KULTURA

Jeseník Rock Festival

28. srpna 2010, 00:00, rejdakce
Jeseník - Nyskému domu kultury (NDK) se ve spolupráci s MKZ Jeseník podařilo získat téměř 30.000 Euro na společný projekt Polsko-česká hudební fiesta z fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.
V rámci projektu už proběhly dva třídenní hudební víkendy v Nyse. Vždy za účasti zástupců české hudební scény. Jeden víkend byl zasvěcen hiphopu, druhý metalu a rocku. Na druhý z těchto festivalů naváže dramaturgicky „Jeseník rock festival“, který je připraven na sobotu 28. srpna. „Jeseník rock festival potěší zejména příznivce tvrdší hudby, z Polska přijedou kapely Spinacze a Zberny 3000, jesenickou scénu zastoupí skupiny Soul Sick a DW8,“ říká k akci jeden z hlavních organizátorů Kamil Navrátil. Začátek festivalu je od 19 hodin v areálu Astur.

„Na své si přijdou i fanoušci hiphopu a tance, pro ně se v rámci projektu připravuje v Jeseníku akce na 25. září,“ doplňuje ještě Navrátil. Společný projekt vyvrcholí čtyřdenním festivalem workshopů a vystoupení pro mládež v Polsku s názvem Festival of Youth Arts, během kterého se představí amatérské soubory z Polska i Česka. Budou prezentovány různé druhy umění s důrazem na živou kulturu, divadelní a taneční vystoupení, koncerty a výstavy. V rámci festivalu budou probíhat divadelní, hudební a výtvarné dílny.
 
Harmonogram Jeseník rock festival, Areál Astur, Tovární 2:
  • 19:00 SPINACZE /Nysa/
  • 20:00 ZBERNY 3000 /Ozimek/
  • 21:00 SOUL SICK /Jeseník/
  • 22:30 DW8 /Jeseník/

Projekt POLSKO-ČESKÁ MUZYCZNA FIESTA je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj. PŘEKRAČUJEME HRANICE.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).