KULTURA

Josef Vojtek: „S Kabátem děláme na nové desce“

21. října 2014, 14:00, Jan Kratochvíl
Josef Vojtek: „S Kabátem děláme na nové desce“ Zábřeh - Frontman nejpopulárnější české kapely Kabát Josef Vojtek vystoupí ve středu 29. listopadu v zábřežském kulturáku  v doprovodu smyčcového tria Inflagranti. Jak k této originální hudební spolupráci došlo a co další v současné době chystá populární zpěvák? Nejen to odpovídá v následujícím rozhovoru, který poskytl exklusivně naší redakci.

 Letos na podzim absolvujete koncertní turné s dívčím smyčcovým triem Inflagranti. Na co všechno se mohou diváci během koncertů těšit?
Kromě koncertu děvčat z Inflagranti a doprovodné kapely, která je složena z bývalých členů skupiny Nightwork, budu zpívat za jejich pomoci písničky nejen z muzikálů, v kterých jsem vystupoval, ale i muzikálů ze světa. A také mám připraveno pár překvapení.

Kolik koncertů takto společně odehrajete?
Myslím, že je zatím nasmlouváno asi patnáct vystoupení, ale jednodušší bude podívat se na webové stránky Inflagranti, kde jsou aktuální informace.

Jak vůbec vznikla spolupráce se smyčcovým triem?
Byl jsem osloven a slovo dalo slovo. První společné turné dopadlo skvěle, bylo vyprodané, a tak nebyl problém uspořádat další. Je to pro mě nová zkušenost.

Kterým dalším hudebním projektům se momentálně ještě věnujete?
Tak v první řadě teď makáme s Kabátem na novém dalším cédéčku. Dále účinkuji v muzikálech Mata Hari a Adam a Eva.

Jakou hudbu posloucháte v soukromí?
Nemám úplně vyhraněný styl, ale upřednostňuji rock a americké country.

Čím chtějí být vaše děti? Už vám některé z nich řeklo, že se chtějí stát muzikantem?
Nejstarší syn Josef se věnuje počítačové technice, Valentýnka navštěvuje na konzervatoři hodiny klasického baletu a Matýsek půjde letos do první třídy a baví ho fotbal. Poslední Adámek je blázen do všeho, co má čtyři kola a motor. O zpěvu tedy nepadlo ani slovo.

Chcete něco vzkázat čtenářům před vaším koncertem v Zábřehu?
Přijďte na originální, bezvadný koncert, nebudete litovat.


Foto: archiv

Lídr rockové skupiny Kabát Pepa Vojtek se představí v Zábřehu společně se smyčcovým triem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky v hodnotě 390 korun na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářek, které půjdou na festival zadarmo.


Soutěžní otázka:

Kolikátý roční festivalu Být ženou se letos v Šumperku koná?

A) druhý
B) třetí
C) čtvrtý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert hanácké kapely STRACENÉ RÁJ, který se uskuteční v pátek 18. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Marcel Krmíček ze Zábřeha, Martin Petřek z Libiny, Alena Zbíralová z Leštiny, Zdeněk Vavřiník ze Šumperka a Jitka Klaclová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).