ZPRAVODAJSTVÍ

Ještě týden po vichřici sčítají města škody

19. března 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Ještě týden po vichřici sčítají města škody Šumperk – Vichřice, která se na začátku minulého týdne prohnala šumperským okresem, napáchala velké škody. Například Šumperk přišel během několika hodin o patnáct tisíc kubíků dřeva v městských lesích, což je těžební plán na celý rok. Jako třísky padaly stromy také v Mohelnici a na Hanušovicku.

„Škody na městských budovách jsou zhruba jeden milión a tři sta tisíc korun. Vítr poničil například střechy na několika našich školách. O situaci v městském lesu nemluvě,“ uvedl místostarosta Šumperka Jakub Jirgl.

Vichřice v okresním městě zdemolovala hojně navštěvovanou nafukovací halu vedle hotelu Sport. Z obří kopule, kterou využívali tenisté ze Šumperka a okolí, zbyly jen cáry plachty. „Škoda je přibližně půl miliónu korun. Zároveň ještě nevíme, zda nedošlo k poškození herního povrchu pod halou,“ dodal Patrik Tomáš Pavlíček, ředitel Podniků města Šumperk.

V Mohelnici vítr žádné větší škody na městských nemovitostech nenapáchal. Podobně jako v Šumperku ale živel pustošil lesy v majetku města. „Přišli jsme asi o dva a půl tisíce kubíků dřeva. Je to největší polom za posledních více než deset let,“ dodal starosta města Pavel Kuba.

Až do minulého úterý 12. března platil na Šumpersku kalamitní stav v dodávkách elektřiny. Náš region byl jedním z posledních v Česku, kde se podařilo dodávky proudu obnovit.

„Padající stromy poškodily nejen dráty, ale co bylo horší, i sloupy elektrického vedení. To opravy značně prodloužilo,“ dodal mluvčí společnosti ČEZ Vladislav Sobol.


Foto: red

Silný vítr způsobil na Šumpersku škody za milióny korun. Popadaly stovky stromů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.3.2019 13:10
Titulek: Pat a Mat
Autor: Petr
12
Prosím Vás, nestavěla tu nafukovací halu stejná firma, co stavěla autobusovou zastávku u Benátek na Lidické ulici?
V pondělí jsem si tu převrženou zastávku prohlížel zblízka, myslel jsem, že mne šálí zrak. Ona byla přišroubena jen tak k dlaždicím, žádný základ, žádné patky, nic takového. Kdo to stavěl, to musely být ty postavy z večerníčku. P.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.