KULTURA

Jesenicko-Nysské klubování nabídne tři česko-polské hudební večery

24. února 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Jeseník - Od února do dubna vždy poslední sobotu v měsíci proběhne v klubu Plíživá kontra projekt Jesenicko-Nysské klubování, který nabídne spoustu zajímavé muziky z těchto regionů. V rámci tří společných setkání se představí žánrově různorodé soubory. Vždy vystoupí zastupci české i polské hudební scény.
První večer věnovaný hip-hopu představí premiérově jesenické Federal Explosiv, ve které jsou tři zpěváci Reflex, Them a D-oxid. Tanečními kreacemi zpestří večer začínající breakdanceři B-doby a Geefry. Z Nysy dorazí hned několik raperů McBob, Gruby, Pyrson, duo Witek@eRKa. V rámci večera vystoupí i RSK, Rap Się Kręci(volně přeloženo rap se točí), hip-hop uskupení, jehož jádrem jsou Mc.Bob, Pyrson, Efes i Gruby. 2 roky pracují ve svém Ninja Studiu. Autorem hudby je Mc.Bob, Gruby je autorem slov. Až do teď hráli jen pro přátele a především pro radost. Ale prý nastal čas na změnu a vyšší výkon. Chytli se výzvy zahrát si v rámci festivalu pro začínající muzikanty. Přijďte i Vy podpořit mladé kapely v sobotu 27. února od 19 hodin do klubu Plíživá kontra v Jeseníku!
 
Efes a Gruby

Projekt bude pokračovat i dále. 27. března pookřejí příznivci rocku. Z Nysy dorazí skupina Lewar. Českou scénu zastoupí skupina Overdrive. Jako exkluzivní host vystoupí skupina Once´s. Na 24. dubna je připraven večer metalových a numetalových kapel v akustické podobě. Můžete se těšit na Skip Jack a Drug Abuse. Projekt připravili společně na základě předchozích kladných zkušeností přeshraniční spolupráce Nyski Dom Kultury a Městská kulturní zařízení Jeseník. Cílem projektu je podpořit mladé hudebníky snažící se o původní tvorbu a zapojení začínajících pořadatelů. Do Jeseníku bude z Nysy vypraven speciální autobus pro fanoušky kapely a studenty z Nysy, kteří se této výměnné akce budou chtít účastnit. Samozřejmě tímto vyzýváme mladé hudebníky a zájemce o účast, podílení se na přípravě a pořádání této akce, aby napsali na mail navratil@mkzjes.cz nebo volali na číslo 774 801 971. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.