ZPRÁVY

JOB BURZA aneb 2. regionální trh nejen pracovních příležitostí se bude konat v Šumperku!ROZHOVOR

31. října 2014, 15:36, redakce
JOB BURZA aneb 2. regionální trh nejen pracovních příležitostí se bude konat v Šumperku! JOB BURZA v Šumperku aneb 2. regionální trh nejen pracovních příležitostí se uskutečni v úterý 11. 11. 2014 od 10:00 - 17:00 hodin v Domě kultury v Šumperku. Organizátorem je BEC Družstvo - Business and Employment Co-operative, které burzu práce organizuje v tomto roce již po druhé, a to v rámci projektu realizovaného v Operačním programu lidské zdroje a zaměstnanost, projekt s názvem „Aktivní ženy 50+ a jejich uplatnění na lokálním trhu práce“. Partnery JOB BURZY v Šumperku jsou Úřad práce ČR, kontaktní pracoviště Šumperk, Okresní hospodářská komora a Okresní agrární komora Šumperk.
ROZHOVOR S KOORDINÁTORKOU AKCE, Ing. Evou Škrabalovou

Pro koho je tato akce určena?
JOB BURZA v Šumperku - 2. regionální trh nejen pracovních příležitostí je na jedné straně určena pro zaměstnavatele, personální, rekvalifikační, vzdělávací agentury a další subjekty působící v personální oblasti. Na druhé straně je vhodná pro lidi, kteří hledají práci, uvažují o změně zaměstnání či zahájení podnikatelské činnosti. Je vhodná i pro studenty z vyšších ročníků základních a středních škol, kteří se zde mohou inspirovat při volbě svého povolání, příp. se připravit na blížící se vstup na trh práce.

Co je cílem této akce?
Cílem této akce je umožnit prostor pro setkání a interakci jednotlivých subjektů na trhu práce - nabídky a poptávky pracovních příležitostí. JOB BURZA nabízí jedinečnou šanci zorientovat se na trhu práce, získat kontakty, navázat spolupráci a další možnosti.

Co můžeme od této akce očekávat?
Celá akce bude rozdělena do několika sekcí - informační, vzdělávací, poradenská a odpočinková. Informační sekce nabízí prostor pro prezentaci jednotlivých vystavovatelů. Vzdělávací část přináší celou řadu přednášek a příspěvků. Můžeme se těšit např. na tato témata:

 Jak napsat životopis, který nás dostane na přijímací pohovor?
 Metody, se kterými se můžeme setkat u přijímacího řízení.
 Jak nejlépe zapůsobit na přijímacím řízení?
 CO-WORKING V ŠUMPERKU aneb sdílení pracovního místa a zkušeností.

A mnohá další témata.

Poradenská zóna nabízí konzultace k životopisům, motivační dopisům, kariérní poradenství, komplexní poradenství Úřadu práce, kontaktního pracoviště Šumperk. Důraz bude také kladen na otázky spojené se zahájením podnikání, tvorbou podnikatelských plánů, dotacemi na podporu podnikání apod.

Odpočinková zóna nabízí zázemí pro děti - dětský koutek, který poskytne Rodinné centrum Vikýrek, ukázky vhodného líčení na pohovor, fotografování na životopis a další příležitosti. V nabídce budou i odborné knihy nejen z personální oblasti z Knihkupectví DUHA.Co byste doporučila lidem, kteří se na JOB BURZU v Šumperku chystají?

Doporučuji využít této akce co nejvíce, obejít všechny vystavovatele, navázat s nimi kontakt, rozdávat životopisy a motivační dopisy. Zjistit, jaké možnosti nabízejí. Využít poradenské zóny a nechat si zkonzultovat své životopisy a motivační dopisy. Ti, kteří uvažují o zahájení podnikatelské činnosti, mohou zkonzultovat své rozpracované podnikatelské plány nebo si nechat poradit jak na to.

Proto je důležité vzít si s sebou všechny tyto dokumenty a to ve více kopiích.

Pro maminky, které se vrací po rodičovské dovolené na trh práce a nemají hlídání pro své děti, mohou přijít i s dětmi, které si zde mohu pohrát v dětském koutku.

Srdečně zveme všechny zájemce. Využijte této možnosti a podpořte tuto akci Vaší účastí. Věříme, že se nám podaří pro náš region tuto novou tradici úspěšně zavést. Účast na celé akci je ZDARMA.


Více informací na: tel 777 606 368, e-mail: jobburza@bec-coop.cz, www.jobburzasumperk.cz.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).