ZPRÁVY

Jeseníky chtějí přilákat více pořadatelů kongresů

4. října 2012, 08:00, téma JESENÍKY, redakce
Jeseníky chtějí přilákat více pořadatelů kongresů Region – Zaměřit se v příštích letech více na turistiku související se služebními cestami a organizovanou pro obchodní účely chtějí Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu (J-SCR). Prvním krokem bylo zřízení regionální kanceláře pro podporu kongresové turistiky s názvem Jeseníky Convention Bureau (JCB). Jeho účelem je především vytvořit platformu, která umožní efektivně podporovat a propagovat subjekty poskytující služby v oblasti tohoto typu turistiky. Cílem je podpora prodeje jejich služeb.

„Kongresový cestovní ruch představuje specializovanou formu cestovního ruchu spojenou se setkáváním účastníků za účelem výměny odborných poznatků a zkušeností. S kongresovým cestovním ruchem souvisí incentivní turistika, například cesta nabízená zaměstnancům jako odměna za vynikající výkon,“ vysvětluje manažerka Ivana Kulíšková, odpovědná za chod JCB.

Mezi partnery regionální kanceláře jsou významné subjekty, které dosud sehrávaly důležitou roli při pořádání kongresů a firemních akcí v Jeseníkách: zástupci lázní, sportovních areálů a větších ubytovacích komplexů. „Kancelář JCB bude poskytovat asistenci a komplexní informace organizátorům při plánování a realizování kongresů, konferencí či obchodních setkání, protože Jeseníky jsou celkově velmi výhodným místem pro pořádání tohoto typu akcí,“ říká Jan Závěšický, ředitel organizace Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.

Kongresová turistika v Jeseníkách má značný a dosud spíše okrajově využitý potenciál. „Panuje zažitá představa, že na kongresy, veletrhy a konference se jezdí do Prahy, Brna nebo do Ostravy. Praxe ale ukazuje, že to tak zcela neplatí. V Jeseníkách máme vhodné kapacity, které chceme nabídnout,“ podotýká Závěšický. V regionu je k dispozici několik kongresových sálů a center s kvalitním zázemím. „Velkou výhodou pořádání kongresů a firemních akcí zde je spojení s jedinečnou přírodou Jeseníků, která dokáže z akce udělat zážitek,“ doplňuje Kulíšková.foto: archiv J-SCR


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.10.2012 17:52
Titulek: Bez titulku
Autor: bývalý občan
85
Hmm, to chci vidět, jak místní rádoby podnikatelé se svým nenávistným a falešným přístupem budou ochotni a schopni hostit nějaké kongresy. Haha! Nejprve se zamyslete nad tím, že v Jesenících je většina lidí jedině závistivá, lakomá a nenávistná. Kašlete na to a běžte jako já do Prahy a nechte z Jeseníckých hor udělat národní park a rezevrace s 50% nezaměstnaností, to je tak akorát pro tady ty. Váš bývalý občan, nyní v Praze a blaze!!! Nazdar!
Reagovat
Datum: 11.10.2012 10:21
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Luba
52
Utéct za lepším není umění,všichni do Prahy nemůžeme, ale zůstat a žít v tomto krásném kraji, to se cení! Jakýkoli nápad by se měl vyzkoušet.Lidé jsou stejní v celé republice, jen někdy více a jindy méně šťastní, pokud mají práci...
Reagovat
Datum: 14.10.2012 17:59
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Šaman z Hlucháku
106
Tak jest.
Reagovat
Datum: 14.10.2012 14:31
Titulek: Re: Naplavenina
Autor: Soukup
109
Milý bývalý občane, ještě že jste neuvedl své jméno, proto že v Praze vám říkají "naplavenina" a v malebných Jesenických horách už vás nyní tito laskaví, krásní, milí a muzikální lidé nepotřebují. Uvědomte si i vy ostatní, co je v regionu schopných a úžasných lidí a věřte, že ti nejlepší v okolním světě pocházejí právě z tohoto kraje. Přeji Vám pěkný den.
Reagovat
Datum: 14.10.2012 15:46
Titulek: Re: Naplavenina
Autor: aNONYM
80
120
Četl jsem nedávno nějaký průzkum ohledně hodnocení podnikání v ubytování a pohostinství a jeseničtí (myšleno hory) podnikatelé dopadli, co se týče chování k hostům, nejhůř. Takže myslím, že je co zlepšovat.
Reagovat
Datum: 14.10.2012 19:05
Titulek: Re: Naplavenina
Autor: jonaš
50
a jak se říkám lidem kteří přijdou sem? tak samo..
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).