ZPRAVODAJSTVÍ

Jednání VHZ bylo napjaté, důležitá shoda nenastala

4. července 2017, 10:30, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Valná hromada firmy VHZ, kterou vlastní obce a města ze Šumperska, se na svém posledním jednání neshodla v několika důležitých bodech. Nepodařilo se například ustanovit vyjednávací tým, který měl se společností ŠPVS vyjednat její prodej VHZ. ŠPVS teď patří Francouzům, kteří jejím prostřednictvím provozují vodovody a kanalizace v regionu.

 „Jednání skutečně probíhalo v napjaté atmosféře a dá se říci, že vzhledem k malému počtu schválených bodů programu nebylo ani moc produktivní,“ uvedl předseda dozorčí rady VHZ a šumperský zastupitel Martin Janíček.
VHZ si nechala zpracovat studii, která nastínila možnosti, jak po roce 2020, kdy končí smlouva ŠPVS, vodovody v regionu dál provozovat. „Valná hromada pouze vyloučila ty varianty, které není možné realizovat. Zda si budou obce a města v budoucnu provozovat tyto sítě samy nebo prostřednictvím jiné firmy, bude jasné až na podzim,“ uvedl starosta Zábřeha a člen valné hromady VHZ František John.

Jde o peníze

Pokud se region rozhodne pro to, aby si vodovody provozovaly samy obce prostřednictvím vlastní firmy, zůstanou zisky z obchodu s vodou v regionu, a nepotečou již za hranice tak, jak je tomu dnes. Existuje ale riziko, že veřejná společnost bude sloužit jako trafika pro zdejší politiky nebo jejich známé a péče o vodovodní a kanalizační řad nebude tak kvalitní, jako v případě specializované komerční firmy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.7.2017 11:45
Titulek: Jmenovitě!
Autor: Občan
43
Kdo brání návratu vody do českých rukou? Chci jména těch darebáků, abych jim mohl naplivat do tváře až je potkám!
Reagovat
Datum: 4.7.2017 14:50
Titulek: Re: Jmenovitě!
Autor: nomen omen
38
černoprdelník lidovec Suchomel z KDU-ČSL
Reagovat
Datum: 20.7.2017 21:42
Titulek: Re: Jmenovitě!
Autor: jack
SUCHOMEL JE z KDU ČSL, to je z těch, kteří s tím kroutí. Někteří jezdili i na dýchánky do Francie, třeba správňák Brož. Všechno drží klika KDU-ČSL a ODS.
To dokládá i doplnění celého toho konglomerátu o nějakého Ing.Kyblíka z Loučné, který je znám svou neschopností ale je z ODS, a to je důležité, mít to prostě v rukou . A starostové, myslíte si že budou skutečně bojovat? Je to prostě fraška.
Reagovat
Datum: 20.7.2017 21:52
Titulek: Re: Jmenovitě!
Autor: Fana
Jo, podívejte se na odměny představenstva,kolik si ti naši zástupci, sociálněpotřební dali. Vždyť ten John je v podstatě chudák. Doma ho týrá snad nějaký Crhonek.
Reagovat
Datum: 21.7.2017 09:56
Titulek: Re: Jmenovitě!
Autor: Valda
Když slyším vaši otázku, tak se vyděsím, že nám někdo vzal vodu. Když se o to začnu zajímat, tak zjistím, že je vše jinak. Voda je naše, trubky jsou naše možná i to čerpadlo je naše, jen nějakej francouz nám vodu dopravuje domů a to na základě smlouvy do nějakého data a tu smlouvu musí pravidelně obnovovat. Tzn. že když usoudím, že to dělá francouz blbě nebo draho, tak smlouvu neobnovím, jak prosté.
Takže příště Občane neblbněte potažmo nelžete.
Reagovat
Datum: 21.7.2017 10:43
Titulek: Re: Jmenovitě!
Autor: Jenda Benda
Je třeba dodat, že zisky, které frantíci touto činností vytváří, odcházejí do zahraničí.
SUEZ je jedním z mnoha "strategických partnerů", kteří odsávají z ČR téměř 300 mld.Kč ročně.
Reagovat
Datum: 6.7.2017 18:41
Titulek: Bez titulku
Autor: jjj
24
Brož a celá ta jeho sebranka
Reagovat
Datum: 6.7.2017 20:59
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Kmotr Masařík
14
Reagovat
Datum: 7.7.2017 11:30
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Občan
17
Díky. Ještě by mě zajímalo, co se lidovci jezdí učit k soukmenovcům ze Sudeten Deutsche Partei na jejich srazy. Pojede se příští rok sudeťákům omlouvat i starosta John? Přece jenom Zábřeh patřil do Sudet.
Reagovat
Datum: 7.7.2017 18:41
Titulek: učit se, učit se, učit se Re: Bez titulku
Autor: (V. I. Lenin)
14
Nejen k milým krajanům z Landsmannschaftu - Zcela otevřeně se hovoří o gay porno orgiích mezi některými mladými kněžími či dokonce bohoslovci a dalšími lidmi.

„Kde jinde, než pod svícnem, kde je největší tma, se takové věci dějí. Vatikán je ve své podstatě taková jedna velká ,Sodoma Gomora´," řekl před časem jeden z bývalých civilních pracovníků vatikánského areálu

http://bleskove.cz/zpravy/8172-obrovsky-skandal-ve-vatikanu-silene-gay-orgie-a-drogy-u-radce-papeze-frantiska
Reagovat
Datum: 7.7.2017 07:04
Titulek: kdo to tĕm Francouzům prodal?
Autor: fajman
17
Prosím Vás, dalo by se zpĕtnĕ zjistit, kdo to tĕm Francouzům tehdy prodal, kdo to posvĕtil, kolik za to bylo penĕz a kde skončily? Jsme tak hloupý národ, že se nedokážeme starat o svoje vodovody, nebo jsme národ zlodĕjů co rozkradl a rozprodal (zprivatizoval) , to co fungovalo? Poslední případ je plzeňské pivo a jeho prodej Jponcům.
Reagovat
Datum: 7.7.2017 09:30
Titulek: Re: kdo to tĕm Francouzům prodal?
Autor: jako svině
32
francouzům to prodal LTO Kutal (CONTO a.s.).
Jediným zakladatelem společnosti je Fond národního majetku ČR se
sídlem v Praze 2, Rašinovo nábřeží 42. Zakladatel splatil 100 %
základního jmění, které je představováno cenou vkládaného
hmotného a dalšího majetku uvedeného v zakladatelské listině.
Ocenění tohoto majetku je obsaženo ve schváleném privatizačním
projektu státního podniku Vodovody a kanalizace Šumperk.

Privatizační projekt si mohly podat i obce zúčastněné v následné VHZ a.s. ...
Reagovat
Datum: 7.7.2017 11:25
Titulek: Re: kdo to tĕm Francouzům prodal?
Autor: Voda
30
A zkus si představit že to prodal sám sobě (možná utopie ?)
Reagovat
Datum: 7.7.2017 16:58
Titulek: svatoušci z KDU-ČSL: Re: kdo to tĕm Francouzům
Autor: jako svině
34
proběhly také finanční toky mezi ŠPVS a.s. a Obchodní korzo a.s., předseda představenstva: Mgr. VRATISLAV KUTAL, místopředseda představenstva: Ing. JIŘÍ BLAHNA, člen představenstva: Ing. VÁCLAV BAŽENOV, místopředseda představenstva: Mgr. ZDENĚK BROŽ, člen představenstva: Ing. VÁCLAV BAŽENOV, člen představenstva: MARIE DOLEŽELOVÁ,
Dozorčí rada:
člen: Mgr. VRATISLAV KUTAL, člen: ZDENĚK BROŽ, předseda dozorčí rady: Ing. PETR SUCHOMEL ...
Reagovat
Datum: 15.7.2017 22:45
Titulek: Bez titulku
Autor: Jidáš
11
Majetkové nároky sudetských Němců vůči naší republice, přes hlasité proklamace lidoveckých politiků, tedy nadále trvají. A to přesto, že nás ministr kultury Herman, který se, bez ohledu na nesouhlas české veřejnosti, pravidelně účastní srazů Sudetoněmeského Landsmantschaftu, přesvědčuje o opaku. Opakovaně totiž prohlásil, že žádné takové nároky již neexistují a že právě on, spolu se sudetskými Němci, buduje most mezi Německem a Českou republikou.

Letos jej na sraz této organizace dokonce doprovodil, jako vůbec první český vicepremiér, sám předseda KDU-ČSL Bělobrádek. Organizace, která oproti Hermanovu tvrzeni, stále neusiluje pouze o přátelství s námi, ale touží i nadále po revanši a vrácení majetků v našem pohraničí.
Reagovat