KULTURA

Jiří Schmitzer bude v Pohodě

10. února 2010, 10:46, rejdakce
Jiří Schmitzer bude v Pohodě Jeseník - Nenechte si ujít recitál vynikajícího písničkáře a herce Jiřího Schmitzera.
Tento velmi originální zpěvák vystoupí 19. února od 19:30 hodin v jesenickém kině Pohoda, aby představil svoji tvorbu, čítající celkem čtyři alba:
  • Recitál (1997),
  • Šílenec (2000),
  • Bouda (2003),
  • Sbírka kiksů (2008).

Má za sebou hostování na albech bratří Ebenů nebo na koncepčním Nanoalbu skupiny Tatabojs v roli profesora docenta Tečky.

Jiří Schmitzer se narodil 25. listopadu 1949. DAMU absolvoval roku 1974, poté nastoupil do Činoherního studia v Ústí nad Labem, od roku 1985 je členem Ypsilonky. Průlomová filmová role přišla v roce 1976 v úspěšné komedii MAREČKU, PODEJTE MI PERO! Poté následovaly nezapomenutelné filmy v režii Jiřího Menzela POSTŘIŽINY, SLAVNOSTI SNĚŽENEK a VESNIČKO MÁ STŘEDISKOVÁ (1986). Z poslední doby stojí určitě za zmínku filmy BUMERANG a KRÁSKA V NESNÁZÍCH, za které získal ocenění Český lev.

Hudební projev nestora českého filmu do sebe míchá i divadelní prvky. Je to snad jediný písničkář, který přeruší svoji píseň proto, že potřebuje vysvětlit jemné nuance písně nebo právě proto, že si zrovna nemůže vzpomenout na text. Nenechte si ujít show plnou hlášek a skvělých písní jako je Prase, Máte na to, kterou posluchači znají spíše pod názvem „Řekněte pozadí na pět.“

Vstupenky na koncert zakoupíte v obvyklých předprodejních místech za 150 Kč, v den koncertu za 180 Kč. Využijte možnost rezervace na www.mkzjes.cz.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.2.2010 21:05
Titulek: V Šumperku též
Autor: ssspk
188
V Šumperku vystoupí také, o den později. Oproti Jeseníku ovšem v Mašině sklepu na Hl.třídě, vstupenka stojí 220 Kč a aby to diváci neměli tak jednoduché, tak si celé představení odstojí, protože na akcích v onom místě konání to tak bývá vždycky.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).