ZPRÁVY

Ježíšek existuje, bydlí v Zábřehu

9. prosince 2013, 23:00, téma ZÁBŘEH, Jaroslav Kropáč
Ježíšek existuje, bydlí v Zábřehu Zábřeh - Desítky kilogramů hraček nasbírali žáci 3. základní školy v Zábřehu, aby tak mohli udělat radost těm, kteří mají hluboko do kapsy. Pracovnice Fondu ohrožených dětí (FOD) předají dárky sociálně slabým rodinám a opuštěným dětem.

„Já už jsem si s něma stejně nehrál, takhle ještě udělaj radost někomu jinýmu,“ prohlásil při nakládání dárků do auta FOD jeden z mnoha žáků zábřežské základky. Stejný názor s ním sdílely i další děti, jinak by stěží mohly dárky zaplnit celý stoh papírových krabic. Plastových bagrů, aut, traktorů, plyšáků a například i knížek bylo nakonec tolik, že jej ze školy musely odvážet dvě napěchovaná osobní auta. „Rozhodně je dobře, že se fondu takovou akci podařilo zorganizovat. Dětí z nuzných poměrů bohužel přibývá,“ dodává ředitel zmiňované základky Miloš Lachnit.

Fond pomáhá už 14 let

Část z hraček rozdělí pracovnice FOD mezi rodiny, o které pečuje, zbytkem pak dovybaví společnou hernu svojí zábřežské pobočky. Kupa nezištně darovaných věcí prý udělá dalším dětem obrovskou radost. „Za ochotu a vstřícnost při organizování sbírky děkujeme všem dárcům i jejím organizátorům,” uvedla Soňa Kolářová ze zábřežského Fondu. Pracovníci této neziskové organizace pomáhají v regionu hlavně dětem, které jsou ohroženy domácím násilím, týráním, zanedbáváním nebo dalšími krizovými situacemi. Bližší informace o FOD nabízí internetové stránky fod.cz.


Foto: jak
Děti ze 3. základní školy v Zábřehu nasbíraly desítky kilogramů hraček, které pak předaly Fondu ohrožených dětí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.