KULTURA

Jiří Bartoška přijede jako nebožtík

2. ledna 2018, 14:00, Roman Tyčka
Jiří Bartoška přijede jako nebožtík Zábřeh - Lehce pohřební komedii s názvem Moje hra, které vévodí brilantní herecký výkon Jiřího Bartošky, uvede zábřežský kulturní dům v sobotu 6. ledna. Vstupenky na pořad jsou téměř vyprodané, a není se co divit, Jiří Bartoška se na divadelní scéně objevuje minimálně.

 Představení je sice nabízeno v lednu, bylo ale součástí divadelního předplatného na rok 2017. „Inscenace se podle původního plánu měla v Zábřeze odehrát v listopadu, ale z důvodu extrémní časové vytíženosti hlavních protagonistů, zejména pana Bartošky, se nám podařilo dohodnout až náhradní lednový termín,“ vysvětlil za pořadatele Vratislav Jarmar.
Divadelní kus stojí na výborném nápadu. Na tryzně za slavného spisovatele se s ním naposledy setkávají ženy jeho života – matka, bývalá manželka, současná partnerka, první láska, důvěrnice i „poslední omyl". Důležitým prvkem koncepčního zpracování inscenace jsou momenty, kdy mrtvý může ze záhrobí mluvit, což vyvolává řadu komediálních situací.

„Jiří Bartoška hraje divadlo jen opravdu zřídka.“

Představení herecky táhne především Jiří Bartoška se Zuzanou Bydžovskou. Bartoška je jako charizmatický bonviván ve své kůži a lehké pobavení, které si jako mrtvý může dovolit, snad ani nehraje.
„Skutečnosti, že Jiřího Bartošku je možné vidět na divadelních prknech jen opravdu zřídka, odpovídá i zájem o vstupenky. Zbývá jich už pouze několik málo kusů,“ informuje Vratislav Jarmar.
V rámci abonentní řady 2017 uvede zábřežský kulturák v lednu ještě jedno poslední představení. Ve středu 24. ledna se příznivcům Thálie představí Simona Stašová a Oldřich Vízner v inscenaci Římské noci.
 

Foto: archiv

Jiří Bartoška se v Zábřeze představí v pohřební komedii Moje hra.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.