šmída z extraligové Litovle, začíná to vypadat velice slušně. A zároveň i nadějně,“ dodal spokojeně.
Otázkou ale zůstává, jestli bude litovelské vedení ochotné pouštět mladého snajpra do Šumperka tak často jako v podzimní části. „Nezbývá nám, než v to doufat. Jejich trenér tomu není úplně nakloněný, domnívá se totiž, že Honza hraním za dvě družstva celkově trochu tratí. Uvidíme, jak se vyvinou další jednání,“ prozradil Korec.
I když nebyla Šmídova přítomnost na zápasech pravidelná a tudíž stoprocentní, dokázal do sítě soupeřů nasázet úctyhodných 64 branek. Společně s Vobořilem by mohl vytvořit pekelný tandem s extrémní účinností. „Pozitivní novinou je i lepšící se stav Tomáše Burýška. Jako levák se nám hodí na pravé křídlo. Operovaná ruka mu ještě nedovoluje trénovat, ale část jara by stihnout mohl. Každopádně to bude chvíli trvat,“ přidal Petr Korec.
Šumperská pěchota vstoupí na mistrovské bojiště už v neděli dopoledne a nic jiného než vítězství se od ní neočekává. Narazí totiž na předposlední mužstvo tabulky. „V Hlučíně všechno stojí a padá na Tomášovi Kolmajerovi. Dlouholetý extraligový hráč je nejlepším střelcem celé soutěže. U nich jsme ho pokryli hodně slušně, snad se nám to minimálně stejně dobře podaří i doma. Tehdy za nás poprvé nastoupil Honza Šmíd a obnovená premiéra mu vyšla parádně. Postupem času si na palubovce dělal, co chtěl,“ připomněl týmový kapitán.
Za cíl si neklade nic jiného než tabulkový posun směrem vzhůru. „Hráčský potenciál na to máme. Přeje nám i los, který není nijak vražedný. Podle mě bychom mohli útočit na výsledek kolem třetího místa,“ plánoval sebevědomě šestatřicetiletý křídelník.
Velká tíha zodpovědnosti bude ležet na bedrech zkušeného gólmana Zbyňka Ošťádala. „Taky proto, že je naším jediným použitelným brankářem. Musíme se modlit, aby všechno zvládal a vyhýbaly se mu zdravotní a jiné problémy,“ vyslovil své přání Petr Korec.

LOS ŠUMPERKA

15. ÚNORA: 10.30 Šumperk – Hlučín (SH na gymnáziu). 21. ÚNORA: 16.00 Karviná – Šumperk. 1. BŘEZNA: 10.30 Šumperk – Lesana Zubří. 8. BŘEZNA: 10.30 Šumperk – Hranice B. 15. BŘEZNA: 10.00 Polanka – Šumperk. 22. BŘEZNA: 10.30 Šumperk – Ostrava. 28. BŘEZNA: 10.00 Frýdek-Místek B – Šumperk. 12. DUBNA: 10.30 Šumperk – Zubří B. 18. DUBNA: 16.00 Rožnov – Šumperk. 26. DUBNA: 10.30 Šumperk – Vsetín. 9. KVĚTNA: 17.30 Velká Bystřice – Šumperk. POZOR! Změny nejsou vyloučeny.Foto: Petr Fišer

Martin Vobořil je zpátky. Obrany soupeřů by měly vyhlásit stav ohrožení.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).