KULTURA

Jedna z nejlepších dechovek v Evropě se představí doma v Šumperku

19. září 2011, 07:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Šumperk - K příjemnému posezení u kvalitní hudby pozve příznivce dechovky v neděli 25. září Dům kultury Šumperk. Ve velkém sále se uskuteční taneční zábava za doprovodu kapely Moravští muzikanti, která je držitelem oficiálního ocenění 3. nejlepší dechové hudby v Evropě.

Pohodový pořad začne v 15 hodin a potrvá tři hodiny. Vstupné s místenkou činí sto korun. „Repertoár Moravských muzikantů obsahuje oblíbené hity i méně známé písničky autorů především moravského folkloru od jihu až na sever. V líbivých a svítivých aranžmá vyniká technická vyspělost hráčů i melodičnost lidových písní, kterou zvýrazňuje dvojhlasý zpěv,“ popisuje soubor dramaturg šumperského kulturáku Ondřej Polák.

Myšlenka založení dechové hudby Moravští muzikanti na severní Moravě se zrodila v roce 2007, kdy se sešla skupina nadšenců a muzikantů nejen ze Šumperska a Zábřežska, které kolem sebe seskupil zakladatel kapely, výborný trumpetista a fundovaný interpret všech hudebních žánrů Stanislav Bartošek.
Zrození nového hudebního tělesa ve stabilním složení se poté traduje do roku 2009, kdy našli Moravští muzikanti své zázemí v obci Ruda nad Moravou a současně v témže roce se zúčastnili i 10. Mistrovství Evropy dechových hudeb v Praze.

Dvanáctka nadšených muzikantů je příkladnou symbiózou amatérských muzikantů a jejich kamarádů studujících hudební školy.

Někteří z nich byli medailovými účastníky ústředního kola Národních interpretačních soutěží. Všichni pak společně dokáží při produkci navodit veselou, hřejivou a pohodovou atmosféru nejen svým charakteristickým přednesem, technickou dokonalostí, bohatostí repertoáru, ale i viditelným nadšením a radostí z muziky, která potěší každého posluchače, a to nejen Moraváka.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.