KULTURA

Jeseník Rock Festival

28. srpna 2010, 00:00, rejdakce
Jeseník - Nyskému domu kultury (NDK) se ve spolupráci s MKZ Jeseník podařilo získat téměř 30.000 Euro na společný projekt Polsko-česká hudební fiesta z fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.
V rámci projektu už proběhly dva třídenní hudební víkendy v Nyse. Vždy za účasti zástupců české hudební scény. Jeden víkend byl zasvěcen hiphopu, druhý metalu a rocku. Na druhý z těchto festivalů naváže dramaturgicky „Jeseník rock festival“, který je připraven na sobotu 28. srpna. „Jeseník rock festival potěší zejména příznivce tvrdší hudby, z Polska přijedou kapely Spinacze a Zberny 3000, jesenickou scénu zastoupí skupiny Soul Sick a DW8,“ říká k akci jeden z hlavních organizátorů Kamil Navrátil. Začátek festivalu je od 19 hodin v areálu Astur.

„Na své si přijdou i fanoušci hiphopu a tance, pro ně se v rámci projektu připravuje v Jeseníku akce na 25. září,“ doplňuje ještě Navrátil. Společný projekt vyvrcholí čtyřdenním festivalem workshopů a vystoupení pro mládež v Polsku s názvem Festival of Youth Arts, během kterého se představí amatérské soubory z Polska i Česka. Budou prezentovány různé druhy umění s důrazem na živou kulturu, divadelní a taneční vystoupení, koncerty a výstavy. V rámci festivalu budou probíhat divadelní, hudební a výtvarné dílny.
 
Harmonogram Jeseník rock festival, Areál Astur, Tovární 2:
  • 19:00 SPINACZE /Nysa/
  • 20:00 ZBERNY 3000 /Ozimek/
  • 21:00 SOUL SICK /Jeseník/
  • 22:30 DW8 /Jeseník/

Projekt POLSKO-ČESKÁ MUZYCZNA FIESTA je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj. PŘEKRAČUJEME HRANICE.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.