ZPRÁVY

Jídelníček Wellness hotelu Vista zdobí také hrnkové knedlíky z rodinné kuchařky

8. února 2014, 00:00, téma OCHUTNEJTE JESENÍKY, redakce, PR
Jídelníček Wellness hotelu Vista zdobí také  hrnkové knedlíky z rodinné kuchařky Dolní Morava - Čtyřhvězdičkový Wellness hotel Vista nabízí nejen luxusní ubytování uprostřed modernizovaného resortu Dolní Morava, ale také špičkovou kuchyni. A pozor, na své si zde přijdou i nejmenší hosté, kteří si mohou vybírat ze speciálního dětského jídelníčku.

Také hotel Vista se zapojil do iniciativy Ochutnejte Jeseníky, která si klade za úkol vrátit do jídelníčků jesenických restaurací původní recepty zdejších horalů za použití místních surovin. A jaké tradiční jesenické recepty zde mohou hosté ochutnávat? Jako předkrm domácí chléb se zvěřinovou paštikou a nakládanými černými jeřabinami, dále krémovou polévku z medvědího česneku s konfitovanou bramborou a zeleným chřestem a jako hlavní chod pečený siven v kmínovém másle podávaný s blanšírovanou zeleninou a pažitkovými bramborami.

Na přípravu jídel a výběr těch správných regionálních surovin dohlíží šéfkuchař Jan Rimpler, který stále vymýšlí nové pokrmy a často se inspiruje hledáním zaniklých receptů ve starých kuchařkách. Bohatá praxe jej zavedla až na ambasády v Limě a Peru, lektoroval kuchařské kurzy Chef Zlín, učil vařit diváky České televize a téměř tři roky strávil v kuchyni říční lodě.

Jan Rimpler při vaření rád používá suroviny jako jsou cizrna, rakytník, špalda, jáhly, ryby, dle sezónnosti ovoce, zeleninu a houby. Jeho hosté mohou ochutnávat také různé variace sýrů z farmy pana Hrdličky. „Specialitou Jana Rimplera jsou hrnkové knedlíky, jenž připravuje dle původního rodinného receptu, který převzal od své babičky a je na něj náležitě pyšný,“ podotýká Lenka Dusová z Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu. „Osobně jsem zde měla možnost ochutnat předkrm domácí chléb se zvěřinovou paštikou a nakládanými černými jeřabinami. Byl to famózní zážitek,“ dodává Lenka Dusová, která před několika dny převzala za iniciativu Ochutnejte Jeseníky prestižní Velkou cenu cestovního ruchu.

www.dolnimorava.cz/hotel-vista


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.