SPORT

Jednoznačná basketbalová volba: hráčem sezóny tvořivá myslivna

3. června 2015, 18:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Jednoznačná basketbalová volba: hráčem sezóny tvořivá myslivna Šumperk - Byla to napínavá a dobrodružná mise v dosud neprozkoumaných sportovních končinách, která nedopadla šťastně. Basketbalisté Šumperka sice statečně bojovali, na udržení v první lize ale nedosáhli. Jejich účinkování ve druhé nejvyšší soutěži se smrsklo na jediný rok. Stejně jako v případě oddílových kolegyň je od záchranářského břehu dělilo několik metrů.

 Dlouhá a náročná sezóna měla své hrdiny i ty, kteří příliš nepřesvědčili. Přinesla klady i zápory. Redakce Týdne má ve svých verdiktech poměrně jasno. Na koho padly její posezónní volby?

HRÁČ SEZÓNY

MAREK MÜLLER. Jeden z nejtvořivějších rozehrávačů v celé soutěži. Řešení šikovného virtuóza byla nejednou natolik překvapivá, že zaskočila všechny přítomné v hale. Včetně vlastních parťáků. Když se všechno podařilo vypilovat do dokonalosti, vyklubaly se z toho nádherné souhry, které zvedaly diváky ze sedadel.
Blonďatý stratég šumperským basketbalem žije. V uplynulém ročníku nechyběl v jediném zápase, pravidelně se řadil mezi nejlepší hráče i střelce a navíc se angažoval také jako trenér mužského béčka. Opomenout nelze ani jeho ochotu při spolupráci s novináři. Suma sumárum – zasloužená jednička!

NEZKLAMAL

JOSEF KRESTA. Trenér Radim Šíma do něj vkládal velké naděje. A více než dva metry měřící pivot ho nezklamal. Dobře si uvědomoval, že jeho týmová role s každým odehraným rokem úměrně stoupá. Snažil se podle toho zařídit. Nebál se zodpovědnosti, častokrát pálil i z větších vzdáleností, aktivně si plnil útočné a obranné povinnosti. S průměrem dvaceti nastřílených bodů na jedno utkání vyhrál kanonýrskou korunu. V šumperském mužstvu se mu to povedlo o parník. Kdyby ho časté služební cesty nepřipravily o osm zápasů, soutěžní nováček by nejspíš nesestoupil. Na kdyby se ale nehraje.

NEJVĚTŠÍ ZTRÁTA

ZDENĚK WIESNER. Pracovní nabídka ze zahraničí, která se neodmítá, mu důkladně osekala podstatnou část sezóny. Zkušený válečník pověstný příkladným zapálením a zaujetím pro hru v ní stačil odehrát pouhých osm duelů. Protože v nich zaznamenal velmi slušných 114 bodů, je jasné, jak moc svému celku chyběl. Basketbalový Šumperk bez Kresty a Wiesnera, to je jako fotbalová reprezentace bez Čecha a Rosického.

ČEKALO SE VÍC

O to potřebnější byl větší bodový příspěvek ostatních členů kádru. Po hříchu se dostavoval jen sporadicky. Chtělo to větší útočnou angažovanost křídelních bombarďáků i všech podkošových věží. První liga je v tomto ohledu neúprosná a mezery ve výkonnosti neodpouští.


Foto: Petr Fišer

Marek Müller se řadí mezi největší opory basketbalového Šumperka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.