SPORT

Ještě jsem neskončil

19. října 2007, 01:09, smrckova, foto: Janů, Alešová
Šumperk - Po Vojtovi Královi, který v létě zabodoval v orienteeringu, má Šumperk další žhavé želízko v ohni. Přemek Hnilica, šestnáctiletý student průmyslovky, má letos za sebou úspěšnou sezónu a dokonce nabídku do reprezentace ČR. Trošku rád a díky své skromnosti i trošku nerad nám zodpověděl několik otázek.

 

Jaký pro Tebe byl letošní rok - co se týká orienťáku, byly nějaké úspěchy? Kterých si vážíš nejvíc?

Menších úspěchů bylo víc, např. 9.místo v H16 z MČR na klasické trati ve Vizovicích, ale nejvíce si určitě vážím 3.místa v H16 z MČR ve sprintu v Opavě a taky 3.místa v H18 na Českém Poháru štafet ve složení: já 1.úsek, Marek Strečko 2.úsek a Vojta Vozda 3.úsek.
 

 

Běháš raději sám za sebe, nebo již zmiňované štafety?

Raději za sebe. Nejsem potom tak nervózní, jak tomu bývá na štafetách. Na štafetách mám šanci to klukům  dobře rozběhnout (tuto sezónu jsem vetšinou běhal 1.úseky), ale taky to hodně pokazit. A to by rádi nebyli.

 

Letos se Ti opravdu dařilo,  dostal jsi i zajímavou nabídku do reprezentace ČR…..

To sice ano, ale v současnosti jsem už jen mezi sledovanými dorostenci. Po neúspěchu na štafetách a družstvech mě nezařadili přímo do týmu, jsem jen něco jako náhradník. Kdybych uspěl, nejspíš bych dostal šanci jet na Mistrovství Evropy dorostu, víc bych se ale měl dozvědět na úvodním srazu výběru dorostu, který  má být začátkem listopadu v Novém městě nad Moravou.

 

Běháš od šesti let, to je 10 let. Přemýšlel jsi, že by jsi někdy s orienťákem skončil?

Zatím jsem neskončil :)
 

 

Jak vypadá tvůj trénink?

Hlavně běhám. Před sezónou jsem někdy trénoval  i 5x týdně a třeba teď po sezóně už jen 2x-3x. Někdy (v rámci tréninku) jezdím na kole a v zimě na lyžích.

 

Co Tě na orienťáku baví? Když běžíš, jsi  v lese sám. Je orienteering  i o kamarádech?

Baví mě ti lidi, kteří taky běhají. Většina orienťáků je v pohodě a na závodech vytváří super atmosféru. Jen škoda, že to neplatí pro všechny. Se všema v oddíle jsme zatím dobrá parta a to je bezva.

 

 

Pokud  bys měl říct jméno někoho, kdo Ti v orienťáku nejvíce dal nebo Tě nejvíc ovlivnil - jde to?

Určitě to jde...základy orienťáku mě naučili Pavel Adámek a později Zdeněk Janů a v současné době mě trénuje (a troufám si říct, že mě dovedl k mým úspěchům) David Aleš.

  

Váš maskot - plyšový divočák - jak dlouho ho máte? Odkud se vzal?

"Divočák" je a byl symbol oddílu KVS Šumperk už před tím, než jsem se stal jeho členem, takže vlastně ani nevím, jakou má minulost, ale fakt je, že jsme na něj hrdí.


 

Jaký bude příští rok?

V rámci mezí...nemám moc velké plány. Příští rok budu ve starší kategorii,  takže budu rád, když se přiblížím letošním výkonům.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.10.2007 15:42
Titulek: sport pro všechny
Autor: fanda orienťák
134
124
tento sport je opravdu pro všechny.Všem šumperským závodníkům přeji jen samé úspěchy.A to je myšleno v životě i ve sportu.Ve škole také.Držím jim všechny palce.
Reagovat
Datum: 20.10.2007 13:18
Titulek: Bez titulku
Autor: fanda premka
129
Ať žije Přemek!!!
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.