SPORT

Jindřich Setikovský zůstává

11. dubna 2007, 11:00, www.hokejsumperk2003.cz
Jindřich Setikovský zůstává Šumperk - Do prvoligové sezóny povede Draky do boje i nadále Jindřich Setikovský. Trenér, který dvakrát přivedl v novodobé historii šumperského hokeje tým do první ligy, zůstává u kormidla nováčka druhé nejvyšší české soutěže. Setikovský se dohodl s vedením klubu na ročním působení v úterý. "Pan Setikovský dostal týden na rozmyšlenou, zda-li bude chtít u týmu zůstat. Dnes jsme se dohodli na minimálně roční spolupráci," uvedl Vladimír Velčovský, prezident klubu.
 
Setikovský nastoupil k Drakům v průběhu uplynulé sezóny, když klub přebíral na prvním místě tabulky. Na postu trenéra nahradil slovenského kouče Jozefa Zavadila, kterému na dálku děkoval za výtečné připravení mužstva hlavně po fyzické stránce. Teď se tohoto úkolu v rámci letní přípravy bude muset Setikovský zhostit sám, s týmem započne přípravu na suchu 7. května.

Plzeňský rodák pak uspěl s mužstvem během vyřazovacích bojů a podruhé v kariéře tak Draky dovedl do první ligy. Před osmi lety společně s Josefem Sršněm prošli šumperští hokejisté náročnou prolínací soutěží, když po úvodní remíze s Havlíčkovým Brodem na ledě aktuálního účastníka první ligy přišla série 4 výher. Draci zdolali současného adepta na postup do extraligy Ústí 3:1 na jejich ledě, v prvním domácím utkání pak Šumperk smetl jiný ambiciózní klub - brněnskou Kometu. Všichni účastníci se mohou letos sejít znovu ve stejné soutěží, pokud ovšem nedotáhne Ústí svou snahu o postup do extraligy do úspěšného konce.

V letošním ročníku se Jindřich Setikovský baráže bát nemusel. Do první ligy totiž vedla cesta už přes "pouhou" výhru v druholigové soutěži. V play-off se Draci nakonec devíti vytoužených výher dočkali, klopýtli pouze v Přerově a v Hodoníně, což soupeřům na vyřazení Draků nestačilo. "Jindřich Setikovský má naší plnou důvěru a já doufám, že v Šumperku zůstane. Jenže jsou tu i proti. Pan Setikovský pochází z Plzně, což není nejblíž, navíc se jeho dcera chystá na studia vysoké školy. Přesto věřím, že pan Setikovský u mužstva zůstane," prozradil tisku před týdnem Vladimír Velčovský. Jeho přání se splnilo, Jindřich Setikovský tak v Šumperku zůstává.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).