SPORT

Jihlava zostudila Draky

6. ledna 2010, 20:56, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Utkání, na které by měli co nejdříve zapomenout, sehráli šumperští hokejisté ve středu v rámci 37. kola první ligy.
Draci na svém ledě přivítali slavnou jihlavskou Duklu a do zápasu nastupovali s cílem počtvrté v řadě bodovat. Bohužel, pěkný příslib vzal brzy za své.
Domácí sice začali velmi aktivně, avšak z úvodního tlaku první gól nevstřelili. To na druhé straně dávali hráči ve žlutočervených dresech lekce z produktivity. První branka přišla již ve čtvrté minutě z hole Hodka, jenž vyslal na Hyláka střelu z úhlu do protějšího horního rohu a domácí brankář se musel trošku začervenat. Draci opět odpověděli zvýšenou aktivitou, před Řehořem neuspěl Antonovič, Mihalík, ani z dorážky Daneček. Hned z protiútoku v 8. minutě však přišla další rána do vazu Draků. Jihlavští se snad potřetí v zápase dostali s pukem na soupeřovu polovinu a byl z toho druhý gól, který měl na svědomí Krupka - 0:2. Jak se později ukázalo, poslední šanci udělat něco s výsledkem měl Šumperk při přesilovce za stavu 0:2, kdy několikrát nebezpečně pálil Kántor, dorážel Hašek, ale ani on, ani Moravec na Řehoře nevyzráli, naopak Dukle vyšlo vše a Hylák musel po Manově práci na brankovišti lovit puk ze sítě potřetí.
Další průběh zápasu není třeba popisovat. Draci se o přestávce zlomili a zbytek utkání dohráli v totální křeči, která je však jasným vyústěním té první velmi smolné třetiny. Jihlava v druhé části využila dvě přesilovky a v poslední dvacetiminutovce neudržel čisté konto ani Hylákův náhradník Daneček.
Konečné skóre je tak velmi krutým výsledkem zápasu s tak sympatickým úvodem. Jediných pár maličkých pozitiv by se našlo v tom, že Chrudim rovněž padla, a tak ztráta Šumperka na nesestupové pozice činí stále sedm bodů, což není mnoho.
Šumperští hokejisté by za tímto duelem měli udělat tlustou čáru a pořádně se připravit na sobotní derby s Olomoucí. Klání, v nichž soupeř nepředvede nic světoborného a stejně jasně vyhraje ve sportu totiž byli a budou.

Salith Šumperk - HC Dukla Jihlava  0:6Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).