SPORT

Jeseníky Cup 2010

30. listopadu 2010, 00:00, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Jeseníky Cup 2010 Šumperk - Gymnastky mají v závěru roku hodně napilno. V sobotu 20.11.2010 pořádal jeden ze dvou místních klubů TJ Šumperk závod s mezinárodní účastí JESENÍKY CUP 2010.
Pozvání konkurenčního oddílu přivítal i GK Šumperk a na domácí půdě zazářilo v plné sestavě 16 závodnic, které zajisté uspokojily i toho nejnáročnějšího diváka. Do kategorie těch nejmladších, ročník narození 2004, vyslala GK Šumperk dvě závodnice, které se výrazně podílely na úspěchu celého závodu. Po parádním vystoupení zcela suverénně zvítězila Eliška Talandová před Michaelou Pavlů, která skončila na místě druhém.

V kategorii o rok starších děvčat zastoupily GK Šumperk už tři závodnice, ty si vzaly příklad ze svých mladších kolegyň a obsadily všechny medailové pozice v pořadí – 1. místo Nikola Urbanová, 2. Agáta Kněžková, 3. Eva Kubíčková.  Nápodobně tomu bylo i v dalších sledech. V kategorii nejmladších „žákyň A“ startovala Veronika Veselá, ta se musela poprat i s mezinárodní konkurencí, což se jí podařilo výborně a svým 3. místem se zařadila mezi nejúspěšnější. V této kategorii, ale v závodu B vybojovala 2. místo Natálie Němcová.
 

Nejpočetněji zastoupenou byla beze sporu kategorie mladších žákyň. V áčkách reprezentovaly GK hned 4 závodnice a vyšly z toho 4 přední místa. Nejlépe si vedla Marie Nevrklová – 1. místo, následně za ní na místě druhém Měrková Adéla, třetí pak Měrková Vendula a na Báru Fricovou zbyla 4 příčka. V béčkách se prosadila Sabina Maršálková pěkným druhým místem. Karolína Melková obsadila místo 4., Zvárová Vendula 6., Dunková Kristýna 7. V kategorii starších žákyň nenašla přemožitele Tereza Vařeková, ta si svým bezchybným výkonem zajistila zlatou medaili.

Vyvrcholením celé akce bylo finále na kladině, které proběhlo ve třech kategoriích. Silně obsazenou kategorii „juniorky A“ vyhrála a svou druhou zlatou z tohoto závodu odvezla Marie Nevrklová, 2. Vařeková Tereza, 3. Fricová Bára, 4. Měrková Adéla, 5. Měrková Vendula. V „juniorkách B“ vybojovala bronz Sabina Maršálková, Zvárová Vendula 6., Melková Karolína 7., Dunková Kristýna 10. V kategorii „ženy“ nastoupily proti sobě pouze dvě závodnice, a to za GK Šumperk Jana Vlčková a Adéla Pukyšová jako zástupkyně pořádajícího klubu TJ Šumperk. Z tohoto zápolení vyšla vítězně Jana Vlčková, která nechala soupeřku daleko za sebou a svůj finálový závod s přehledem vyhrála.
 
 
Foto: Pavel Talanda


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.