SPORT

Jesenická 40 má ambici založit novou tradici velkého vytrvalostního závodu

27. prosince 2011, 00:00, rejdakce, J-SCR, info@rej.cz
Založit novou tradici velkého běžeckého závodu se chystají organizátoři Jesenické 40. Jak název napovídá, půjde o masový závod s hlavní trasou o celkové délce 40 kilometrů a převýšením 1750 metrů. Pořadatelé připravují i méně náročnou trať, a to 20kilometrovou s převýšením 970 metrů. Termín je stanovený na 18. února 2012.
„Vize projektu je postavená na uspořádání závodu na co nejkvalitnější úrovni ve všech směrech, přibližující se nejvíce známému závodu „Jizerská 50“, který je prozatím v České republice bezkonkurenčně jasnou jedničkou na poli hromadných maratonských závodů v běžeckém lyžování,“ sdělil organizátor Pavel Zitta. Podle něj se v tuzemsku pořádá jen pár závodů tohoto druhu a Jeseníky jsou neprávem více vnímány jako oblast pro sjezdové lyžování. Přitom těchto pár vytrvalostních závodů jako je právě „Jizerská 50 se seriálem Skitour“, či od loňského roku seriál „Stopa pro život“ zdaleka nepokrývá poptávku po tomto typu masových akcí.

„Je tedy reálné dosáhnout již prvním ročníkem nového závodu v Jeseníkách velice slušné účasti v řádu několika set závodníků. Mohla by tak započít tradice pořádání akce, která v tomto směru Olomouckému kraji, Jeseníkům, či Šumpersku chybí a ve výsledku zpropagovat po celé republice jak kraj, tak i region, ve kterém bude závod zrealizován,“
uvedl Zitta.

Trasa hlavního závodu odstartuje od přehrady Krásné. Povede přes Anenský dvůr, dále nad Hraběšicemi, přes Traťovku, Hvězdu, Rabštejn, Skřítek a zpět na Krásné. Zde se bude nacházet celé zázemí závodu. „Krásné je dobře dostupné zhruba 2 kilometry od hlavního tahu města Šumperka ve směru na Jeseník,“ zdůvodnil výběr startu i cíle organizátor.

Závodníci dostanou na startu čip naprogramovaný svým startovním číslem. Ten budou mít umístěný na noze. „Ihned po doběhnutí se každý závodník dozví svůj výsledek,“ dodal Zitta s tím, že veškeré informace o závodu, propozice i výsledky naleznou zájemci na webových stránkách závodu www.jesenicka40.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.12.2011 14:19
Titulek: Bez titulku
Autor: zdenek
17
Bylo by třeba připomenout,že závodní běžecké lyžování má velkou tradici od roku 1968 kdy se začala běhat "Jesenická 70" jako neldelší a nejnáročnější běžecký závod v Československu.Mnoho úspěšných ročníků pořádala Horská služba Jeseníky ve spolupráci s OV ČSTV Šumperk.
Reagovat
Datum: 3.1.2012 20:46
Titulek: POZOR
Autor: Kare
36
Vážení, absolvoval jsem cyklomaraton organizovaný v Koutech a chci všechny varovat před tímto hochštaplerem. Zabezpečení žádné, sanitka 0 prostě něco hrozného. Jediné co fungovalo tak ten stoleček, kde Vás skasírovali.
Vykládat může Dostál z Dukly Praha. Zlomil si kliční kost a zapomněli ho na trati a jen díky Horské Službě tam neleží dosud. A vrchol bylo, když mě zastavila PČR, když jsem vjížděl z lesa na silnici, žádný pořadatel a z vrchů letěli silničáři etapy Czech Tour min 90 kou.Tomu pánovi jde jen o startovné !!!!!!!!!!!!!!
Reagovat
Datum: 4.1.2012 08:33
Titulek: Re: POZOR
Autor: abcd
43
A co byste čekal? Postavili ohyzdný skiareál v CHKO Jeseníky (porovnejte problémy s lyžováním na Pradědu či Sedle-čolek, jakási tráva, nepovolení zasněžování atd.), už příští rok pořádají bez jakýchkoliv zkušeností závod Kola pro život, dostali i závod ČP horských kol...a to všechno po jednom rozporuplném maratonu, který navíc nacpali do termínu již zavedeného závodu Šumperského poháru MTB v loňském roce a tak by se dalo pokračovat snad do nekonečna...
Reagovat
Datum: 14.1.2012 10:48
Titulek: Velké oči
Autor: Miloš
15
Ano dobrý nápad ale musely by být pořádné zimy.Dělat start v nadmořské výšce 350m je nesmysl a s takovým převýšením ještě větší.
Reagovat
Datum: 17.2.2012 09:45
Titulek: Uvidíme
Autor: Jarek
23
Nechme to proběhnout a pak uvidíme.Nápad je to dobrý,kdo nic nedělá,nic nepokazí
Reagovat
Datum: 17.2.2012 13:14
Titulek: Re: Uvidíme
Autor: Jáchym
souhlas
0
nesouhlas
0
příspěvek smazán redakcí
Reagovat
Datum: 19.2.2012 06:49
Titulek: Re: Uvidíme
Autor: petr x
22
Jesenická 40 proběhla vcelku podle očekávání mnohých a asi i pořadatelé by byli rádi, kdyby se rychle zapomnělo. Velkohubá prohlášení a sebevědomé plány nejsou všechno, ale podobný styl komunikace je ze směru od Koutů slyšet pravidelně...
Reagovat
Datum: 19.2.2012 10:57
Titulek: Re: Uvidíme
Autor: aNONYM
23
Nechcete napsat (nebo někdo jiný) o průběhu závodu více? Třeba jako samostatný článek, v Reji to jistě rádi zveřejní.
Reagovat
Datum: 19.2.2012 14:30
Titulek: Re: Uvidíme
Autor: petr x
souhlas
3
nesouhlas
0
příspěvek smazán redakcí
Reagovat
Datum: 19.2.2012 15:21
Titulek: Re: Uvidíme
Autor: aNONYM
28
Díky moc, já už si to teda našel, ale ostatní to jistě ocení.
Reagovat
Datum: 19.2.2012 17:06
Titulek: Re: Uvidíme
Autor: Tomáš 2
15
Mě hlavně "pobavilo", že o předpokládané blamáži se minimálně tady hovořilo již dlouho dopředu...
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.