KULTURA

Jiří Bartoška přijede jako nebožtík

2. ledna 2018, 14:00, Roman Tyčka
Jiří Bartoška přijede jako nebožtík Zábřeh - Lehce pohřební komedii s názvem Moje hra, které vévodí brilantní herecký výkon Jiřího Bartošky, uvede zábřežský kulturní dům v sobotu 6. ledna. Vstupenky na pořad jsou téměř vyprodané, a není se co divit, Jiří Bartoška se na divadelní scéně objevuje minimálně.

 Představení je sice nabízeno v lednu, bylo ale součástí divadelního předplatného na rok 2017. „Inscenace se podle původního plánu měla v Zábřeze odehrát v listopadu, ale z důvodu extrémní časové vytíženosti hlavních protagonistů, zejména pana Bartošky, se nám podařilo dohodnout až náhradní lednový termín,“ vysvětlil za pořadatele Vratislav Jarmar.
Divadelní kus stojí na výborném nápadu. Na tryzně za slavného spisovatele se s ním naposledy setkávají ženy jeho života – matka, bývalá manželka, současná partnerka, první láska, důvěrnice i „poslední omyl". Důležitým prvkem koncepčního zpracování inscenace jsou momenty, kdy mrtvý může ze záhrobí mluvit, což vyvolává řadu komediálních situací.

„Jiří Bartoška hraje divadlo jen opravdu zřídka.“

Představení herecky táhne především Jiří Bartoška se Zuzanou Bydžovskou. Bartoška je jako charizmatický bonviván ve své kůži a lehké pobavení, které si jako mrtvý může dovolit, snad ani nehraje.
„Skutečnosti, že Jiřího Bartošku je možné vidět na divadelních prknech jen opravdu zřídka, odpovídá i zájem o vstupenky. Zbývá jich už pouze několik málo kusů,“ informuje Vratislav Jarmar.
V rámci abonentní řady 2017 uvede zábřežský kulturák v lednu ještě jedno poslední představení. Ve středu 24. ledna se příznivcům Thálie představí Simona Stašová a Oldřich Vízner v inscenaci Římské noci.
 

Foto: archiv

Jiří Bartoška se v Zábřeze představí v pohřební komedii Moje hra.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.