ZPRÁVY

Ježíšek existuje, bydlí v Zábřehu

9. prosince 2013, 23:00, téma ZÁBŘEH, Jaroslav Kropáč
Ježíšek existuje, bydlí v Zábřehu Zábřeh - Desítky kilogramů hraček nasbírali žáci 3. základní školy v Zábřehu, aby tak mohli udělat radost těm, kteří mají hluboko do kapsy. Pracovnice Fondu ohrožených dětí (FOD) předají dárky sociálně slabým rodinám a opuštěným dětem.

„Já už jsem si s něma stejně nehrál, takhle ještě udělaj radost někomu jinýmu,“ prohlásil při nakládání dárků do auta FOD jeden z mnoha žáků zábřežské základky. Stejný názor s ním sdílely i další děti, jinak by stěží mohly dárky zaplnit celý stoh papírových krabic. Plastových bagrů, aut, traktorů, plyšáků a například i knížek bylo nakonec tolik, že jej ze školy musely odvážet dvě napěchovaná osobní auta. „Rozhodně je dobře, že se fondu takovou akci podařilo zorganizovat. Dětí z nuzných poměrů bohužel přibývá,“ dodává ředitel zmiňované základky Miloš Lachnit.

Fond pomáhá už 14 let

Část z hraček rozdělí pracovnice FOD mezi rodiny, o které pečuje, zbytkem pak dovybaví společnou hernu svojí zábřežské pobočky. Kupa nezištně darovaných věcí prý udělá dalším dětem obrovskou radost. „Za ochotu a vstřícnost při organizování sbírky děkujeme všem dárcům i jejím organizátorům,” uvedla Soňa Kolářová ze zábřežského Fondu. Pracovníci této neziskové organizace pomáhají v regionu hlavně dětem, které jsou ohroženy domácím násilím, týráním, zanedbáváním nebo dalšími krizovými situacemi. Bližší informace o FOD nabízí internetové stránky fod.cz.


Foto: jak
Děti ze 3. základní školy v Zábřehu nasbíraly desítky kilogramů hraček, které pak předaly Fondu ohrožených dětí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).