KULTURA

Jesenicko-Nysské klubování nabídne tři česko-polské hudební večery

24. února 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Jeseník - Od února do dubna vždy poslední sobotu v měsíci proběhne v klubu Plíživá kontra projekt Jesenicko-Nysské klubování, který nabídne spoustu zajímavé muziky z těchto regionů. V rámci tří společných setkání se představí žánrově různorodé soubory. Vždy vystoupí zastupci české i polské hudební scény.
První večer věnovaný hip-hopu představí premiérově jesenické Federal Explosiv, ve které jsou tři zpěváci Reflex, Them a D-oxid. Tanečními kreacemi zpestří večer začínající breakdanceři B-doby a Geefry. Z Nysy dorazí hned několik raperů McBob, Gruby, Pyrson, duo Witek@eRKa. V rámci večera vystoupí i RSK, Rap Się Kręci(volně přeloženo rap se točí), hip-hop uskupení, jehož jádrem jsou Mc.Bob, Pyrson, Efes i Gruby. 2 roky pracují ve svém Ninja Studiu. Autorem hudby je Mc.Bob, Gruby je autorem slov. Až do teď hráli jen pro přátele a především pro radost. Ale prý nastal čas na změnu a vyšší výkon. Chytli se výzvy zahrát si v rámci festivalu pro začínající muzikanty. Přijďte i Vy podpořit mladé kapely v sobotu 27. února od 19 hodin do klubu Plíživá kontra v Jeseníku!
 
Efes a Gruby

Projekt bude pokračovat i dále. 27. března pookřejí příznivci rocku. Z Nysy dorazí skupina Lewar. Českou scénu zastoupí skupina Overdrive. Jako exkluzivní host vystoupí skupina Once´s. Na 24. dubna je připraven večer metalových a numetalových kapel v akustické podobě. Můžete se těšit na Skip Jack a Drug Abuse. Projekt připravili společně na základě předchozích kladných zkušeností přeshraniční spolupráce Nyski Dom Kultury a Městská kulturní zařízení Jeseník. Cílem projektu je podpořit mladé hudebníky snažící se o původní tvorbu a zapojení začínajících pořadatelů. Do Jeseníku bude z Nysy vypraven speciální autobus pro fanoušky kapely a studenty z Nysy, kteří se této výměnné akce budou chtít účastnit. Samozřejmě tímto vyzýváme mladé hudebníky a zájemce o účast, podílení se na přípravě a pořádání této akce, aby napsali na mail navratil@mkzjes.cz nebo volali na číslo 774 801 971. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.