KULTURA

Jedna z nejlepších dechovek v Evropě se představí doma v Šumperku

19. září 2011, 07:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Šumperk - K příjemnému posezení u kvalitní hudby pozve příznivce dechovky v neděli 25. září Dům kultury Šumperk. Ve velkém sále se uskuteční taneční zábava za doprovodu kapely Moravští muzikanti, která je držitelem oficiálního ocenění 3. nejlepší dechové hudby v Evropě.

Pohodový pořad začne v 15 hodin a potrvá tři hodiny. Vstupné s místenkou činí sto korun. „Repertoár Moravských muzikantů obsahuje oblíbené hity i méně známé písničky autorů především moravského folkloru od jihu až na sever. V líbivých a svítivých aranžmá vyniká technická vyspělost hráčů i melodičnost lidových písní, kterou zvýrazňuje dvojhlasý zpěv,“ popisuje soubor dramaturg šumperského kulturáku Ondřej Polák.

Myšlenka založení dechové hudby Moravští muzikanti na severní Moravě se zrodila v roce 2007, kdy se sešla skupina nadšenců a muzikantů nejen ze Šumperska a Zábřežska, které kolem sebe seskupil zakladatel kapely, výborný trumpetista a fundovaný interpret všech hudebních žánrů Stanislav Bartošek.
Zrození nového hudebního tělesa ve stabilním složení se poté traduje do roku 2009, kdy našli Moravští muzikanti své zázemí v obci Ruda nad Moravou a současně v témže roce se zúčastnili i 10. Mistrovství Evropy dechových hudeb v Praze.

Dvanáctka nadšených muzikantů je příkladnou symbiózou amatérských muzikantů a jejich kamarádů studujících hudební školy.

Někteří z nich byli medailovými účastníky ústředního kola Národních interpretačních soutěží. Všichni pak společně dokáží při produkci navodit veselou, hřejivou a pohodovou atmosféru nejen svým charakteristickým přednesem, technickou dokonalostí, bohatostí repertoáru, ale i viditelným nadšením a radostí z muziky, která potěší každého posluchače, a to nejen Moraváka.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.