SPORT

Jindřichovský fotbalista František Vlček: Rozhodčí mi vyhrožoval

8. června 2016, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Jindřichovský fotbalista František Vlček: Rozhodčí mi vyhrožoval Vidnava, Sudkov - Ve znechuceném rozpoložení opouštěli fotbalisté Jindřichova dějiště víkendového utkání. Ve Vidnavě se jim vůbec nezamlouvalo, jakým způsobem řídila podivné střetnutí trojice rozhodčích.

 I. B TŘÍDA C
VIDNAVA – JINDŘICHOV 2:0 (1:0)


K první vážnější situaci došlo ve 36. minutě. I když se hosté domnívali, že se jedná o ofsajdovou pozici, po přihrávce pod sebe otevřel skóre ze dvanácti metrů střílející Písek. „Pomezní sudí Miroslav Chládek a Lubomír Habermann nám názorně ukazovali, co se může dít, když někoho limituje zoufalá neznalost fotbalových pravidel. Mávali si po svém a jak se jim to zrovna hodilo. Docházelo tak k momentům, které se moc často nevidí. Třeba k odpískaným ofsajdům po autovém vhazování nebo po špatné přihrávce od protihráče, která založila váš brejk. Absolutně nechápu, proč z toho udělali takové hrozné kino. Vždyť vlastně o nic nešlo. Nerozumím tomu,“ svěřoval se rozmrzelý jindřichovský kozák František Vlček. Jeho družstvo podruhé kapitulovalo v 83. minutě, kdy nezabránilo rychlému výpadu do otevřené obrany. „Je pro mě absolutně nepochopitelné, že mi je velmi mladý rozhodčí Habermann (ročník 1995) schopen po zápase říct, že nás píská i s Malínem a že to teprve uvidíme, co s námi udělá. Když mi vyhrožoval, nemohl jsem uvěřit vlastním uším. Náš trenér František Olbort toho má už hodně za sebou, ale jak sám řekl, tohle ještě nezažil. Byl natolik rozčílený, že ho nechali vykázat z lavičky,“ popisoval rozčarovaný Vlček.
BRANKY: 36. Písek, 83. Zetocha. Diváci: 168.
JINDŘICHOV: Blíhal – Křenek, Zimolka, M. Vlček, Svora – Hrůzek, F. Vlček, Tezner, M. Navrátil – J. Vlček, L. Petr.

SUDKOV – STARÉ MĚSTO 4:3 (2:1)

Ve Starém Městě si přejí jediné – ať už je konec. Fotbalovému Baníku druhá polovina sezóny nevychází. Jedna z nejaktivnějších podzimních štik se proměnila v kapra nevalné kvality, který je dostupný pro kteréhokoliv rybáře. Úspěšný lov provedl v sobotním odpoledni také Sudkov.
Než se baníkovci na půdě okresního rivala důkladně rozkoukali, rychle prohrávali. Za špatnou koncentraci v úvodu střetnutí je vytrestal Jakub Pospíšil. „Spousta věcí se od toho odvíjela. Pro nás to byl zápas, v němž jsme museli pořád dotahovat,“ posteskl si staroměstský záložník Michal Klemsa.
Sudkov dokázal udeřit v pravý čas. Na snadné vyrovnání Jiřího Biloše, jenž po ideální přihrávce od Jaroslava Klemsy na malé vápno pohodlně zasouval do prázdné klece, odpověděl Petr Sitta. A když se zkraje druhé části trefil i jeho spoluhráč Jan Švub, manko mírného zápasového favorita narostlo na rekordní dvě branky.
Ač se zdálo, že by mohlo být rozhodnuto, spokojení diváci nebyli v ofenzivně laděném střetnutí ochuzeni ani o zajímavou zápletku. Vyvolal ji slalomář Ivo Lazarov, který si udělal srandu nejen z obránců, ale i z gólmana. „Za stavu 3:2 se nám podařilo vyrovnat z bleskové akce, jenže jsme se radovali předčasně. Na popud lajnového rozhodčího nám nebyl vstřelený gól uznán. Všechno bylo zvláštní hlavně proto, že pan Slončík zvedl praporek kdesi od střídaček z půlky hřiště. Jednalo se o situaci, kterou vůbec nezvládl. I proto, že o ní nemohl mít dostatečný přehled,“ zlobil se Michal Klemsa.
O chvíli později to v Sudkově nebylo 3:3, ale 4:2. Další ránu do baníkovského zátylku vyprodukoval kat Švub. Korekce Lazarova, jenž propálil strážce Boháče ránou na přední tyč, nebyla ničím jiným než pouhou kosmetickou úpravou. „V poslední minutě se řítil z boku na bránu můj brácha Jarda a podle nás byl zastaven jednoznačně za pomoci penaltového faulu. Hlavní arbitr ale dospěl k jinému názoru a pořádně nás tím naštval. Jsou to zásadní chyby, které ovlivňují zápasy. Někteří sudí by se nad sebou měli zamyslet a zvážit, jestli má smysl, aby v rozhodcovské kariéře pokračovali. Zvlášť když sotva chodí. Vždyť to nemá smysl. Nic to ovšem nemění na tom, že jsme si prohrané utkání podělali sami. Zaplatili jsme tvrdou daň za čtyři fatální hrubky, Sudkov je uměl potrestat. Dát venku tři góly a neurvat ani bod? To je docela smutné. Ze spíše remízového zápasu nemáme vůbec nic a samozřejmě nás to všechny mrzí,“ ujišťoval zarmoucený Klemsa.
BRANKY: 6. J. Pospíšil, 27. P. Sitta, 51. a 74. Švub – 20. Biloš, 62. a 70. I. Lazarov. Diváci: 105.
SUDKOV: P. Boháč – Morong, Hudlík, Vepřek, J. Pospíšil, L. Havlíček, J. Havlíček, T. Kobza, M. Žalman, Švub, P. Sitta. Střídali: 55. D. Vašíček, 60. Škalda, 65. T. Vašíček, 82. Halaxa.
STARÉ MĚSTO: M. Rohon – Kubíček, Biloš, Langr, L. Rohon (60. Š. Kuba) – Kužma, Pacal, M. Klemsa, Novosad (75. J. Pelech) – J. Klemsa, I. Lazarov.Foto: Petr Fišer

František Vlček nemohl uvěřit vlastním uším.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).